Sari la conținut

World ride on a motorcycle


Iulian_Aftene
 Share

Postări Recomandate

Nu inteleg de ce "DONATE"?

De ce nu o face din bani proprii....cam mult de strans.70000 $?!?

As dona cuiva care are o problema...

Mi se pare un pic aiurea sa-ti vezi visul cu banii altora...Ok, gresesc ,corecteaza-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce "DONATE"?

De ce nu o face din bani proprii....cam mult de strans.70000 $?!?

As dona cuiva care are o problema...

Mi se pare un pic aiurea sa-ti vezi visul cu banii altora...Ok, gresesc ,corecteaza-ma.

 

Si mie mi s-a paruta aiurea treaba...hai sa cersesc niste bani de o motoreala.

Nu cred ca e unul din noi care nu vrea sa faca un tur al Europei, sau stiu eu ce continent/e insa majoritatea din noi nu isi permit.

Nu-i cu nimic mai special decat oricare din noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete fâs. Si ala de va scrie dupa mine vrea şaptej'de mii de euroi ca s-o duca pe pretena prin lume sa-i arate luna.

Sunt convins ca si urmatorul. Eu nu :blink: !

 

Dar mi-a placut: "Vreau sa precizez ca sunt presedinte la black helmets..." :crack: Adica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut cîndva o imagine cu un domn de la BlackHelmets la mare, în apa pînă la genunchi. Acel domn avea un corp frumos lucrat şi poate ar fi o idee să facă ceva calendare cu el însuşi pe care să le vîndă pentru a-şi finanța o parte din călătorie.

În speranța că nu a sunat prea gay propunerea mea,

Al dumneavoastră,

zîmbesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))))) :funny:, dar sa revenim la lucruri serioase, pe langa cei 70000$ imi doresc inca 13000E pentru noua Honda Africa Twin si eventual inca 26000E sa mearga cu mine inca vreo 2 prieteni ! aa si inca vreo 3000E pentru un DSLR tare de tot pe care nu stiu sa il folosesc ca sa va trimit poze naspa.

 

PS: Sper ca nu am fost nici exagerat si nici rautacios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti rautaciosi X-(

S-a mai vorbit aici /index.php?/topic/724907-in-jurul-lumii-httpsworldride2016wordpresscom/?hl=florin

 

Si eu m-as fi gandit la o alta motocicleta pt acel traseu, mult mai ieftina la intretinere ( poate chiar jumate )

Si da, cred ca 50% de aici avem pitici pe creier si daca ar pica 50 000 eu din cer, am face tura in lume de toti banii ;)

Sa-i fie cu noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://life.indiegogo.com/fundraisers/1331569

 

Pare a fi un proiect cel putin la fel de interesant ca cel al lui Mihai Barbu ( http://mongolia.ro/?p=1 )

 

Multa bafta ! Cred ca o sa aibe nevoie

Mihai Barbu a avut o idee destul de buna cu vânzarea kilometrilor, nu are nici o treaba cu face Florin

Si in plus cartea lui Mihai, s-a vândut destul de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a sunat gay

:crack:

» Post actualizat in 11 Jul 2015 08:18

si da, e cam ciudat. adica n-am nimic cu omul dar din cate se vede nu o duce prea rau, s-a plimbat destul de mult, are moto misto... plm..

» Post actualizat in 11 Jul 2015 08:19

daca merge merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zambesc Propunerea ta a fost gay nu pentru ca ai zis ca era unu de la Black Helmets care era bine facut, ci pentru ca nu te-ai gandit sa faca cei de la Black Helmets un calendar cu femeile lor in ipostaze incendiare ... Poate un astfel de calendar ar avea vanzare printre motociclisti. Cine crezi ca ar cumpara calendar cu un muschilos ,femeile ? HA ! Chiar daca s-ar cumpara, mai mult de o duzina nu s-ar da. Eu vreau sa fac peste vreo cativa ani inconjurul Europei, cam tot ce pot prinde pe ruta BG-TK-GR-IT-FR-SP-FR-BG-NT-DL-CH-AU-HU-RO, dar n-am cerut bani la nimeni pentru asta. Daca e la moda sa se doneze bani pentru excursii, las un cont bancar pe aici ?

Editat de lionx1987
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e la moda sa se doneze bani pentru excursii, las un cont bancar pe aici ?

Desigur si in plus ai putea sa scri ca susti salvarea balenelor verzi,spre exemplu :crack: .Garantat se vor gasi "sustinatori" care indragesc balenele verzi

P.S. Nu ma baga in seama :offtopic:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumva e prost ala care cere? de obicei cei care aleg calea asta cu donatiile deja au banii pentru o parte de calatorie

daca mai iese un banut si de acolo nu e rau. daca ii iese este f tare. cui nu i-ar place asa o calatorie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zambesc Propunerea ta a fost gay nu pentru ca ai zis ca era unu de la Black Helmets care era bine facut, ci pentru ca nu te-ai gandit sa faca cei de la Black Helmets un calendar cu femeile lor in ipostaze incendiare ... Poate un astfel de calendar ar avea vanzare printre motociclisti. Cine crezi ca ar cumpara calendar cu un muschilos ,femeile ? HA ! Chiar daca s-ar cumpara, mai mult de o duzina nu s-ar da. Eu vreau sa fac peste vreo cativa ani inconjurul Europei, cam tot ce pot prinde pe ruta BG-TK-GR-IT-FR-SP-FR-BG-NT-DL-CH-AU-HU-RO, dar n-am cerut bani la nimeni pentru asta. Daca e la moda sa se doneze bani pentru excursii, las un cont bancar pe aici ?

N-a fost gay, tu şi zimbruta vă înşelați. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, dar ce basinoasa de istorisire are in spatele celor 70.000 de bani, pai vorba unuia de zicea bine, "mana intinsa care nu spune o poveste, nu primeste nimic".Pai pentru o asemenea povestioara, nu i-as da nici un cent.Ca el viseaza, dar cine nu-l lasa, visele nu costa nimic.....,se poate si obisnui cu ele, ca multi altii si la mai multe...

Aici e valabila "ezpresia" prost e ala care da, dar si ala care cere.

Vad ca e din ce in ce mai practicata cererea asta de logodele, de la popa la ala negru de-al nostru de la Paris....tine de demnitatea natiei se pare....., ramanem si noi in istorie cu ceva.

PS.Dragii mei Flornel si Dienuta, va urez prea putin succes ca nu-l meritati deloc.

PSS. Jos presedintele de la BlackHelmets....ca va face de cacao....halal de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu fac o tura prin RO in august daca i-mi donati ceva nu mai dorm la pensiuni,ma cazez la hoteluri de 4 stele si cand trec pe la voi prin localitate va dau blitzuri daca va vad in trafic.credeti ca ma puteti ajuta ????acum va las ca trebuie sa i-mi fac cont pe life indiegogo ....

Editat de rider_tm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...