Sari la conținut

Accident motocicleta, Budeasa, Valea Marului


ChrisRR
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De fapt topicul asta,n-are legatura cu MOTOCICLISTII/MOTOCICLISMUL!

Vedeti sa nu deviati de la idee...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare parte din ce e pe topicul asta nu are legatura cu topicul asta ....

Q.E.D.

Am zas!

 

Accident motocicleta in jud. Arges. persoana decedata, Budeasa, Valea Marului.

20.02.2016, ora 16:30

 

Se pare ca a pierdut controlul si a lovit un cap de pod. Pasagerul a decedat.

Martorii spun ca nu purta casca si nici echipament.

Poti cere linistit stergerea topicului,folosind butonul "Report".

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un topic despre motociclisti si despre selectie naturala.

Cu sau fara permis de la mamica

 

 

p.s. - cati dintre voi o ardeti strict la tastatura in timp ce ala era pe strada invartind roata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un topic despre motociclisti si despre selectie naturala.

Cu sau fara permis de la mamica

 

 

p.s. - cati dintre voi o ardeti strict la tastatura in timp ce ala era pe strada ilegal invartind roata omorand ?

mergand pe aceasi logica imi cumpar pusca si cand trece unul cu cainele/vaca/ calu etc impusc animalul ... is vanator ce plm, am crezut ca e cerb

 

daca un individ merge fara permis si da intr-un mobrist e jale mare, va auliti de numa numa,, infractoru' puscarie, moarte cu faru'

 

daca un "motociclist" merge fara permis si omoara un om... plm e tru,, macar invartea roata ,, e de admirat coae nu e ca sulimea de la tastatura

 

 

 

bai fratilor...nu va merg toate bujiile..???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu invart roata de la mouse pana se mai incalzeste. nu-s motociclist.

 

Sunt familist cu motocicleta. Sunt mai fraier, dar eu pot scrie si dormi linistit. in schimb motociclistul asta care a invartit roata o sa doarma linistit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un topic despre motociclisti si despre selectie naturala.

Cu sau fara permis de la mamica

 

 

p.s. - cati dintre voi o ardeti strict la tastatura in timp ce ala era pe strada invartind roata ?

Chiar nu pricepi ca ala nu-i motociclist.

Ai priceput ca-i vorba de selectia naturala!Bun,e un inceput.

Mai trebuie sa-ti dai seama ca ala nu era motociclist si ai rezolvat dilema.

De ce crezi ca oricare dintre noi,astia "de tastatura" de pe aici suntem vii(la fel ca si tine)si putem sa ne dam si cu roata de la mouse?

Apropos:tu de ce ai permis moto?Sau cel putin asa banuiesc.Sau...

 

Corect era:"cati dintre voi o ardeati la tastatura in timp ce ala era pe strada invartea roata?"

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRISTIAN 1 - este motociclist nenea, treaba cu permisu e doar asa pentru elitistii care nu au altceva mai bun de facut.

Stiu o gramada de oameni care au permis categoria A si nu au nicio legatura cu motocicleta sau motociclismul in general :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca nu-i bine sa asimilezi astfel de caractere cu motociclistii ..... asa in general.

:10: !Clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRISTIAN 1 - este motociclist nenea, treaba cu permisu e doar asa pentru elitistii care nu au altceva mai bun de facut.

Stiu o gramada de oameni care au permis categoria A si nu au nicio legatura cu motocicleta sau motociclismul in general :)

Deci e clar,ca n-are rost sa-mi consum cerneala ca sa-ti mai scriu ceva!

E motociclist,e bine? :hug:

 

Sa ne amintim ca in anumite vremuri se dadea categoria pt motociclete la toti aia care luau permis de camion sau faceau liceu pe profil auto, cabonus, fara sa fi vazut moto in viata lor

Faci cumva parte dintre ei?

Io,in niciun caz.

Inclusiv pentru atestatul de pilot(n-are importanta pe ce autovehicul)se da examen pe bune!

 

PS:Scuze,dar nu m-am putut abtine!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu sunt atat de batran si am famcut un amarat de liceu teoretic :)

Permis de camion am luat ca meserie de rezerva, cand ingineria nu avea o situatie prea luminoasa si soferia se platea mult mai bine. Vremurile au schimbat asta sii nu am ajuns camionagiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu sunt atat de batran si am famcut un amarat de liceu teoretic :)

Permis de camion am luat ca meserie de rezerva, cand ingineria nu avea o situatie prea luminoasa si soferia se platea mult mai bine. Vremurile au schimbat asta sii nu am ajuns camionagiu

Pai puteai sa te faci camionagiu si fara permis,stiind doar sa conduci camionul!

Lucrurile-s simple:drepturile unei posesiuni nu-s aceleasi cu drepturile de a conduce un autovehicul pe drumurile publice fara actele necesare,unul dintre ele fiind permisul de conducere cu categoria respectiva!

Drumul public nu-i circuit sau loc de "joaca".

 

Poate c-ar fi bine sa deschidem o petitie la Politia Romana si sa cerem sa se scoata scoala/examenele si sa ne lase sa ne dam cu mobrele fara permis(astia care n-are!),doar pe baza cuvantului de onoare ca "ne stim da" cu ele!

Ce spuneti?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am o problema cu chestia asta atata timp cat platesti atunci cand faci o prostie.

 

acum ca ma permis de camion ce? sunt camionagiu? (nu am mai mers cu unul de o gramada de vreme)

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am o problema cu cestia asta atata timp cat platesti atunci cand faci o prostie.

 

acum ca ma permis de camion ce? sunt camionagiu? (nu am mai mers cu unul de o gramada de vreme)

Corect!In cazul asta,pretul a fost viata unui om.Probabil ca va plati.

 

Faptul ca ai categoria C iti da dreptul sa circuli legal/sa fii responsabil pe drumurile publice.

Cand o sa ai si camion,impreuna cu permisul ce-l ai deja,vei fi camionagiu.

Nu ti se pare corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu e corect.

Pot sa am camion, categoria C+E si angajat care sa faca ce trebuie cu camionul ala in timp ce eu imi vad de meseria mea de IT-ist. Nu voi fi camionagiu in conditiile astea.

 

Pot sa dau foc la permis si sa car lemne la padure cu caamionul - atunci sunt camionagiu (chiar daca e camionu altuia).

 

 

Nu vrei tu sa deschizi un topic dedicat si sa vedem ce anume te face motociclist ? ca aici o ardem cu offtopicul aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,nu.

Eu nu am nevoie de confirmare ca-s sau nu motociclist.

Ceilalti,e treaba fiecaruia daca se considera sau nu motociclisti.

In cazul meu:

1.Am mobra;

2.Am permis;

3.O "ard" pe mobra,cum spui tu,de aproape 26 de ani.

Anul trecut am facut peste 10.000 de km.

Eu consider ca-s motociclist.

Tu cum ma consideri?

 

Si scuze de :offtopic: !Nu asta mi-a fost intentia.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRISTIAN 1, ti-am inteles punctul de vedere, dar faci offtopic la greu. Eu nici nu inteleg de ce va consumati voi energiile sa argumentati o discutie care se pare ca n-are sfarsit. Altceva mai bun n-aveti de facut?

 

P.S. Si eu sunt offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspuns la intrebare : => plictisit si fara altceva mai bun de facut duminica dimineata.

 

Punctul 3 e suficient pentru a defini un motociclist. Nici posesia mobrei (toti stim ca e mai fain sa te dai cu a altuia), Nici posesia permisului (care nu inseamna nici pe departe ca stii ce faci ) nu ajuta la incadrarea intr-o categorie sau alta.

 

hai cu topic proaspat de analiza pe subiect

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspuns la intrebare : => plictisit si fara altceva mai bun de facut duminica dimineata.

 

Punctul 3 e suficient pentru a defini un motociclist. Nici posesia mobrei (toti stim ca e mai fain sa te dai cu a altuia), Nici posesia permisului (care nu inseamna nici pe departe ca stii ce faci ) nu ajuta la incadrarea intr-o categorie sau alta.

 

hai cu topic proaspat de analiza pe subiect

Gand la gand cu bucurie!

Curiozitatea a ucis pisica,deci am deschis topic aici:

/index.php?/topic/735228-ce-anume-te-face-sa-fii-motociclist/

 

CRISTIAN 1, ti-am inteles punctul de vedere, dar faci offtopic la greu. Eu nici nu inteleg de ce va consumati voi energiile sa argumentati o discutie care se pare ca n-are sfarsit. Altceva mai bun n-aveti de facut?

 

P.S. Si eu sunt offtopic

Te astept pe topic sa-ti dai cu parerea. :hug:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand RIP. Chiar daca e selectie naturala, e vorba totusi de un deces.

 

In al doilea rand, cand aveti dileme asupra definitiei unui cuvant, consultati cu incredere dexul:

 

motociclist = persoana care conduce o motocicleta.

 

Nici eu nu sunt de-acord sa fiu bagat in aceeasi oala cu toti terebilistii care conduc o motocicleta fara permis sau/si fara echipament, dar termenul de "motociclist" este explicat clar in dex. Asadar, cel care a provocat accidentul este un motociclist fara permis, inconstient, si mai puteti adauga voi si alte caracterizari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...