Sari la conținut

Romani printre engleJi


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 924
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Criminalitatea in Londra e foarte ok pentru un oras asa mare si comopolit.

 

E interesant ca Romania nu e dupa bombardament dar a murit un copil mincat de ciini. Un eveniment fericit de altfel ca a facut sa mai dispara ciinii din Bucuresti... tu auzi ma descrierea asta suna fix a lumea a 3a?

Si sa stii ca numai in Bucuresti au mai plecat din ciini. In multe orase ei sint bine mersi.

Poftim sapatamana trecuta am fost in tara. Vin destul de des in RO.

Am fost prin Bucuresti si Campina cu treaba, in Bucuresti normal ca nu prea mai vezi catei, in Campina iarasi nu am vazut catei vagabonzi nici in centrul orasului si nici in zona industriala unde am avut treba, si unde sincer ma asteptam sa vad o haita ceva, nimic. Deci nu este asa de rau.

Mai vino prin tara si lasa nostalgiile din anii 90.

 

Hai cu vestul si lumea 3-a http://www.express.co.uk/news/uk/624571/machete-attack-Leytonstone-Syria . Noi cu caruta la tara pe camp, in UK prin orase cu sabia, hai ca exista in comun doar utilizarea veche de mii de ani, NU SI SCOPUL.

» Post actualizat in 12 Mar 2016 13:09

Trebuie sa recunosc ca meltenismul tau mereu ma face sa rid... pe de o parte te dai de mare iubitor al Romaniei pe de alta parte insa pretinzi ca in Romania ar fi niste regiuni superioare celorlate, mai aristocrate asa, si numai alea ar trebui luate in considerare, ceilalt fiind niste tarani imputiti.

Omule (roman nu vreau sa iti zic, e trist ca suntem conationali) din cate observ bazat pe postarile tale, o oarecare frustrare si ciuda.
Matale ori esti un copil ori o persoana de varsta 2-a ofticata pe lume care nu poate tinul pasul cu lumea moderna, scuzandu-si incapabilitea de adaptare si lipsa de ambitie de a face ceva in plus, jignind pe altii care au standarde/exemple mai bune.
Exista o categorie aparte unde genul ala de roman care injura medicii, genul ala de roman care cand il vede pe altul ca merge cu altceva decat Logan SH zice ahhhh f**ul in gura asta furaaaa, genul ala de roman care daca vede o femeie intr-o masina buna spune imediat......asta e curva. Romanul ala care cand il vede pe altul in BMW sau MERCEDES nou zice ca acea persoana cauta sa ii atraga atentia sau sa epateze, de parca tu ii intretii altuia masina, de parca ti-a luat tie bin buzunar. Genul ala care atunci cand vede ca romanii scoliti in Romania lucreaza cot la cot cu altii scoliti pe la Oxford sau Cambridge, ii vine greu sa creada, ba chair se oftica, nu prea mai poate sa zica ca ala a furat sau ca a copiat sau ca nuj ce femeie e curva........nasol boss. Sa o spunem drept genul ala de roman, adica rezultatul care se doreste de catre statele vestice net superioare domnule, indobitocirea estului, adica lipsa de modele demne de luat in calcul, divizarea societatii care functioneaza la cei slabi, oftica aia insetata de sange fata de cel care se descurca in pixda masii de treaba, ca o fi in RO sau UK sau in spatiu ori pe Luna.
Cred ca Dan Olaru a cam pus punctul pe I cu postarea lui, care in opinia mea iarasi au legatura cu punctele 1 si 7 din postarea initiala.
Tu refuzi sa evoluezi sa te adaptezi, tu traiesti in OZ .
Tu niciodata nu poti da exemple concrete tu vb din teorii, in mare parte persoana ta este irelevanta datorita lipsei de exemple concrete sau relevante, orase,zone,locuri contemporane. Balacareala te defineste.
Referitor la parcuri si/sau zone mai ARISTOCRATE ale Romaniei iarasi denota complexul tau de inferioritate. Eu am mentionat citez:
2)Orice oras are cel putin 3 parcuri mari de referinta si alte parculete insignifiante......................referitor la lipsa acuta de parcuri, hai sa fim seriosi. Iarasi ma intreb la modul cel mai serios, fara sa fiu arogant sau peiorativ, ''bai dar de unde vine baiatul asta?''
Am mentionat parcuri mari si altele mai insignifiante bai baiatule nu prin prisma saraciei sau aristocratiei care iti hraneste tie frustrarile, ci din primsa spatiului.
Compari tu Herastrau/Tineretului/IOR cu parcul Circului/Icoanei/Tei/Plumbuita? Dpdvdr al dimensiunilor sunt insignifiante bai baiatule. Lucru valabil si pentru alte orase din tara.
Ce sa ii faci asa e cand esti frustrat si canalizat sa vanezi orice punct interpretabil sau de critica la adresa tarii tale sau la adresa conationalilor tai, asa este cand tu esti canalizat doar pe lumea 3-a, ca deh ne-am ajuns avem net si citim si noi presa din UK si ne trezim engleji (nu cu z) daca cumva ai plecat din Ro ai facut un bine tarii. Evolutia nu se face pe spinarea incapabililor de adaptare lipsiti de ambitie si orbiti de frustrare care se bucura si tanjesc la ''siguranta'' vestului.
Tinand cont de cele spuse in randurile anterioare, singura dovada de meltenism pe care o pot da de acum incolo ar fi ca eu sa imi mai permit sa te mai iau in seama.
Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca Dan Olaru a cam pus punctul pe I cu postarea lui, care in opinia mea iarasi au legatura cu punctele 1 si 7 din postarea initiala.

 

M-am lamurit....

Ca sa detectezi ironia din postul lui Dan Olaru iti trebuie macar o urma de inteligenta.

giphy.gif

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Poftim sapatamana trecuta am fost in tara. Vin destul de des in RO.

Am fost prin Bucuresti si Campina cu treaba, in Bucuresti normal ca nu prea mai vezi catei, in Campina iarasi nu am vazut catei vagabonzi nici in centrul orasului si nici in zona industriala unde am avut treba, si unde sincer ma asteptam sa vad o haita ceva, nimic. Deci nu este asa de rau.

Mai vino prin tara si lasa nostalgiile din anii 90.

 

Hai cu vestul si lumea 3-a http://www.express.co.uk/news/uk/624571/machete-attack-Leytonstone-Syria . Noi cu caruta la tara pe camp, in UK prin orase cu sabia, hai ca exista in comun doar utilizarea veche de mii de ani, NU SI SCOPUL.

» Post actualizat in 12 Mar 2016 13:09

Omule (roman nu vreau sa iti zic, e trist ca suntem conationali) din cate observ bazat pe postarile tale, o oarecare frustrare si ciuda.
Matale ori esti un copil ori o persoana de varsta 2-a ofticata pe lume care nu poate tinul pasul cu lumea moderna, scuzandu-si incapabilitea de adaptare si lipsa de ambitie de a face ceva in plus, jignind pe altii care au standarde/exemple mai bune.
Exista o categorie aparte unde genul ala de roman care injura medicii, genul ala de roman care cand il vede pe altul ca merge cu altceva decat Logan SH zice ahhhh f**ul in gura asta furaaaa, genul ala de roman care daca vede o femeie intr-o masina buna spune imediat......asta e curva. Romanul ala care cand il vede pe altul in BMW sau MERCEDES nou zice ca acea persoana cauta sa ii atraga atentia sau sa epateze, de parca tu ii intretii altuia masina, de parca ti-a luat tie bin buzunar. Genul ala care atunci cand vede ca romanii scoliti in Romania lucreaza cot la cot cu altii scoliti pe la Oxford sau Cambridge, ii vine greu sa creada, ba chair se oftica, nu prea mai poate sa zica ca ala a furat sau ca a copiat sau ca nuj ce femeie e curva........nasol boss. Sa o spunem drept genul ala de roman, adica rezultatul care se doreste de catre statele vestice net superioare domnule, indobitocirea estului, adica lipsa de modele demne de luat in calcul, divizarea societatii care functioneaza la cei slabi, oftica aia insetata de sange fata de cel care se descurca in pixda masii de treaba, ca o fi in RO sau UK sau in spatiu ori pe Luna.
Cred ca Dan Olaru a cam pus punctul pe I cu postarea lui, care in opinia mea iarasi au legatura cu punctele 1 si 7 din postarea initiala.
Tu refuzi sa evoluezi sa te adaptezi, tu traiesti in OZ .
Tu niciodata nu poti da exemple concrete tu vb din teorii, in mare parte persoana ta este irelevanta datorita lipsei de exemple concrete sau relevante, orase,zone,locuri contemporane. Balacareala te defineste.
Referitor la parcuri si/sau zone mai ARISTOCRATE ale Romaniei iarasi denota complexul tau de inferioritate. Eu am mentionat citez:
2)Orice oras are cel putin 3 parcuri mari de referinta si alte parculete insignifiante......................referitor la lipsa acuta de parcuri, hai sa fim seriosi. Iarasi ma intreb la modul cel mai serios, fara sa fiu arogant sau peiorativ, ''bai dar de unde vine baiatul asta?''
Am mentionat parcuri mari si altele mai insignifiante bai baiatule nu prin prisma saraciei sau aristocratiei care iti hraneste tie frustrarile, ci din primsa spatiului.
Compari tu Herastrau/Tineretului/IOR cu parcul Circului/Icoanei/Tei/Plumbuita? Dpdvdr al dimensiunilor sunt insignifiante bai baiatule. Lucru valabil si pentru alte orase din tara.
Ce sa ii faci asa e cand esti frustrat si canalizat sa vanezi orice punct interpretabil sau de critica la adresa tarii tale sau la adresa conationalilor tai, asa este cand tu esti canalizat doar pe lumea 3-a, ca deh ne-am ajuns avem net si citim si noi presa din UK si ne trezim engleji (nu cu z) daca cumva ai plecat din Ro ai facut un bine tarii. Evolutia nu se face pe spinarea incapabililor de adaptare lipsiti de ambitie si orbiti de frustrare care se bucura si tanjesc la ''siguranta'' vestului.
Tinand cont de cele spuse in randurile anterioare, singura dovada de meltenism pe care o pot da de acum incolo ar fi ca eu sa imi mai permit sa te mai iau in seama.

 

Romania e lumea a 3-a koa, las-o moarta. Oz-u are dreptate.

Fac ceva pe ele de parcuri, lumea moare de foame. Pe mine cel mai tare ma amuza acum pe facebook si forum ingrijoarea romanilor vis-a-vis de refugiatii sirieni.

De parca o sa stea vreodata un refugiat sirian in Romania.. :lol: o sa fuga toti inapoi in Siria inotand decat sa stea in Romania.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@eugen, Ceea ce vrei tu si visatorii de genul tau e posibil numai intr-o societate comunista, utopica, construita in asa fel incat sa niveleze toate sentimentele si caracterele umane. Sa nu mai existe lacomie, invidie, ura, dispret, dorinta continua de inavutire, etc.Pana atunci, cred ca suntem nevoiti sa tinem de ce-i al nostru, sa tinem cu neamul nostru si "satul" natal, sa ne unim in fata celor care vin in casa noastra, sa le dam degeaba painea muncita cu greau si sa le suportam obiceiurile pe care nu le intelegem si care nu ne plac....

Personal imi place si mie sa calatoresc, sa cunosc alti oameni, dar tot acasa, intre ai mei mi-e mai bine. Si niciodata, pe unde am fost, n-am incercat sa imi etalez obiceiurile si comportamentul national.Intotdeauna am adoptat comportamentul si obiceiurile localnicilor, ca semn de respect ca m-au primit in tara lor....

Deci.... pana la integrarea in absolut mai tre sa treaca ceva timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba eu ii dau dreptate lu eugen, vede lucrurile cum trebuie,

ar trebuie si restu sa faca la fel, apoi ar fi lumea mai buna.

 

multiculturalismul asta ar fi si el o treaba buna daca oamenii ar fi uniti si nu egoisti.

ca na suntem niste furnici in tot universul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifbivol wanted.jpg

 

Ring a bell?...

Now it makes perfect sense... :crack:

ba eu ii dau dreptate lu eugen, vede lucrurile cum trebuie,

ar trebuie si restu sa faca la fel, apoi ar fi lumea mai buna.

 

multiculturalismul asta ar fi si el o treaba buna daca oamenii ar fi uniti si nu egoisti.

ca na suntem niste furnici in tot universul asta.

Eu sunt perfect de acord cu el, dar el o pune ca solutie pentru toate problemele din toate timpurile.

Noi discutam punctual pe situatii concrete in lumea reala cu probleme reale care necesita solutii reale.

 

Cum pune el problema suna exact asa:

Problema: lui X ii e sete si nu are apa sa bea

Eugen: eh, daca Dumnezeu ar fi fost mai intelept n-ar fi creat oamenii asa incat sa aiba nevoie de apa.. apa e o iluzie oricum... intr-o lume mai buna nici n-am fi avut nevoie de apa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-o lume mai buna nu ar fi religie, nu e nici un dumnezeu care sa faca sa dreaga.. iti este sete, te duci la izvor si aia e, nu te rogi sa iti treaca setea

 

Dar te poti ruga sa nu sece izvorul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Patriotismul adevărat trebuie, musai, să fie ieftin. Să nu doară. Să se manifeste prin vorbe mari despre cît de mult ne iubim patrimoniul (lăsînd în paragină sute de monumente reprezentative), despre vrăjmăşia străinilor, despre ghinionul nostru istoric" (Sounds about right)

http://adevarul.ro/news/eveniment/brancusi-scos-mezat-1_56ee82fa5ab6550cb809a051/index.html

 

Brancusi asta, avea si el un hobby (nu o meserie reala) care nu era util nimanui si a plecat din tara pentru ca nu era in stare sa se descurce...s-a "descurcat" in Franta si a vrut sa doneze statului roman toata munca sa de-o viata, insa romanilor nu le-a trebuit.

Oare le trebuie acum? Hai sa vedem...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare piatra in care a sculptat Brancuzi era ''romaneasca'', ''franceza'' sau ''americana''?

Planeta din care a fost extrasa are vreo nationalitate?

Astea sunt intrebari care probabil ti le pui tu inainte sa adormi...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E greu cand trebuie sa iti protejezi neamurile!

 

Da ma ''dezghetatule'' esti tare, te-ai scos esti in miezul din dodoasca tu, Iuchei, ai un neam superior tu nu ca noi amarastenii astia de romani. Nu ai facut rau ca ai plecat din RO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai, dragilor, dar tare tonti mai sunteti!

 

Ce e oare patriotismul? Stie careva?

Eu zic ca e doar sentimentul apartenentei la origine... Adica la locul si familia, tribul, etc., de unde esti!

Ce este rau in a iti dori un loc si o societate cu oameni asemeni tie?

De ce e rau sa iti iubesti patria si neamul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai, dragilor, dar tare tonti mai sunteti!

 

Ce e oare patriotismul? Stie careva?

Eu zic ca e doar sentimentul apartenentei la origine... Adica la locul si familia, tribul, etc., de unde esti!

Ce este rau in a iti dori un loc si o societate cu oameni asemeni tie?

De ce e rau sa iti iubesti patria si neamul tau?

Culmea patriotismului: sa mergi in Anglia si sa te plangi ca nu-i ca-n Romania :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea patriotismului: sa mergi in Anglia si sa te plangi ca nu-i ca-n Romania :crack:

Noroc ca tu nu ai nicio legatura cu patriotismul... ca altfel erai plansa toata.

 

Daca as fi hotarat sa plec in strainatate, incercam sa ma integrez cat se poate de bine in peisaj, nu sa plang sau sa scot in evidenta ceva la care am renuntat deja. Chiar nu are niciun sens sa te lauzica esti roman, daca ai ales sa iti schimbi patria.

Patriotismul trebuie manifestat atunci cand esti intre ai tai, in tara ta sau cand lupti pt tara si poporul tau.

In fine, nu vreau sa fac propaganda si nici nu e topicul potrivit.

Doar am intrebat...... Iar Eugen, cu toata iubirea lui nemarginita pentru umanitate, nu poate intelege un sentiment atat de simplu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fiecare face propaganda in felul lui in viata.

Depinde cat de eficient e.

Si cat de mult poate sa se abtina sa cada in tentatia de a recurge la cliche.

Cat despre umanitate.

Heh.

Unde e?

Ca eu inca nu o vad.

Mie imi place sa pun intrebari.

Ce limba de exemplu vorbeste ''Higgs boson''?

Sau padurile?

Sau curentii oceanici?

Exista granite Reale in afara conventiilor umane?

Putem sa ne depasim granitele mentale?

Care fie vorba intre noi au fost puse acolo, neexistand vreodata cu adevarat.

 

Mie imi place sa raspund la intrebari.

Bosonul vorbeste o limba pe care noi nu o intelegem. Inca. Aia care incearca sa il inteleaga vorbesc engleza si franceza pentru a se putea intelege la locul de munca.

 

O padure de brad are limba ei pentru ca fosneste altfel decat aia de fag. Sa nu vorbim si ca are o granita reala. Cam pe unde incepe campul, pe acolo. La fel, granite reale, fizice, au si curentii oceanici.

Conventiile umane si granitele mentale ne.au adus pina aici, astazi. Cel mai tare animal din lantul trofic. Omul. Pina si ursul din padure isi pune granite. Are un teritoriu. Crezi ca daca oamenii au internet, nu tot animale sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place sa raspund la intrebari.

 

 

Ia raspunde la asta:

Care este nivelul de trai in Bucuresti in urma analizei datelor de mai jos?

 

In Bucuresti sunt circa 1,8 milioane de locuitori, potrivit datelor de la ultimul recensamant.

Potrivit datelor de la INS, sunt 451.997 pensionari, iar pensia medie in 2015 a fost 1.122 lei, structura veniturilor fiind urmatoarea:

 

- 75.000 pensionari au venituri sub 800 lei; 179euro

- 315.000 au pensie intre 800 si 1.500 lei; 179 - 336 euro

- 91.000 de pensionari au venituri peste 1.500 lei, dintre care 9.300 peste 2.500 lei. peste 336 euro - peste 560 euro

 

Potrivit aceleiasi surse, in Bucuresti sunt 824.356 salariati, cu urmatoarele venituri:

 

- 25% au venituri sub 1.000 lei - respectiv circa 206.000 persoane; - sub 224 euro

- 26% au venituri intre 1.200-1.500 lei, respectiv circa 214.000 persoane; intre 268 si 336 euro

- 31,5% au venituri intre 1.600 si 2.500 lei; intre 358 si 560 euro

- 11,5% intre 2.600 -5.000 lei; intre 560 euro si 1120 euro

- 6% peste 5.000 lei. peste 1120 euro

 

In conditiile in care in vai de capul ei Spania cu somaj si vai de mama ei venitul mediu este undeva la 20.000 anual, adica 1666 euro pe luna iar cel minim este de 655 euro / luna.

In vai de capul ei de Spania preturile sunt la fel ca la Bucuresti (daca nu un pic mai ieftin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia raspunde la asta:

Care este nivelul de trai in Bucuresti in urma analizei datelor de mai jos?

 

 

In conditiile in care in vai de capul ei Spania cu somaj si vai de mama ei venitul mediu este undeva la 20.000 anual, adica 1666 euro pe luna iar cel minim este de 655 euro / luna.

In vai de capul ei de Spania preturile sunt la fel ca la Bucuresti (daca nu un pic mai ieftin)

 

Pai da si ceva procentaje la cifrele alea mirobolante din Spania. Ia uite aici, asa, la prima cautare... Mai zi-ne de somajul ala pe la 900. Ce prosti astia, sa nu stea ei in somaj...

 

http://www.thelocal.es/20141121/one-third-of-spanish-workers-on-minimum-wage-employment-spain

 

Eu ce am avut de spus, am spus. La topicul de intalniri pe la marsul Black Helmets ai poza de mai jos. Mergi si intreaba si pe acolo de unde isi permit astia din poza un hobby in care au bagat un minim de 2000 Euro. Minim. Au bani nenorocitii. Miliardari toti, alesi pe sranceana. Afaceristi cu statul si banditi la drumul mare.

post-230-0-05508500-1459321918_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da si ceva procentaje la cifrele alea mirobolante din Spania. Ia uite aici, asa, la prima cautare... Mai zi-ne de somajul ala pe la 900. Ce prosti astia, sa nu stea ei in somaj...

 

http://www.thelocal.es/20141121/one-third-of-spanish-workers-on-minimum-wage-employment-spain

 

Eu ce am avut de spus, am spus. La topicul de intalniri pe la marsul Black Helmets ai poza de mai jos. Mergi si intreaba si pe acolo de unde isi permit astia din poza un hobby in care au bagat un minim de 2000 Euro. Minim. Au bani nenorocitii. Miliardari toti, alesi pe sranceana. Afaceristi cu statul si banditi la drumul mare.

Pai stau nene pe somaj, de-aia e somajul asa de mare ca procentaj.. daca n-ar fi ar muri de foame.

 

cifrele alea pe care le-ai dat tu sunt din 2014, plus

Thirty-four percent of Spain's 16,682,861 employees earned the minimum wage of €645 a month spread over 14 payments, according to tax office statistics.

Ete aici salariul minim pe tarile europene ACTUAL, din 2015.

 

País SMI mes

------------ ---------

Luxemburgo 1.922,96 €

Bélgica 1.501,82 €

Irlanda 1.461,85 €

Holanda 1.501,80 €

Francia 1.457,52 €

Gran Bretaña 1.378,87 €

España 756,70 €

Grecia 683,76 €

Portugal 589,17 €

Polonia 409,53 €

Rumanía 217,50 €

Bulgaria 184,07 €

 

Tu chiar nu poti sa intelegi ca 217 e de 3 ori mai mic ca 756, nu? Si ca preturile sunt la fel, cum ti-am zis de 10000000000000000 de ori pana acum.

Da, aia de mi-i arati tu la parada, oameni cu motorete scumpe, fac parte din aia 6% din Bucuresti cu venituri peste 1200 euro pe luna (cu 12 luni pe an)

 

Alte date, http://www.lavanguardia.com/vangdata/20150519/54431721672/salario-medio-espana-ue.html

 

Sa zici ca in Romania e la fel de bine ca in celeleate state UE cand ea e la coada clasamentului in toate statisticile trebuie sa fii un pic extaziat sau pe tratament pe substante halucinogene.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, aia de mi-i arati tu la parada, oameni cu motorete scumpe, fac parte din aia 6% din Bucuresti cu venituri peste 1200 euro pe luna (cu 12 luni pe an)

 

Sa zici ca in Romania e la fel de bine ca in celeleate state UE cand ea e la coada clasamentului in toate statisticile trebuie sa fii un pic extaziat sau pe tratament pe substante halucinogene.

Eu zic ca sunt din aia aprox 40 - 50% care incep sa o duca binisor cu un salariu in jurul a 500 Eur. Aia care sunt in cei 6% nu prea ii vezi pe la parade. Cred ca au alte griji si alt stil de viata. Mai sunt si exceptii, bineinteles.Cum spuneam, mergi si intreaba pe topicul respectiv. Poate discuta pe forumul asta numai crema societatii, varfurile, elitele. Aia 6%. Mai stii?

 

Nu am zis nicaieri ca este la fel de bine, am sustinut ca incepe sa fie bine. Dar, recunosc ca in Romania este fix de trei ori mai rau ca in Spania si fix de 9,16 ori mai rau ca in Luxemburg. Multumit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 20jde milioane pe luna, apartament, masina, copil - cu greu te descurci sa-ti mai iei si Harlei. Probabil multi au facut destule sacrificii sau pur si simplu nu sunt aia.

Probabil chiar sunt din acei 6% cu salarii de 1000 de euro, believe it or not.

La o populatie de 800 mii cat are Bucurestiul clasa muncitoare, 6% sunt vreo 42 mii - suficienti cat sa-si ia motorete si sa o puna de o parada.

 

------

Mai ramane sa recunosti ca atunci cand in Romania o sa fie o autostrada de la Oradea la Bucuresti si de la Turnu Severin la Suceava trecand prin Bacau si Iasi atunci in restul Europei oamenii o sa mearga cu vehicule zburatoare personale... si nu mai am nimic de comentat. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...