Sari la conținut

Accident grav in Timis. Un motociclist a murit..


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist in varsta de 32 de ani a murit, marti, in urma unui accident produs pe E 70, drumul care leaga Timisoara de Vama Moravita, dupa ce a fost lovit de doua autoturisme.

Potrivit politistilor de la fata locului, accidentul a avut loc in localitatea Jebel din județul Timis, relateaza Mediafax. Astfel, soferul unui autoturism Ford aflat pe un drum lateral a vrut sa intre pe soseaua principala, insa nu s-a asigurat, iar motociclistul, in varsta de 32 de ani, care circula dinspre Timisoara spre Moravita, a intrat in plin in autovehicul.

In urma impactului, motociclistul a fost proiectat pe celalalt sens de mers, unde circula regulamentar un autoturism Opel, condus de o femeie. Aceasta nu a reusit sa franeze la timp si a trecut cu masina peste motociclist, care a decedat.

Politistii au deschis o ancheta pentru a stabili cu exactitate imprejurarile in care s-a produs accidentul si au intocmit dosar penal pentru ucidere din culpa in acest caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nicio sansa in astfel de cazuri..iti apare in fata la 30 m si ai 60km sau 90 km, depinde de drum. Totul depinde de noroc, cum cazi si pe ce cazi...frana, anvelopa si echipamentul=secundar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand zbori.....nu mai poti frana eficient, n-ai eleroane. La fel un tip ce avea doar B-ul si un RR de 600 , weekendul asta ce a trecut a iesit in decor din cauza vitezei. Mai era si cu prietenii motociclisti....vai s'amar, inceput de sezon descurajant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E plin de maimute fara creier mai ales pe sate, iti taie calea chiar daca te vad(majoritatea te vad!) se bazeaza ca franezi tu si ca na ce sa mai astepte ei inca o masina.Saptamana trecuta am patit acelasi lucru dar cu masina catre Resita in satul Maureni unde pe marginea drumului era parcat un golf si dintr-o data a intrat pe drum fara semnalizare, fara lumini...A trebuit sa tai linia continua sa nu ii iau stopu din stanga si asta a fost pe la 60-70km.

Pumni in cap ii dadeam daca oprea, altceva nu merita gunoaile astea, poate asa data viitoare se gandesc ca nu sunt singuri pe drum.

M-am si gandit daca eram cu motoru.... nu mai spargeam un stop,o bara, ma spargeam poate pe mine si ajungeam pe celalalt sens.

 

Pacat de motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Maureni acolo e foarte des intalnit un radar ( parca un logan galben undercover - un fel de logan albastru EEI - care te pune in arhiva) si la intrare si iesire sunt Loganurile militiei care te asteapta cu drag sa iti explice ca ai mers mai repede decat trebuia si te taxeaza cu puncte :))

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde pe marginea drumului era parcat un golf si dintr-o data a intrat pe drum fara semnalizare, fara lumini...A trebuit sa tai linia continua sa nu ii iau stopu din stanga si asta a fost pe la 60-70km.

E sport national. Noroc ca la ultima tura ma speriase unu' cu combina ca iese fix in strada si am lasat-o mai domol, numai bine mi-a prins: eram singurul rahat care se misca pe strada pe o distanta de cativa km si tot s-au gasit doi sa imi intoarca in fata ca se plictiseau si nu mai puteau sa astepte un 10 secunde sa trec :) Si sa nu va ganditi ca s-au grabit cat timp au intors...nu nenica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, nu o sa iti mai pui viata in pericol de acum, ca scapi si de ultimul vehicul pe 2 roti :))

 

E sport national. Noroc ca la ultima tura ma speriase unu' cu combina ca iese fix in strada si am lasat-o mai domol, numai bine mi-a prins: eram singurul rahat care se misca pe strada pe o distanta de cativa km si tot s-au gasit doi sa imi intoarca in fata ca se plictiseau si nu mai puteau sa astepte un 10 secunde sa trec :) Si sa nu va ganditi ca s-au grabit cat timp au intors...nu nenica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezgustat de toti factorii din aceasta tara ( lege, oameni, conceptii, salarizare, posibilitati ) sau de contextul international?

 

Stai linistit ca ma mai plimb cu conserva... nu e pericolul trecut :) Doar ca incet, incet ma apropii de scopul final: sa o tai de aici.

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Maureni acolo e foarte des intalnit un radar ( parca un logan galben undercover - un fel de logan albastru EEI - care te pune in arhiva) si la intrare si iesire sunt Loganurile militiei care te asteapta cu drag sa iti explice ca ai mers mai repede decat trebuia si te taxeaza cu puncte :))

Nu prea ii mai vezi pe acolo, stau inainte de Birda pe drumul ala drept sau in benzinaria de la Gataia.

 

E sport national. Noroc ca la ultima tura ma speriase unu' cu combina ca iese fix in strada si am lasat-o mai domol, numai bine mi-a prins: eram singurul rahat care se misca pe strada pe o distanta de cativa km si tot s-au gasit doi sa imi intoarca in fata ca se plictiseau si nu mai puteau sa astepte un 10 secunde sa trec :) Si sa nu va ganditi ca s-au grabit cat timp au intors...nu nenica...

Vezi de asta vorbesc, indiferenta unora costa chiar viata altora si atunci sa nu le scoti dintii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi de asta vorbesc, indiferenta unora costa chiar viata altora si atunci sa nu le scoti dintii....

 

Te pui cu 1, cu 2, cu 3, cu... n. M-am si luat la tranta, am si dat, am si luat. Ca sa ce? Eu am obosit sa ma lupt cu morile de vant. Sunt chestii mai frumoase in viata decat sa te stresezi pt. toti cretinii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios cine va fi declarat vinovat pt moartea baiatului. Cel care nu a acordat prioritate sau femeia care nu a reusit sa franeze... Oricum, acum ca s-a incalzit, ma astept la cate unu din asta cu rip in fiecare saptamana.

 

Sunt convins ca vinovat va fi cel care nu a acordat prioritate. Ce vina are femeia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted 41 minutes ago

dragonlord, on 15 Apr 2015 - 11:02, said:snapback.png

 

Pacat de om,avea 37 de ani si o fetita.Din pacate avea viteza si viteza foarte mare (a zburat mai bine de 200 de metri),nu purta nici macar casca. Nu avea nici permis de conducere. Din nefericire cei ce sufera mai mult sunt cei din familie . Soferii implicati in accident ,atunci in stare de soc ,probabil vor ramane cu traume ...si dosar penal...

Condoleante familiei indurerate...

Am fost acolo imediat dupa eveniment...si nu,nu l-am cunoscut . Pacat,toti gresim dar el a platit pretul cel mai mare.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Megabos, ca sa zbori 200 de metri iti trebuie o viteza de lansare de ~200 km/h. La 200 pe ora nu mai ramanea nimic nici din motor, nici din masina lovita nici din rider. Cel ce a pus comentariul ala ori e un troll obosit ori e ruda cu tzarushul. Impactul in masina aia s-a facut la maxim 50 la ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"a zburat mai bine de 200 de metri"

 

200 de metri o fi zburat, eu nu cunosc unitatea aia de masura...

200 de metrii... apai ... la o greutate de 80 de kile medie a unui barbat adult... cat de tare sa fi fost impactul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei mortul e vinovat nu?

200m masurati cu ochiometrul asa ... cam cum se masoara si viteza de catre babele martore. Casca lipsa de pe cap e cel mai probabil undeva in sant sau pe camp. Dar ce mai conteaza? Soferul care a iesit in strada fara sa se asigure va ramane traumatizat, asta e concluzia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...