Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aoleu, inseamna ca o sa ploua vesnic. Vine potopul!!! Toate numai din cauza ta, Falkenberg! :D

 

 

Ma duc sa construiesc o bArca...

 

 

Nu pun husa pe motocicleta uda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca s-a frumos afara, chiar am mers pe mobra. Aglomeratie mare pe traseu militari - pipera (Bucuresti).

Ocazie cu care am reusit sa rup semnalul dreapta spate cu picior cand am urcat pe mobra. Avea deja 3 straturi de lipici, va avea 4 in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca s-a frumos afara, chiar am mers pe mobra. Aglomeratie mare pe traseu militari - pipera (Bucuresti).

Ocazie cu care am reusit sa rup semnalul dreapta spate cu picior cand am urcat pe mobra. Avea deja 3 straturi de lipici, va avea 4 in curand.

pune husa inapoi colegu....., si atunci nici semnalizatorul rupt nu se vede :)

aici inca ploua si e wet, wet, wet !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca s-a frumos afara, chiar am mers pe mobra. Aglomeratie mare pe traseu militari - pipera (Bucuresti).

Ocazie cu care am reusit sa rup semnalul dreapta spate cu picior cand am urcat pe mobra. Avea deja 3 straturi de lipici, va avea 4 in curand.

Are bratul de cauciuc sau de plastic?

Daca e de plastic,il poti suda prinzadu-i niste cleme de metal in el,bagate cu letconul sau pistolul de lipit,dupa ii arzi un strat de fibra de sticla ca sa ii dea forma frumoasa.

Apoi il iei la smirghel si la final ii aplici o folie de carbon.

Sigur n-o sa mai crape dupa :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din plastic casant negru vechi de 28de ani. O prind la loc cumva, nu merita prea mult efort, e rupt in mai multe bucati, unele s-au pierdut.. Mai bine as face un efort sa schimb uleiul, daca va spun cat timp a trecut de la ultimul schimb ma ardeti pe rugul virtual.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din plastic casant negru vechi de 28de ani. O prind la loc cumva, nu merita prea mult efort, e rupt in mai multe bucati, unele s-au pierdut.. Mai bine as face un efort sa schimb uleiul, daca va spun cat timp a trecut de la ultimul schimb ma ardeti pe rugul virtual.

Atunci clar nu va rezista...

Comanda unele china de pe aliexpress si aia e.

 

Acum ca tot ai adus in discutie subiectul cu uleiul,zi-ne :diggin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fumat am zis ca ma las cand ajung la 100 de kile :D Deocamdata am 115 :)

no amu am inteles de unde vine ''Micutu''

» Post actualizat in 11 May 2015 11:00

dar si eu asa zic ca orice om sanatos si voinic trebuie sa aiba macar 100 kile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no amu am inteles de unde vine ''Micutu''

» Post actualizat in 11 May 2015 11:00

dar si eu asa zic ca orice om sanatos si voinic trebuie sa aiba macar 100 kile....

Mai am si 1,90 inaltime :D am avut odata 83 de kile. eram slab ca o musca.

 

 

Ca sa revenim la motor. Mi-am pus backrest la driver, Nu ma mai doare spatele da o inceput sa ma doara curu. Noada acolo. Tre sa vedem ce mai reglam :) Ori sa iau o sa cu gel. Ori dumnezo stie. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa revenim la motor. Mi-am pus backrest la driver, Nu ma mai doare spatele da o inceput sa ma doara curu. Noada acolo. Tre sa vedem ce mai reglam Ori sa iau o sa cu gel. Ori dumnezo stie. :)

Rocket III scrie pe tine :crack: .

Sau vreun Harley street glide.Legat de asta ultima,m-am dus la test drive(la misto evident) si am avut "onoarea"s-o calaresc.

La drum intins,te lua somnul pe ea si nu mint cu nimic

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilele trecute m-am chinuit sa imi curat jantele (sunt albe) si e cea mai mare chinuiala. Are cineva vreo idee de substanta buna, puternica dar care sa nu atace?

Am incercat cu

1. WD 40 - curata cam 70% insa problema e ca mereu imi scapa si pe discuri si e explozie de adrenalina sa mergi fara frane :crack:

2. Spray de curatat lantul Ipone - curata cam 50% din jeg si e foarte scump.

3. Spray de curatat frane - la fel, nu curata in intregime

4. Spuma degresanta cumparata de pe la carrefour - nu face mai nimic.

 

Cea mai buna solutie de pana acum e sprayul de degresat de la spalatoriile auto, dar mi se pare foarte foarte puternica, daca scap pe orice piesa de aluminiu ramane patata si e apoi mare chinuiala sa scot petele alea.

 

Astept cu interes o solutie,

Mersi

Ia incearca spray-yul de la lidl W5(parca se numeste).

La mine a curatat cam orice tip de pata,pe care l-am incercat.

Sa nu mai zic ca are un pret foarte "mare":6 ron :crack: .

Spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca o sa il cumpar si pe asta de la lidl. Am uitat sa spun ca am mai folosit o solutie, spun ei ca e profi...tot fara rezultat.

http://www.oks-germany.com/en/products/maintenance-products-detail/88/?PHPSESSID=dce4c6adef65a860d0897fbf3cd7c5a5

 

Urmeaza sa schimb rotile :crack:

Ti-as recomanda autosol,dar banuiuesc ca nu vrei sa revopsesti dupa jantele....

Mergi linistit pe ala de la lidl.

Ar mai fi un spray din auchan tot pentru murdaria de pe jante.Eu cu dala curat jantele la masina,dar nu stiu daca afecteaza sau nu vopseaua asa ca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa revenim la motor. Mi-am pus backrest la driver, Nu ma mai doare spatele da o inceput sa ma doara curu. Noada acolo. Tre sa vedem ce mai reglam :) Ori sa iau o sa cu gel.

 

Recomand sa-ti iei o sa cu alta mobra, sigur scapi de buba...si eu credeam ca creuiserele sunt comode pana am mers pe naked/touring/enduro-touring/sport-touring

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilele trecute m-am chinuit sa imi curat jantele (sunt albe) si e cea mai mare chinuiala. Are cineva vreo idee de substanta buna, puternica dar care sa nu atace?

Am incercat cu

1. WD 40 - curata cam 70% insa problema e ca mereu imi scapa si pe discuri si e explozie de adrenalina sa mergi fara frane :crack:

2. Spray de curatat lantul Ipone - curata cam 50% din jeg si e foarte scump.

3. Spray de curatat frane - la fel, nu curata in intregime

4. Spuma degresanta cumparata de pe la carrefour - nu face mai nimic.

 

Cea mai buna solutie de pana acum e sprayul de degresat de la spalatoriile auto, dar mi se pare foarte foarte puternica, daca scap pe orice piesa de aluminiu ramane patata si e apoi mare chinuiala sa scot petele alea.

 

Astept cu interes o solutie,

Mersi

 

 

http://www.mafra.ro/exterior-c-21.html?page=3&sort=3a

 

Decaflash curata perfect, cam tot ce nu curata benzina de exemplu. Si culmea, pare ca are consistenta motorinei, se spala cu apa, e solubila. Utilizez de ani de zile produsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SDoc 100. Si eu am cauciucuri white walls, si cu asta nu am nici o problema. Pereti albi ca zapada. :D E un pic mai scump, mai greu de gasit - eu cumpar online - dar merita, zic eu. Merita pentru timpul economisit, si pentru faptul ca in 10 min. ai terminat, poti sa pleci la drum - bine, trebuie sa dai cu solutia cu cateva ore inainte.

 

Oricum, dupa ce cureti, vezi ca se gaseste o solutie - un spray - prin magazine auto care este creat pt a proteja cauciucul. Se da numai pe laterale! Eu am dat cu aia dupa ce am spalat, si parca nu se mai prinde mizeria chiar asa de tare.

 

PS. Totusi, tin pumnii, poate apare si un produs care se gaseste mai usor. Sa ne zici daca ai gasit :)

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Recomand sa-ti iei o sa cu alta mobra, sigur scapi de buba...si eu credeam ca creuiserele sunt comode pana am mers pe naked/touring/enduro-touring/sport-touring

Sincer , ori cu el or fara moto de loc:) am mers si pe naked, si enduro touring. Pe astea ma dor genunchii de la pozitie. Meniscu. Ideea e ca inainte sa-i pun spataru la pilot era ok curu :) o sa gasesc io pozitia care trebe:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...