Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10462

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5778

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mneata de la cafea.

La 13.04.2023 la 10:10, ivan pedala a spus:

Primele doooo pica! Ultima, pana la proba contrara ramane in picioare!:smoke:

Io stii ce as recomanda,e mai mare ca icstrei,tot boxer daa nu esti fan,adica nu esti pregatit...

Si e benzinara.

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, Kristian K a spus:

Mneata de la cafea.

Io stii ce as recomanda,e mai mare ca icstrei,tot boxer daa nu esti fan,adica nu esti pregatit...

Si e benzinara.

Nu vreau mai mare, vreau ceva mic, manevrabil in oras, automat, dar...in care sa incap si io fara sa arat ca ursu-n corcodus si genunchii-n gura! Sa aiba ceva zvac, conum mic, fara pretentii la dotari (a.c....si volan!). Dar...nu ma grabesc! Triez!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca mi-e bine cu ambii rinichi...fierea am gat-o degeaba, nu prea mai am la ce sa renunt incat sa nu iau masina doar pentru urmasi! Parca...as cauta ceva mai pentru punga mea, ceva sub 10.000 iepuroi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, EcoBoost este o varianta bunicica! Ma orientasem totusi spre ceva mai inaltut, un Citroen C4 Cactus. Dar nu am inca nimic fixat in vizor, de aia cer pareri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am viraje din scurt in zona...as lua-o de oras, pentru nevasta (ceva practic, care sa urce o bordura, sa sara si-un sant nu prea adanc, sa o parchezi fara sa blochezi o banda chiar si cand locul de parcare e limitat...), cutie musai automata (deh, duamna s-a invatat de la Evoque si-i place), dar masinuta sa fie capabila si de ceva drum intins (un ciot de autostrada, un traseu pana la greci, la sarbi...), cu spatiu pentru subsemnatu' nu numai pe bancheta din spate sau portbagaj, ca as mai conduce-o si io mai rar, si nu as vrea sa-mi scot capul prin turela! Apropos, fara turela, panoramic sau alte ferestre-n tavan, iar la dotari cat mai spartana, plus a.c.

 

 

 

Hai ca facem "off" si luam "bannnnn"!🤭🙈

On:

341320365_638848751411825_7049974094939752176_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ivan pedala a spus:

Buna dimineata! Cafea...ca parca am fost la lupte!:blink:

Eu voiam sa-ti recomand Subaru XV(sau Crosstrek)-benzinara de 1.6 sau 2.0 aspirata,cu cutie CVT si awd permanent.Despre asta era vorba.

Ceva de genul:

https://www.autovit.ro/anunt/subaru-xv-2-0i-lineartronic-ID7GWWdW.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mistocuta jucaria...dar deja am un 4x4, as vrea ceva mai scurt in caroserie, fara tractiune integrala si consum mic, la prestatii decente (nu-i cer sa fuga cu 200Km/h, sa urce muntii, sa traverseze rauri...deajuns sa treaca o bordura fara sa-si lase in urma barile, sa mearga decent la 140Km/h pe un ciot de autostrada, sa nu fiu nevoit sa-mi tin genunchii in brate si sa-mi incapa in portbagaj un bax de apa minerala, o traista cu schimburi pentru plaja si/sau doua bete de pescuit).

Nu stramb din nas nici macar la Sandero, asa ca nu ma intereseaza prea mult sigla. Nu vreau insa sa ma transform in mecanic/electrician auto, doar de dragu' de a detine inca o masina!

Uitandu-ma la specificatiile date de producator, si Subaru recomandat de tine face destule, chiar prea multe pentru ce am io nevoie! Asa ca il pastrez la recomandari, nu-i rau!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca marime(suprafata)interioara si total exterioara e exact cat o Impreza,ca doar e facut dintr-o Impreza.XV-ul e categoria crossover,ca si Mitsubishi ASX,de exemplu.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a infaptuit minunea! Un amic isi vinde masina sotiei, un Yeti. Pretul, dotarile, rulajul mic, anul de fabricatie si specificatiile tehnice ma fac sa merg s-o vad, eventual daca ne intelegem, o voi si lua! Numa' ca pe moment omu-i plecat si abia saptamana viitoare poate ajunge ca s-o dea afara din garaj. Mno...asta-i Yeti!

329373820_6063551417047382.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan,e timpul sa treci pe benzina. :)

 

Acum 33 minute, apriliacluj a spus:

Diesel diiiii :)

Corect,daa la dube,microbuze,tractoare,camioane,autocare.

 

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Mneata buna! Cafea! 

Si neagra nu-i batuta-n cuie, merg s-o vad, testez, pipai...si daca nu ne intelegem, nu ne cuplam!

Am timp berechet sa-mi caut aleasa! Numa' ca asta mi-a picat acu' ca si oferta de nerefuzat, omu' a vazut ca-mi caut cotet si el avand cotetu-n garaj, a zis sa nu-l instraineze prea departe, la dujmani!

Beau o cafea pana una-alta, ca iar plooooo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor! ☕

Sper ca ati petrecut cu bine si v-ati crescut tonusul si cheful de viata in zilele astea libere.

Daca ar fi si vremea buna... 🥺

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...