Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Neata buna colegii!

O zi minunata va doresc!

No inca unu' si ma duc .....in weekend.... ;)

 

John: cu gazu' am rezolvat, cica au citit gresit, consumul ar fi pe 2 luni...., deci luna urmatoare ar fi "gratis"

Cu curentul e mai problematic, e la cabana, nu stau acolo, ma duc acolo in weekend, citesc contorul si ii fac o poza, apoi vedem unde-i baiul, ori a fost citit gresit, ori s-a fwutut contorul....., voi avea o leaca de alergat si luptat cu birocratia....

Dii diiiiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10477

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5779

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

'mneata bajatii!

S-a facut lumina afara,din nou.

O zi nou-nouta e in fata.Sa incepem cu un cafei.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

John: cu gazu' am rezolvat, cica au citit gresit, consumul ar fi pe 2 luni...., deci luna urmatoare ar fi "gratis"

Cu curentul e mai problematic, e la cabana, nu stau acolo, ma duc acolo in weekend, citesc contorul si ii fac o poza, apoi vedem unde-i baiul, ori a fost citit gresit, ori s-a fwutut contorul....., voi avea o leaca de alergat si luptat cu birocratia....

Dii diiiiiii!

Ce e gratis e cel mai scump! Iar contorul, si daca-l dovedesti diliu, ce a numarat nu se mai intoarce! Am dovedit si eu unul dar bani indarat ciu-ciu...

Oricum concluzionez ca esti cel putin oligarh. Sau cum oti zice voi astora p-acolo :D

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tatongmekekeanapurna,ti-ai gasit scuterici pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domnii mei

 

Aseara am dat jos filtrul de aer la DRZ,dorind sa-l curat..S-a sfaramat bucati,e timpul de unul nou.Maine cand ajunge cel nou,voi schimba uleiul din motor si filtrul de ulei?

Ma pregatesc de cina...:lol:,o berica,doua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram curios ce ai gasit in zona.

Aici sunt destule,dar nu-s near by.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi,am observat ca filtrul de aer de la DRZ este identic cu cel de la Trojan.La tine cum sunt filtrele la DR-uri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine la DR-uri,filtrele sunt niste bureti ovali,ce se spala si ung,apoi se trag pe o carcasa metalica cu plasa.Din cate stiu,sunt comune cu DRZ-ul si DR-ul de 650.

La cel de 650 ne poate spune Bubbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu,sunt comune cu DRZ-ul si DR-ul de 650.

io am si DR si DRZ, dar amu sa fiu sincer din cate le-am vazut nu prea sunt la fel

...dar nu pun putz-ul pe sina de tramvai pt asta, nu sunt convins 100% de treba asta... cand vine vreodata primavara (poate ase ni de 23 august va fi si primavara...), si o sa ma apuc sa le aranjez o leaca o sa ma uit exact ;)

 

 

apropo, voi cu ce spalati filtrele de aer si cu ce le ungeti? ce recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am si DR si DRZ, dar amu sa fiu sincer din cate le-am vazut nu prea sunt la fel

...dar nu pun putz-ul pe sina de tramvai pt asta, nu sunt convins 100% de treba asta... cand vine vreodata primavara (poate ase ni de 23 august va fi si primavara...), si o sa ma apuc sa le aranjez o leaca o sa ma uit exact ;)

 

 

apropo, voi cu ce spalati filtrele de aer si cu ce le ungeti? ce recomandati?

Pentru spalat,folosesc o "solutie" de 3,5 l motorina si 1,5 l benzina,solutie cu care curat si lanturile.De impregnat,scrie in carte la Suzuki-uri sa se impregneze cu ulei de care bagi in motor.Eu asa fac.

 

De bagat sub nas,urmeaza sa servesc un pateu de gasca,cu unt,branza telemea,rosie,ardeu capia,ridichi,usturoi,iar la desert biscuiti cu ovaz&mere si curmale.

Pofta buna la cine n-a mancat si sa-i fie de bine celui cu bindeul plin.:)

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru spalat,folosesc o "solutie" de 3,5 l motorina si 1,5 l benzina,solutie cu care curat si lanturile.De impregnat,scrie in carte la Suzuki-uri sa se impregneze cu ulei de care bagi in motor.Eu asa fac.

mersi de info!

 

am vazut sparayuri dedicate pt spalare si ungere, dar daca merge si cu varianta clasica de motorina + benzina e OK si asa :)

 

apropo, eu la lant fac amestecul de 50-50%..... e bine sau rau nu stiu, de mult timp asa curat lantu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar'na, Cristi!

 

...

Serbulius Raducu.

Ti-am bagar oarece metal sa sectiunea dedicata. :)

 

mersi de info!

 

am vazut sparayuri dedicate pt spalare si ungere, dar daca merge si cu varianta clasica de motorina + benzina e OK si asa :)

 

apropo, eu la lant fac amestecul de 50-50%..... e bine sau rau nu stiu, de mult timp asa curat lantu'...

Cu placere.

Eu il fac asa,ca benzina sa evapore cat de cat unsoarea motorinei cat de cat si sa nu atace o-ring-urile.

Cat priveste impregnarea filtrului,fa-o linistit cu ce ulei ramane la schimb din motor.

 

Mno,inapoi la masa...:)

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...