Sari la conținut

Romani printre engleJi


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 924
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e de romani.

numai ca xenofobia face sa urasti o natie intreaga din cauza unui fapt ca asta. ceea ce minor fata de ce se intampla in lume. dat fiind faptul ca oricine circula cu masina. nu e caz izolat.

dar foarte bine ca ia dat inchisoare. asa ceva nu e acceptatbil. as pune pentru orice folosire de telefon la volanul vehiculului inchisoare de 1 zi 1 saptamana 1 luna...tot asa pana nu te inveti. nu inveti sa ajungi sa faci 10 ani. asa ceva e inadmisibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gheorghita, ti-ai facut bagajele sau tot mai speri sa se "intoarca rezultatul"? Poate totusi o sa pricepi si tu ca "intorsurile" astea nu fac nici un bine nimanui, dupa al doilea razboi mondial romanii si-au facut dusmani in ambele tabere prin intoarcerea armelor... inca si in ziua de azi tragem ponoasele!

 

Si in plus, voi chiar credeti ca "brexit"-ul este, sau mai bine zis, a fost "vointa poporului", ca astfel de decizii sunt lasate pe mana la "stupid people", ca sa-l citez pe Brucan? Hai cauta-ti o alta patrie adoptiva, stiu eu, o Brazilie ceva... ca se pare ca ti-a placut pe acolo, "aici" nu mai merge cu lozincile populiste, englezii isi vor tara inapoi. Fie ca de la musulmani... fie de la "est-europeni". Nici mie nu-mi place dar asta-i treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun argument împotriva democraţiei este o conversaţie de cinci minute cu alegătorul mediu.


citat clasic din Winston Churchill





Un fanatic este cineva care nu îşi poate schimba părerea şi nu va schimba subiectul.

definiţie clasică de Winston Churchill




Democraţia este un mecanism care garantează că nu vom fi guvernaţi mai bine decât merităm.


definiţie celebră de George Bernard Shaw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da de ce să-şi facă bre bagajele ? Omul a spus că munceşte ! Începi şi tu ca brexiterii care sunt miraţi că nu i-a expulzat pe est-europeni a doua zi ?

 

Pai pentru ca nu-i (mai) place in UK, nu vezi ca dupa el totul se duce de rapa? Eu asa stiu, nu-ti place o mancare, nu o mananci... nu-ti place unde locuiesti, iti faci bagajele si o intinzi unde te taie mintea. Iar pe est-europeni nu o sa fie nevoie sa-i expulzeze nimeni, daca englezii o sa reintroduca sistemul vizelor o sa se auto-expulzeze singurei. Ma refer, bineinteles, la cei ce nu vor corespunde...

 

Breh!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru ca nu-i (mai) place in UK, nu vezi ca dupa el totul se duce de rapa? Eu asa stiu, nu-ti place o mancare, nu o mananci... nu-ti place unde locuiesti, iti faci bagajele si o intinzi unde te taie mintea. Iar pe est-europeni nu o sa fie nevoie sa-i expulzeze nimeni, daca englezii o sa reintroduca sistemul vizelor o sa se auto-expulzeze singurei. Ma refer, bineinteles, la cei ce nu vor corespunde...

 

Breh!

Poate chiar se duce de râpă. Sunt de acord cu "să-şi facă" nu cu "să-i facă" . Bagajele, zic. Diferenţele între cele două valize sunt ca între Mandela şi Hitler. Englezii îmi par în urma secolului cu 50 de ani (ceea ce nu e f mult la scara istoriei, pt un stat, o mică buclă - ca individ cum ai mai face un giratoriu că nu ţi-e clară direcţia... lucrul naibii ar fi ca după ieşirea 3 înainte de 4 s-o iei. Din stânga sau din dreapta, nu mai contează). Când lumea pune pe masă libertate contra diverse (recent Canada EU) ei sunt pe invers.

Ce înseamnă Breh ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate chiar se duce de râpă. Sunt de acord cu "să-şi facă" nu cu "să-i facă" . Bagajele, zic. Diferenţele între cele două valize sunt ca între Mandela şi Hitler. Englezii îmi par în urma secolului cu 50 de ani (ceea ce nu e f mult la scara istoriei, pt un stat, o mică buclă - ca individ cum ai mai face un giratoriu că nu ţi-e clară direcţia... lucrul naibii ar fi ca după ieşirea 3 înainte de 4 s-o iei. Din stânga sau din dreapta, nu mai contează). Când lumea pune pe masă libertate contra diverse (recent Canada EU) ei sunt pe invers.

Ce înseamnă Breh ?

 

Poate se duce, poate nu. Poate UE este in pragul colapsului si englezii, ma refer la cei care invart rotitele, nu la "stupid people", au decis sa-si incerce norocul pe cont propriu. Este dreptul lor si tu, eu sau chiar proletarul Gheorghita nu avem dreptul sa-i judecam, noi nu suntem cetateni cu drept de vot. Da, englezii par in urma cu 50 ani... insa nu stiu daca asta e neaparat un lucru rau. Doar ce am venit dintr-un raid prin Europa si vreau sa spun ca "modernul" Berlin m-a facut sa ma simt ca "acasa", in Ferentari... In subsolurile metroului pute a pishalau de-ti muta nasul si e plin de "hala-hala" murdari, in special la propriu, care scobesc prin tomberoanele de gunoi si te fac sa-ti controlezi buzunarele. Nu am fost niciodata un mare admirator "imperial", insa am rasuflat usurat cand m-am dat jos din avion aici. Da, scump si demodat... insa curat, organizat si in siguranta. Cel putin deocamdata.

 

Breh este un fel de bre in limbaj elevat... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pai nu aveam de gand sa merg acum la circuit, prin primavara, ca deocamdata nici nu mi-am cumparat motor. Sper ca prin Aprilie sa-mi iau.

Am circuit aici, Bedford Autodrome, care pare e ca este chiar foarte smecher, norocul prostului, muhahahah!
Daca sunt doritori, ii astept (inclusiv cu masina) :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pai nu aveam de gand sa merg acum la circuit, prin primavara, ca deocamdata nici nu mi-am cumparat motor. Sper ca prin Aprilie sa-mi iau.

Am circuit aici, Bedford Autodrome, care pare e ca este chiar foarte smecher, norocul prostului, muhahahah!

Daca sunt doritori, ii astept (inclusiv cu masina) :D .

Pe betford ii pericolul sa dai peste iepuri :| in schimb ii Brands Hatch care nu ii chiar departe si Snetterton ii ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ironic

 

Irelevant, statistica se face raportat la numarul de locuitori al fiecarei tari!

 

In Romania, 3.4 milioane dintr-o populatie de 19 milioane (daca or mai fi si aia) reprezinta 17%.

In UK, 4.9 milioane dintr-o populatie de 65 de milioane reprezinta 7.5%.

 

Insa marea diferenta e ca englezii ce locuiesc in afara UK sunt in majoritate pensionari ce si-au cumparat cate o casuta "de vara" prin sudul Spaniei sau alte tari tropicale pe cand marea majoritate a romanilor sunt plecati la munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine de stiut.

Sa inteleg ca te-ai dat pe Bedford?

Esti pe aici?

Este si Silverstone care nu e departe.

sunt in Londra, nu m-am dat pe Bedford dar am preteni ce au fost si mi-au spus ca, cand iti este lumea mai draga se gaseste cate unu sa iti iasa in cale :| stau pe margine la pascut

in schimb am fost pe Snetterton, Brands Hach Indy si la Cadwell Parck

 

Silverstone-ul, Donington si Brands Hach GP de obicei sar de 200 pe zi (in sezon adica din Martie pana prin Octombrie :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...