Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai pentru asta exista 954, fitza (cand zic fitza, ma refer la o motocicleta ingrijita vizuat si tehnic :ok: ) + nebunii :bow: Daca as avea bani mai multi, tot un f4i mi-as lua strict pentru stunt, dar acum ma gandesc sa mai diversific si de aia ma gandeam la KTM. De o saptamana ma tot uit la filmulete cu dementii aia si ma simt atras de latura asta, cred ca ar fi pacat sa nu incerc

 

 

 

Si stunt si nebunii cum faceam anul trecut cand plecam de la CBR Meeting

 

 

PS. Vreun motorist din Tg. Mures? Ajung in seara asta pe acolo si poate ne vedem la o bere. Stau cazat la Hotel Everest

 

Radu, street madness e ce fac baietii din nord-vest, vezi pozele lui Nicu si nu numai. Circuitul este o alta nebunie controlata, pt asta au fost facute mobrele pe care le calarim :bow:

 

LE: Hotel Everest? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu, street madness e ce fac baietii din nord-vest, vezi pozele lui Nicu si nu numai.
;) Ai urcat prea spre N. Raspunsul corect era Mures. :ok:

 

Apropo, duminica am mers impreuna cu inca 5-6 motoare pe Tihuta. Am montat o camera pe codita unui amic si am filmat traseul.

S-a mers incet din mai multe considerente (pe principiul: Iarna nu-i ca vara!) :bow: :

  • - asfaltul era rece, mai ales in varful Pasului Tihuta;
    - la umbra, erau portiuni unde era umed (in curbe nu-i placut deloc);
    - cum a nins saptamana trecuta, au aruncat pietris si sare pe carosabil;
    - sintetizat: lipsa aderentei;
    - eram cu mobra in rodaj (n-am trecut de 5.000 ture) si cu prietena in spate.

 

Asadar, ne-am bucurat de o plimbare de toamna in regim touring si o mancarica buna la Vatra-Dornei. :bow:

O sa pun si clipul pe iutub, poate-poate ne dam cativa la vara impreuna. (Gixxx-ule, sa vezi ce-ai pierdut :( ).

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Ai urcat prea spre N. Raspunsul corect era Mures. :(

 

Apropo, duminica am mers impreuna cu inca 5-6 motoare pe Tihuta. Am montat o camera pe codita unui amic si am filmat traseul.

S-a mers incet din mai multe considerente (pe principiul: Iarna nu-i ca vara!)

  • - asfaltul era rece, mai ales in varful Pasului Tihuta;
    - la umbra, erau portiuni unde era umed (in curbe nu-i placut deloc);
    - cum a nins saptamana trecuta, au aruncat pietris si sare pe carosabil;
    - sintetizat: lipsa aderentei;
    - eram cu mobra in rodaj (n-am trecut de 5.000 ture) si cu prietena in spate.

 

Asadar, ne-am bucurat de o plimbare de toamna in regim touring si o mancarica buna la Vatra-Dornei. :bow:

O sa pun si clipul pe iutub, poate-poate ne dam cativa la vara impreuna. (Gixxx-ule, sa vezi ce-ai pierdut ).

 

Bai nu stiu ce am pierdut da' sigur nu vreau sa va vad cum va dati impreuna :bow: Eu impreuna cu 2 prieteni cu un f4i si un 954 ne-am dat 20 de min pe amkart ca sa mai domolim un pic foamea de curbe capatata dupa cele 3 zile petrecute la Serres pe circuit...fara motor :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa mergi cu motoarele la serres daca tot te-ai dus pana acolo.

 

Am fost la serres in postura de arbitru sau marshall cum ii spun acolo. Transportul a fost asigurat asa ca fiind prima oara acolo nu m-a mancat prea tare sa merg pe motor ;) Oricum toata lumea a venit cu masina si cu motorul pe remorca sau in duba

Mesaj completat

Cateva poze...

post-11570-1256725082_thumb.jpg

post-11570-1256725102_thumb.jpg

post-11570-1256725133_thumb.jpg

post-11570-1256725200_thumb.jpg

post-11570-1256725301_thumb.jpg

post-11570-1256725333_thumb.jpg

post-11570-1256725379_thumb.jpg

post-11570-1256725419_thumb.jpg

post-11570-1256725458_thumb.jpg

post-11570-1256725475_thumb.jpg

post-11570-1256725498_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la serres in postura de arbitru sau marshall cum ii spun acolo. Transportul a fost asigurat asa ca fiind prima oara acolo nu m-a mancat prea tare sa merg pe motor ;) Oricum toata lumea a venit cu masina si cu motorul pe remorca sau in duba

Prima oara cand aud de circuitul asta, fain, dar mai fain e Hungaroringul :bow: si mai aproape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thanks.

 

mai am nevoie de o parere. se pare ca nu prea pot sa vand motoru (929) asa ca ma intrebam daca merita sa il fac de pista; asta fiind intentia mea dupa o eventuala vanzare si achizitionare de k4,cbr600rr,zx6. voi ce parere aveti, se merita sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si uite-asa a mai trecut inca un an peste noi. :P Mi-am spalat Broscuta, i-am facut plinul, am uns-o, am schimbat antigelul si am pus-o sa se odihneasca.

Ii multumesc pt faptul ca a fost cuminte cu mine si sezonul acesta. :P De cand ne avem unul pe celalalt, nu ne-am tavalit, desi a fost prima mea motocicleta. :kiss:

Si ca sa nu-i fie urat, i-am gasit companie langa nepoata mai tanara. :P

O sa trec periodic s-o mai aud cantand, la relanti.

 

 

Odihna placuta pan` la primavara! :P

post-28093-1257193223_thumb.jpg

post-28093-1257193253_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si uite-asa a mai trecut inca un an peste noi. :P Mi-am spalat Broscuta, i-am facut plinul, am uns-o, am schimbat antigelul si am pus-o sa se odihneasca.

Ii multumesc pt faptul ca a fost cuminte cu mine si sezonul acesta. :P De cand ne avem unul pe celalalt, nu ne-am tavalit, desi a fost prima mea motocicleta. :kiss:

Si ca sa nu-i fie urat, i-am gasit companie langa nepoata mai tanara.

O sa trec periodic s-o mai aud cantand, la relanti.

 

 

Odihna placuta pan` la primavara! :P

 

Ti s-a pus tie pata pe 954... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti s-a pus tie pata pe 954... :P

zuzu, ma tot chinuie o curiozitate si vreau sa te intreb: unde ti-e hondita? trecusi la ducati?

Mesaj completat

zuzu, ma tot chinuie o curiozitate si vreau sa te intreb: unde ti-e hondita? trecusi la ducati?

gata,am aflat!

multumex de lamurire ca muream asa ......nesatisfacuta :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca-mi aduc bine-aminte i-au fugeat carena fata si farul acum ceva vreme...

Amin.

Mesaj completat

E Hellicks, doar ca acum o da rar pe forum. B)

Daca nu ai nr lui de tel, da-mi un PM si vedeti voi daca e prin zona.

Barfa asta, dom'le... :friends:

Mesaj completat

Pai ideea e sa le tin pe amandoua ca la street madness nu renunt :hug:

Incearca un Supermoto. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! caut pentru un prieten un far de cbr 900 rr an 98. stiti pe cineva care ar avea aceasta piesa de vanzare? si inca ceva...farul de cbr 900 rr 98 se mai intalneste si pe alte modele de cbr 900 rr dar cu ani diferiti de fabricatie?mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...