Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la intrebarea nasului cu bordul... esti aproape imposibil sa faca asa ceva. bordurile care indica l-km sunt la versiunea fabricata pentru germania. restu sunt in km-l sau mile-l o sa mai cercetez situatia.

 

asa vrei nu? sv100780998.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.... daca ai lovele poti lua asta care costa 200 dolari.

 

 

daca nu ai bani destui, exista varianta ca la 954, poza ai mai sus, care e la acelasi pret. in jur de 150 dolari.

 

--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 18:44 -------------
haideti sa vorbim un pic de puterea la roata si puterea la iesirea arborelui cotit din motor.... adica la ambreiaj.

 

 

vorbeam cu nashu mai demult despre emisiunea de pe tvr2, motomagia si a fost pus pe dyno un 954. din 154 de cai stoc iau iesit 129 de cai la roata. acum sunt multe controverse.....

 

am un prieten din germania care are sc28, fix ca a mea. a facut un dyno, si i-au iesit 129 cai la roata. are doar toba schimbata. am si graficul testului, dar e la servici si il pun maine. de unde iese atata putere.... nu stiu. cert e ca fiecare aparat e diferit(parerea mea). voi ce parere aveti? o sa o puneti pe tester?

post-10226-1205141641_thumb.jpg

post-10226-1205141649_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut... am si eu un cbr 900 rr sc33 si am cumparat un kit tuning de la honda racing corporation si nu am schema de montaj... ma poate ajuta cineva? va rog...

 

sau macar un mail de contact de la hrc :D

Editat de weebs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai intai asa :banana: apoi asa :P pe urma asa :rose: pe urma asa :rose: pe urma... :lol: mai apoi :banana: totul pe fondul la multa :rose: si sigur unii din noi o sa ajunga sa faca asa :banana: o sa fie si mai mult :banana: :rose: :banana: :banana: :D si la sfarsit :banana: si :banana: spre casa

 

--- Mesaj completat în 11 Mar 2008 10:12 -------------
mai intai asa :banana: apoi asa :rose: pe urma asa :rose: pe urma asa :rose: pe urma... :D mai apoi :banana: totul pe fondul la multa :rose: si sigur unii din noi o sa ajunga sa faca asa :banana: o sa fie si mai mult :banana: :rose: :banana: :banana: :D si la sfarsit :banana: si :banana: spre casa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa iau fireblade.ro si sa fac un club dragut dar se pare ca cineva mi'a luat'o inainte.

mi'ar fi placut o organizatie tip fireblade.it foarte bine pusa la punct..daca ati stii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite asta apare pe pagina de la www.fireblade.ro deci domnu care a luat domeniul este Mihail Cretu? cine este el si ce planuri are ...stiti ceva?

post-3693-1205226376_thumb.jpg

 

 

oricum mac...se poate lua alt domeniu care sa aduca a fireblade... important este ce se intampla in spate la toata treaba asta..adica la organizare... eu sunt de parere ca ar trebui sa punem osu si sa demaram ceva in sensul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi, ce tare ar fi o întâlnire numai a RR-istilor, nu? :D

:D

 

ar merge bine o intrunire de fireblade-uri... sa vezi acolo barfa si paranghelie...eu zic ca daca ne strangem cativa sa o facem incepand de anul asta...cine se arunca?

numai de bine

I`m in! :lol:

 

si sa batem unul cu kawasaki....... :rose:

:D :P :rose:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic asa... sa ne adunam toti firebledistii la intrunirea de la brasov, e in centrul tarii.

 

--- Mesaj completat în 11 Mar 2008 12:02 -------------
sa revenim la dyno test.... atasez imiagini cu cbr-ul minune din germania.

 

repet are doar toba si atat. 129 cai la roata.

 

image071vk8.jpg

image069fv9.jpg

prfstandsc28df5.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

am devenit si eu posesor de Honda CBR(929),acum cateva zile am vazut ca exista si un topic referitor la Fireblade 900,asa ca am hotarat sa intru si eu in vorba cu voi..vreu sa va intreb cate ceva..

 

1.as vrea sa ii pun toba sport,dar am auzit ca este posibil sa scada din putere si ca ar trebui sa se monteze in acest caz si un filtru de aer sport ca sa se pastreze un echilibru,este adevarat?

MAC mersi de oferta pentru evacuari,o sa ma gandesc si o sa te anunt.

 

2.fostul proprietar folosea un ulei sintetic,pot sa folosesc aceeasi marca dar semisintetic?

 

multumesc anticipat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo scrie Pmax: 91,029 KW ceea ce face 123,8 cai. :D Si asta daca nu cumva softul bancului de proba estimeaza puterea la vibrochen. Cam greu un SC 28 din ala care are declarati de producator 126 de cai la vibrochen sa aiba 129 de cai la roata si asta dupa +10 ani de oboseala si o toba reising.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

combinatia de culori e tare rau. desi greu imi vine a crede ca e doar toba stock....

 

--- Mesaj completat în 11 Mar 2008 12:23 -------------

Salut baieti,

am devenit si eu posesor de Honda CBR(929),acum cateva zile am vazut ca exista si un topic referitor la Fireblade 900,asa ca am hotarat sa intru si eu in vorba cu voi..vreu sa va intreb cate ceva..

 

1.as vrea sa ii pun toba sport,dar am auzit ca este posibil sa scada din putere si ca ar trebui sa se monteze in acest caz si un filtru de aer sport ca sa se pastreze un echilibru,este adevarat?

MAC mersi de oferta pentru evacuari,o sa ma gandesc si o sa te anunt.

 

2.fostul proprietar folosea un ulei sintetic,pot sa folosesc aceeasi marca dar semisintetic?

 

multumesc anticipat :D

foloseste ulei sintetic, baga tot ce e mai bun in mobra si te va rasplati cu siguranta. cat despre tobe, care cat si cum, incearca sa iei o toba performanta, nu una care suna si doar atat. filtrul de aer e bun si el, dynojet-ul sau pc-ul sunt lucruri pe care uzul cotidian nu prea le cere.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...