Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca ai putina rabdare sa iasa a mea de la reparat se rezolva.

sarumana. am rabdare, plec in concediu maine si ma intorc pe 15. nu e panica, doar vreau sa simt si eu un 954. :D

 

Sigur vrei sa te dai de pe acum cu 954?!? Bine, dar ai grija sa ai banii de motor pregatiti, pentru ca dupa ce o sa o conduci o sa vrei instant sa dai fuga sa-ti cumperi si tu. :rolleyes: nu mai astepti tu pana la anul! :D

Nu am banii pregatiti, ca il luam de acuma daca era... Toate la timpul lor, si la anul e perfect. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos RR'ul ..doar pink'ul de pe jenti nu ma incanta foarte mult ..in rest e ok :D

 

Sa stii ca nu este pink, este un portocaliu mai inchis decat rezervorul, pt ca din pacate n-am gasit culoarea respectiva !!

 

Se vede contrastul foarte tare din cauza blitz-ului, ca la lumina zilei chiar arata bine !! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gaata motocicleta,maine o ridic am fost azi am ascultat.

A fost lantul de distributie pe care l'au schimbat cu unul care il aveau iar pana la expirarea garantiei sa imi puna un kit de lant de distributie nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mei borosz, mac se referea la fireblade-ul acela facut streetfighter, la a ta n-a avut ce sa comenteze, nici nu s-a putut uita la ea pentru ca o eclipsai tu....... :rolleyes:

auzi, pana ma prinzi tu, am si eu o intrebare..... de ce e asa de curata geaca aia? a mea e plina de muste si o curat in fiecare seara, dupa 200km de mers, daca ma intelegi ce vrea sa zic...... :D

uite acilea o provocare.... hai cu mine sambata in padurea bogati, mergem, ne dam, mancam mititei si mai schimbam o impresie... ce zici? ne intalnim in bv si ne intoarcem catre tg secuiesc... ei?

alexutzzzzz, ma bucur ca e gata motorul, sper sa nu mai ai probleme cu el.

strumfuadi, hai la ciuc si te poti da cu a mea, la anul se pare ca o vind, m-am apucat sa-mi construiesc o casa, am nevoie de fiecare banut, asta este..... mai urmeaza o nevasta, un copil si gata distractia, ne purtam ca aia mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mei borosz, mac se referea la fireblade-ul acela facut streetfighter, la a ta n-a avut ce sa comenteze, nici nu s-a putut uita la ea pentru ca o eclipsai tu....... :rolleyes:

auzi, pana ma prinzi tu, am si eu o intrebare..... de ce e asa de curata geaca aia? a mea e plina de muste si o curat in fiecare seara, dupa 200km de mers, daca ma intelegi ce vrea sa zic...... :D

uite acilea o provocare.... hai cu mine sambata in padurea bogati, mergem, ne dam, mancam mititei si mai schimbam o impresie... ce zici? ne intalnim in bv si ne intoarcem catre tg secuiesc... ei?

alexutzzzzz, ma bucur ca e gata motorul, sper sa nu mai ai probleme cu el.

strumfuadi, hai la ciuc si te poti da cu a mea, la anul se pare ca o vind, m-am apucat sa-mi construiesc o casa, am nevoie de fiecare banut, asta este..... mai urmeaza o nevasta, un copil si gata distractia, ne purtam ca aia mari.

 

 

Simbata si duminica prezenti pe Selena. Veniti neaparat. Poate ramineti si duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mei borosz, mac se referea la fireblade-ul acela facut streetfighter, la a ta n-a avut ce sa comenteze, nici nu s-a putut uita la ea pentru ca o eclipsai tu....... :ph34r:

auzi, pana ma prinzi tu, am si eu o intrebare..... de ce e asa de curata geaca aia? a mea e plina de muste si o curat in fiecare seara, dupa 200km de mers, daca ma intelegi ce vrea sa zic...... :D

uite acilea o provocare.... hai cu mine sambata in padurea bogati, mergem, ne dam, mancam mititei si mai schimbam o impresie... ce zici? ne intalnim in bv si ne intoarcem catre tg secuiesc... ei?

alexutzzzzz, ma bucur ca e gata motorul, sper sa nu mai ai probleme cu el.

strumfuadi, hai la ciuc si te poti da cu a mea, la anul se pare ca o vind, m-am apucat sa-mi construiesc o casa, am nevoie de fiecare banut, asta este..... mai urmeaza o nevasta, un copil si gata distractia, ne purtam ca aia mari.

 

Jaca este curata pt ca o curat foarte des, la fel si fraierblaidul !! (sunt maniac daca este vb de curatatul motorului) :D

 

Sambata, din pacate eu voi schimba impresii cu muncitori mei, in timp ce vom lucra ca negri in brasov (in timp ce ascultam pe preatalentatii cantareti de la 'Cerbul de platina')

 

Asa ca mananca si portia mea de mititei !!! :rolleyes:

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergeti din nou? de data asta sper sa nu ploua.... cine mai vine? hai baieti.

 

Soare si 30de grade. Superaderenta. Noi sintem cu 3 motorete. Amckart? 2 saptamini e mort pt motociclete. E atita guma de la karturi de nu se poate merge decit .... deloc. Plus ca nu e loc din cauza numeroaselor karturi care se antreneaza pt nu stiu ce etapa. La Bacau e liber, liber.

PS: E si o managerita acolo, ..., nu-ti mai vine sa pleci.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soare si 30de grade. Superaderenta. Noi sintem cu 3 motorete. Amckart? 2 saptamini e mort pt motociclete. E atita guma de la karturi de nu se poate merge decit .... deloc. Plus ca nu e loc din cauza numeroaselor karturi care se antreneaza pt nu stiu ce etapa. La Bacau e liber, liber.

PS: E si o managerita acolo, ..., nu-ti mai vine sa pleci.

Tot la femei ti-e gandul...... :rolleyes:

Bogdane, baga si tu un topic "ture pe Selena" la Discutii Generale, ca sa stie lumea unde poate gasi informatii centralizate.

 

Distractie placuta in weekend!!!

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las ca te prind eu smechere, si te bat pe fundulet !!! muuuhahahaha

 

(pana acum ai reusit sa fugi de mine, dar .....)

 

WAR

 

 

 

 

Arata bestial, trebuie schimbat ghidonul cu unul tip streetfighter, si pinionul spate.

 

Numai buna de mers pe o roata !!!! :rolleyes:

 

 

Ms , o sa schimb in curand ghidonul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica nelamurire , am luat un kit de lant nou, acu 2000 de km(42-15), de la DID, ma intrebam daca pot sa pun pinion mai mare pe spate(43-44 ) fara sa schimb lantul ?

 

Intersant, ca 929rr are 16 cu 42 din fabrica, cum de ti-au dat astia de la DID 15 cu 42 ????

 

Din cate am vazut eu poti sa pui pinion mai mare, pt ca lantul este mai lung cu vrei 3 cm decat minimul care se poate instala !!!

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intersant, ca 929rr are 16 cu 42 din fabrica, cum de ti-au dat astia de la DID 15 cu 42 ????

 

Din cate am vazut eu poti sa pui pinion mai mare, pt ca lantul este mai lung cu vrei 3 cm decat minimul care se poate instala !!!

 

Da ai dreptate , am gresit eu , este 42 cu 16 , am avut inainte cu 15 si de asta am ramas asa :rolleyes: .

Deci pana la urma mere sa pui 44? Ca sa nu fac comanda aiurea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost super pe selena, chiar daca ne-am dat mai putin decat am sperat, balamuc&co au fost la inaltime. circuit mic, tehnic, tocmai bun de initiere sau perfectionare. bogdane, pacat ca n-ai venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost super pe selena, chiar daca ne-am dat mai putin decat am sperat, balamuc&co au fost la inaltime. circuit mic, tehnic, tocmai bun de initiere sau perfectionare. bogdane, pacat ca n-ai venit.

 

 

ai plecat de acolo? mai stai si maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat consuma in mod normal un 919...Al meu in oras ia cam 10 iar afara 6-8...sau mai mult in functie de cat bag mana in ea... :D

 

Mai am o intrebare...cand o pot considera subturata? Eu merg de obicei peste 3200-3500 rpm...

 

Sa nu uit...in oras imi ia 10 in conditii de trafic greut si utilizare la viteza mica gen 50-80...rar 100 turata pana in 5-6000rpm

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 3200-3500 nu e subturata ...dar mai depinde si de treapta ..

una e daca stai in a 4'a in oras la turatia aia ..alta e daca stai in a 6'a ca sa economisesti

 

in a 4'a la 3500 ..raspunde super bine la gaz...si depasesti deja cei 50 orari permisi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 3200-3500 nu e subturata ...dar mai depinde si de treapta ..

una e daca stai in a 4'a in oras la turatia aia ..alta e daca stai in a 6'a ca sa economisesti

 

in a 4'a la 3500 ..raspunde super bine la gaz...si depasesti deja cei 50 orari permisi :D

 

Pai ca sa merg "legal" sau mai bine zis in limita permisului in oras schimb maxim a 3 a...si de obicei merg cu 1-a si a 2 a :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat consuma in mod normal un 919...Al meu in oras ia cam 10 iar afara 6-8...sau mai mult in functie de cat bag mana in ea... :D

 

Mai am o intrebare...cand o pot considera subturata? Eu merg de obicei peste 3200-3500 rpm...

 

Sa nu uit...in oras imi ia 10 in conditii de trafic greut si utilizare la viteza mica gen 50-80...rar 100 turata pana in 5-6000rpm

 

 

inafara a mea ea 5.5 - 6 la mers 180-220. adica mers bine. eu merg la drum pe la 5000-7000 rpm. intr-a 6-a la 7000 rpm am in jur de 190. in oras nu prea stiu eu ce si cum. dar undeva 8-10

 

DSC_6841s.jpg iar ii fac in ciuda lui nashu

DSC_6846s.jpg

Editat de mertan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...