Sari la conținut

Bicicletă furată


Părintele
 Share

Postări Recomandate

Din pacate sunt multe biciclete din astea prin Bucuresti (sau Timisoara in cazul tau)... iar pana la primavara cand vor aparea pe strada nu cred ca o sa vezi nici macar una pe strada.

Si chiar daca vezi, ne fiind o bicicleta personalizata, nu poti sa il iei la intrebari pe cel care circula cu ea.

Imi pare rau ca ti s-a furat bicicleta.

Singurul lucru pe care il poti face este sa declari furtul la politie... si poate la un moment dat vor prinde un hot care tocmai fura o bicla... si cand vor ajunge la el acasa sa dea si peste bicicleta ta.

Sau poate apare pe vreo camera de supraveghere de la vreo farmacie... etc.

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca si bicicletele au serii , in partea din fata a cadrului in special . Un amic a fost oprit de un echipaj si i-au fost verificate seriile. Daca prin absurd ai tinut minte seria sau ai factura de la ea in care sunt trecute si seriile ( sau seria) , poate o poti gasi, dar sunt sanse destul de mici ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine e sa o tii in casa, chiar daca e mai incomod, ii gasesti un loc unde nu te impiedici de ea. La politie, cum au spus si colegii mai sus, cred ca sunt slabe sanse; la mine nu au rezolvat chestii mai grave de atat, dar sper ca in cazul tau sa ai mai mult noroc.

Chestia cu seriile e relativa: poate sa "incarce" seriile vechi cu material si sa pansoneze altele langa, dar nu cred ca-si vor bate capul de vreme ce astfel de furturi nu se prea cauta dupa serii.

Daca o tineai in scara, iar intrarea are interfon/cheie, sunt mari sanse ca un vecin care stie ca o tii legata acolo, s-a ocupat sau a spus cuiva care a facut asta. N-o dau in paranoia dar cred ca bicla ta n-avea gura sa anunte ca sta acolo. Cauta piese mai importante de pe ea pe site-urile de vanzari/profil sau prin targuri, sper sa ajute.

Noroc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau, ...dar nu va nvatati minte odata sa nu mai legati biclele pe scara...am mai multi prieteni care au ramas fara bicle in felul acesta...caut-o la targ, obor sau ce aveti voi pe acolo...eu pe a mea o tin la mine in camera sau in balcon..niciodata pe scara.

Editat de greierasul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are legatură cu motociclismul, dar poate o vedeți careva pe undeva.

 

Mi s-a frat bicicleta ieri seară de pe casa scării, de la etajul 4, bicicleta fiind legată de balustradă...

 

http://www.decathlon.ro/bicicleta-mtb-rockrider-500-id_8293150.html

tot saptamana trecuta, din zona Lunei tot de la etajul 4 i-a mai furat unui prieten bicicleta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-au furat o bicicleta in Timisoara, anul trecut. In zona Dorobanti, legata tot de balustrada, etajul 5 scara cu interfon + lift. Nici nu era cine stiece bicicleta, semana cu cea din stirea de mai sus.

Concluzia mea? Un vecin a spus cuiva ce si cum :) Daca blocul are lift ... cel mai probbabil un vecin de la 4 sau 6, ma gandesc ... ca restul nu se pun sa urce pe scari asa, aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...