Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

HELP.... care pot sa fie cauzele balbaielii la turatii joase?

Mai exact: uneori in turatie mica, spre exemplu cand plec de pe loc si dau sa accelerez mai tare undeva intre 2000-3000 de ture mi se balbaie motoru si sunt nevoit sa ma joc din ambreiaj ca sa pot sa-l fac sa mearga cum trebuie. In turatii mari nu face nimic de genul asta si se tureaza foarte frumos, doar la turatie joasa face balbaiala asta...ca si cum ar ramane fara benzina sau ca si cum ar merge in 3 pistoane.

Am un sc33 fireblade 1999.

 

pls HEEEEEELLLLP!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca e o sincronizare nasoala la carburatoare.

 

Ba, sa fiu al dreaku daca nu, tu esti Fat-Frumos. Ai crescut intr-un an cat altii in 7. La anu' te pomenesti ca primesti premiu "Tubulara de Aur" si iti ridica romanashii statuie din carburatoare intruchipand chipul tau.

Prea te pricepi la toate, frate. Zi-mi si mie cum reusesti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul (pe care il incepem acum) "Rereisti din toate judetele, uniti-va!" va prezentam primul episod, intitulat: "Stau-de-6 il viziteaza pe Hellicks". Odata ajunsi baietii in T. Mures, am incercat o incursiune spre Sighisoara, dar lipsa echipamentului si norii de la orizont m-au indemnat sa ma intorc si sa-i astept in Mures... Lasitate ce a fost sumar pedepsita de ploaia ce i-a ocolit pe ei (in drum spre Sighisoara), dar nu m-a ratat pe mine.

Asa ca am scapat de hainele ude, mi-am luat echipamentul si, pe cand s-au intors baietii, i-am condus pana la Reghin, cu credinta ca, alaturi de ei, vom alunga ploaia. Asa a si fost, am avut parte de asfalt uscat pana acolo, dar vantul ne facea sa mergem ca frunza (adica in dunga) pe linie dreapta... per total, destul de bine, sper ca baietilor le-a placut traseul muresean.

Pana data viitoare, iaca nisti pozi...

 

SD6, ai cuvantul...

post-10403-1205588788_thumb.jpg

post-10403-1205588806_thumb.jpg

post-10403-1205588887_thumb.jpg

post-10403-1205588901_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu in familie:D

Honda CBR 954 Fireblade 2003 Rosu cu negru..deocamdata e stock dar cei de la care am cumparat-o mi'au promis ca luni imi dau si o evacuare gpr,deja ard de nerabdare ca luni sa o ridic

Atasez cateva poze sa dati cate o parere,era locu prea mic sa pot face detaliate,luni o sa fac pe toate partile

5500 euro Garantie 1 an

post-6693-1205591975_thumb.jpg

post-6693-1205591990_thumb.jpg

post-6693-1205592016_thumb.jpg

post-6693-1205592026_thumb.jpg

post-6693-1205592130_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul (pe care il incepem acum) "Rereisti din toate judetele, uniti-va!" va prezentam primul episod, intitulat: "Stau-de-6 il viziteaza pe Hellicks". Odata ajunsi baietii in T. Mures, am incercat o incursiune spre Sighisoara, dar lipsa echipamentului si norii de la orizont m-au indemnat sa ma intorc si sa-i astept in Mures... Lasitate ce a fost sumar pedepsita de ploaia ce i-a ocolit pe ei (in drum spre Sighisoara), dar nu m-a ratat pe mine.

Asa ca am scapat de hainele ude, mi-am luat echipamentul si, pe cand s-au intors baietii, i-am condus pana la Reghin, cu credinta ca, alaturi de ei, vom alunga ploaia. Asa a si fost, am avut parte de asfalt uscat pana acolo, dar vantul ne facea sa mergem ca frunza (adica in dunga) pe linie dreapta... per total, destul de bine, sper ca baietilor le-a placut traseul muresean.

Pana data viitoare, iaca nisti pozi...

 

SD6, ai cuvantul...

 

Intr-adevar, o sambata placuta. Putin peste 300 de km facuti pe o vreme excelenta (mai putin rafalele de vand, care "unora" le-a intors capul cu tot cu casca). :D Asfaltul a fost uscat... pe unde am mers eu si Cristi. :P Cine nu era cu noi, era prins de ploaie. Hellicks si-a invatat lectia. :lol:

Compania a fost, de departe, foarte placuta. :lol: As fi preferat o bere, il loc de-o Cola. Da' ne pastram pentru intrunirea de la Brasov. :blbl: Unde, desigur, asteptam si pe ceilalt ReRe-isti. :lol:

Atasez doua poze cu mine si Cristi (partenerul de drum din Bistrita), pozele cu noi au fost postate de catre Hellicks.

 

La cat mai multe intalniri de genul acesta! :crack:

 

Poate ne adunam mai multi, tot prin zona respectiva. Iasiul, Bacaul, Harghita si Timisoara nu sunt asa de departe de Mures/Sighisoara. Nu? :haha:

 

Asfalt uscat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, o sambata placuta. Putin peste 300 de km facuti pe o vreme excelenta (mai putin rafalele de vand, care "unora" le-a intors capul cu tot cu casca). :P Asfaltul a fost uscat... pe unde am mers eu si Cristi. :haha: Cine nu era cu noi, era prins de ploaie. Hellicks si-a invatat lectia. :)

Compania a fost, de departe, foarte placuta. :lol: As fi preferat o bere, il loc de-o Cola. Da' ne pastram pentru intrunirea de la Brasov. :blbl: Unde, desigur, asteptam si pe ceilalt ReRe-isti. :(

Atasez doua poze cu mine si Cristi (partenerul de drum din Bistrita), pozele cu noi au fost postate de catre Hellicks.

 

La cat mai multe intalniri de genul acesta! :crack:

 

Poate ne adunam mai multi, tot prin zona respectiva. Iasiul, Bacaul, Harghita si Timisoara nu sunt asa de departe de Mures/Sighisoara. Nu? :lol:

 

Asfalt uscat! :D

 

Imi bag pixul, astia se distreaza si noi stam pe acasa :D

 

Vreau si eu la plimbare cu ReRe-isti, heiho heiho :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu in familie:D

Honda CBR 954 Fireblade 2003 Rosu cu negru..deocamdata e stock dar cei de la care am cumparat-o mi'au promis ca luni imi dau si o evacuare gpr,deja ard de nerabdare ca luni sa o ridic

Atasez cateva poze sa dati cate o parere,era locu prea mic sa pot face detaliate,luni o sa fac pe toate partile

5500 euro Garantie 1 an

 

 

sa o porti sanatos frate... noi ne stim de mai demult parca... dar o intrebare am la tine... de ce honda? de ce fireblede? de ce nu te-ai orientat la un gixxer sau un r1.... intreb si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, o sambata placuta. Putin peste 300 de km facuti pe o vreme excelenta (mai putin rafalele de vand, care "unora" le-a intors capul cu tot cu casca). :D Asfaltul a fost uscat... pe unde am mers eu si Cristi. :P Cine nu era cu noi, era prins de ploaie. Hellicks si-a invatat lectia. :haha:

 

Da, frate... dar din Reghin spre casa am scapat... o vedeam cum fuge incet spre Sovata :lol:

Dar ideea e alta: daca acolo unde esti tu nu ploua, ATUNCI MA DUC LA TOATE INTRUNIRILE LA CARE MERGI TU! :lol: :D

:crack:

 

--- Mesaj completat în 15 Mar 2008 22:02 -------------

sa o porti sanatos frate... noi ne stim de mai demult parca... dar o intrebare am la tine... de ce honda? de ce fireblade? de ce nu te-ai orientat la un gixxer sau un r1.... intreb si eu.

Pai primul raspuns ar fi: Pentru ca i-a venit mintea la cap! :( :lol:

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, frate... dar din Reghin spre casa am scapat... o vedeam cum fuge incet spre Sovata :lol:

Dar ideea e alta: daca acolo unde esti tu nu ploua, ATUNCI MA DUC LA TOATE INTRUNIRILE LA CARE MERGI TU! :haha: :D

:crack:

 

Daca stau sa ma gandesc bine, vantul a suflat in rafale exact de la Mures spre Reghin, cand ne conduceai tu spre casa.

Dar ideea e alta: daca trebuie sa ma inclin asa de tare sa nu ma dea vantul jos de pe motor, ATUNCI VIN SA MA DAU CU TINE IN FIECARE WEEKEND! In doua luni pun genunchiu` jos pe linie dreapta! :D

:P :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu in familie:D

Honda CBR 954 Fireblade 2003 Rosu cu negru..deocamdata e stock dar cei de la care am cumparat-o mi'au promis ca luni imi dau si o evacuare gpr,deja ard de nerabdare ca luni sa o ridic

Atasez cateva poze sa dati cate o parere,era locu prea mic sa pot face detaliate,luni o sa fac pe toate partile

5500 euro Garantie 1 an

 

Da' sa ne promiti si tu ca stai departe de dumurile publice pana faci 18 ani si dobandesti macar pe jumate dreptul de a conduce proiectilul. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi bag pixul, astia se distreaza si noi stam pe acasa :blbl:

 

Vreau si eu la plimbare cu ReRe-isti, heiho heiho :D

 

Da, scuze, uitasem sa trec si Sfantu Gheorghe in lista. :D

:crack:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai motorul inca nu este al meu.Luni cei de la alfa motors au fost de acord sa mergem la united sa se uite baietii un pic la ea si daca este perfecta mecanic,devine a mea.

Da mertan ne stim de ceva am discutat pe mess,De ce honda?hmmm.....de la inceputurile mele am simpatizat 954,in primu rand fiabilitatea honda, in al 2 lea rand din cat am citit este o motocicleta exceptionala care are si un design superb(foarte clasica,cu toba mare in lateral,codita clasica.Nu imi plac motoarele prea incarcate cu tobe pe sub sea si fel de fel de carene complicate)in al 3lea rand am ales 954 pentru-ca vreau sa o tin 3-4 ani fara probleme majore(sper).De ce nu R1 sau gsxr 1000,pai astea nici macar nu le'am luat in calcul,am vrut gsxr 600-750 k4-k5,kawa 636-2003-2006 sau honda 954 cu care sper sa ma inteleg de minune.

Am o intrebare eu am mers aproximativ 15000 km pe aprilia rs 125 cu cate ceva pe ea si cred ca ajungea pe la 36-38 de cai,credeti ca sunt pregatit sa merg pe 954?Mentionez ca sunt extrem de cumpatat,atent si foarte paranoic in trafic(claxonez si dau flash la fiecare care e posibil pericol),repet sunt extrem de cumpatat si calm si nu imi arde de teribilisme.

Deja ard de nerabdare,luni o sa vin cu ceva mai multe poze

Later edit pentru cel care zicea sa stau departe de drumurile publice.Fi sigur nici cu rsul nu am iesit,daca ma mananca in palma o sui in duba si merg in poligon,cand am vrut sa merg pe motoare mai mari am mers la poligon si m'am dat pana mi s'a acrit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Later edit pentru cel care zicea sa stau departe de drumurile publice.Fi sigur nici cu rsul nu am iesit,daca ma mananca in palma o sui in duba si merg in poligon,cand am vrut sa merg pe motoare mai mari am mers la poligon si m'am dat pana mi s'a acrit

 

In acest caz... :crack:

 

Daca ar gandi mai multi baieti ca tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti foarte atent si precaut nu ar trebui sa ai mari probleme. stai linistit si ia'o cu calm. e mare diferenta intre 954 si rs de 125, vei vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...