Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

in urma unui accident vineri mobra mea e distrusa.....si piciorul semimucificat...:bigstar:

 

baiatul care a dat peste mine a dat divada de intzelegere si-mi da el o parte din bani pe langa ce-mi da asigurarea pt a-mi remedia lipsa de mobra....asa ca am gasit una care estetic arata impecabil, dar are 39de mii km si dupa cum arata cauciucurile pare sa fi fost fol pe pista....

 

km par destui de multzi, cealalta avea 22demii, dar cbr-u' din 96 penultima avea 75demii si merea super

 

 

intrebare: cat de nasol e pt motor dak km astia au fost facutzi pe pista si nu in trafic, axista sansa k motoru' sa fie muult mai dus decat dak se merea cu el nu pe pista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu zic sa asculti motorul sa vezi cum merge ..iar daca suna bine .inseamna ca nu sunt probleme

nu sunt multi km ptr un blade, ajung si la 150mii

mergi insotit, inspecteaza'l bine

si al meu a vazut pista, nu am ascuns niciodata lucrul asta, dar oricum mergea impecabil la 40mii km, doar o pb acum cu pompa de benza din cate spune Hellicks

 

insanatosire rapida ..si RIP ptr un blade :bigstar:

am nevoie de cutia ta de viteze sau de intreg motorul daca il scoti la vanzare ..let me know

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sc33-ul meu avea 65de mii si mergea ca un ceas elvetian. important e sa asculti motorul sa cauti urme de maltratare, chiar daca a mers pe pista nu conteaza. 954-ul meu avea pe spate un cauciuc care era folosit pe pista, dar m-am uitat pe fata si acela era in stare ok, deci probabil a gasit un cauciuc care era bun pe mijloc si ros pe margini unde pe el nu prea il interesa. daca mergi pe pista si schimbi uleiuk la timp si restul consumabilelor, daca respecti motorul, nu are ce sa se strice. spre sa ti se rezolve situatia repede si sa-ti recuperezi piciorul cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vedem ce si cum cu piesele, motoreta o sa ramana la accidentator, care cel mai probabil o sa o scoata la vanz pt piese sau nustiuce...

 

carterul inferior e spart la ea, e sparta buza de dedesupt pe care se lipeste capacul de la stator

 

in rest nu are nimik naspa, doar pedala frana indoita si carenele zgariate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si io o problema.

mi am comandat acum 2 saptamani un stop cu leduri pt o sc 44.

am vazut candva niste poze prin cele aproape 200 de pagini cu unul deja montat pe o sc 44.

problema e ca are o singura mufa.din ce stiu io stopul original are doua becuri separate,deci 2 mufe.

cine imi poate spune cum trebuie sa l leg? are o singura mufa in care intra 3 fire.in rest doar leduri.

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,si eu am un SC44 pe care am pus un stop led comandat de la louis,intradevar pe moto ai 2 mufe iar stopul led una singura,nici o problema,una din mufe ramane libera,cea folosita preia toata treaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa inteleg ca nu conteaza care din mufe vine legata la stopul cu leduri? mi e sa nu l ard. paguba de 50 e mai merge,dar daca bulesc instalatia....cine stie cat mai costa si aia.

si ti merge pe o mufa si stopul frana si pozitia? marfa asa! am vazut ca are leduri separate si pt lumina de la numar...smecherie daca cu o mufa rezolvi treaba.

ma gandeam ca mai tre facute cine stie ce modificari...ca l vindeam instant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii, e nasol... am desfacut vaka sa vad care-i baiu' cu ea... pompa de benzina e varza! Asa ca, daca aveti cumva asa ceva, dati-mi un semn, PLS! :D

 

:whip: Nasol.

 

O fi din cauza casti urate rau, cu care te-ai plimbat sambata prin Cornisa ;)

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo, domnu, nu mai pandi oamenii, da? Si daca ii pandesti, macar fa-le semn sa bea un suc cu tine, da??

:D

 

;)

 

Iti zic eu ca pandeam gagicile din tg mures si ai trecut de 2 ori pe langa mine.

 

Adevarul este ca eram acolo, si asteptam ca oameni mei sa termine treaba.

Eram cu masina, si stateam exact langa strandul municipal din cornisa, te-am vazut trecand cu fierbleidul pe pod.

Am recunoscut motorul din prima, ca doar a fost a lui Mac. (si arata super)

 

A doua oara m-am gandit sa-ti fac cu mana, dar nu cred ca te opreai. Nici eu nu opream daca imi facea semne unul de pe marginea drumului. ;)

 

Asa ca te-am admirat de departe, mai putin casca :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A drecu de coaja, las' ca-i fac o poza sa o vedeti... Hai ca nu e chiar asa urata... :D

:whip:

 

 

Later edit: Vaka este "back on track" ;) ;) CU un upgrade la bord, totul functional si mai vesela ca niciodata! :D

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ursus beau... daca nu dau din cioc :D

 

Vezi ca am scumpit parcarea de azi noapte... si ora la service :D

 

;)

 

Hai baga si niste poze sau filmulete cu coaja... sau aia era casca ? :whip: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi pun un kit XENON pe SC28 deoarece NU va nimic cu faza scurta nopatea...daca mai este si drumul nemarcat=sinucidere curata harakiri.

Daca este cineva care si-a montat asa ceva pe un RR si imi poate explica de unde sami cumpar , cat costa , ce model si eventual un pret/nr.telefon as aprecia foarte mult.Am citit in topicul deschis despre instalatiile xenon dar nu prea am pricepu multe.Mersi fain

 

Asfalt uscat si plinul facut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin la mine la 929 trebuie bec H7

In rest ii foarte simplu de montat mai ales daca ai unde sa maschezi firele si balastul

care eu l-am lipit pe interiorul carenei...

Nu trebuie alimentari separate cum credeam eu la inceput...

se alimenteaza direct din mufa care se alimenta becul vechi!

Pretul...ma gandesc ca si in functie de calitate.. de la 150 ron in sus dar iti spun ca merita toti banii.... :whip:

Asa ca spor la cumparaturi! :D

Editat de Coxaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vand 954-le, am cazut azi cu el. are mevoie de un far carena fata si max oglinzi. motorul, cadrul telescoapele sunt ok. am venit cu el acasa. pret 3800euro. pt info sunati sau fdati pm. nu voi posta pozele aici. 0743175027 tibi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vand 954-le, am cazut azi cu el. are mevoie de un far carena fata si max oglinzi. motorul, cadrul telescoapele sunt ok. am venit cu el acasa. pret 3800euro. pt info sunati sau fdati pm. nu voi posta pozele aici. 0743175027 tibi

 

:D Imi pare rau pt motor, dar mai ales pt tine. Sper ca esti in regula.

 

De ce vrei sa-l vinzi ? Ma gandesc ca vrei una mai noua. :whip:

 

in sfarsit mi`am scos si eu azi mobra de la hibernare .... iete si cateva poze

 

Super frumoasa mobra, dar nu inteleg cum vezi cu faza scurta, avand in vedere ca ai pus un actibild pe far !!! ;)

post-8669-1209152720_thumb.jpg

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...