Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

190/55/17

 

E cel mai bun compromis pt aderenta pe inclinare si manevrabilitate. 180 e un cauciuc de strada, se inclina mai ushor dar la un viraj luat la limita poti pierde mai usor tractiunea. Plus ca are mai multa carne pe el , se uzeaza mai greu fata de un 180.

 

190/55 merge pe janta de 5.5 si 6 tzoli. 190/50 e musai pt 6 tzoli.

 

Asa am avut pana acum, dar acum am sansa sa cumpar un set de Michelin Pilot de 180 (nou) la pret de nimic, de aia intreb !! :laugh:

 

Merge si 180. Nimai sa nu te duci cu aplecatul pina la scaritze. Se uzeaza repede un 180 pus pe 1000cc.

Nu mai vreau 180 atunci, ca eu circul si pe drum drep aplecat pana la scaritze, am invatat asta de la Dopeman !! :lol:

 

Am adus azi un 600 RR de la Ploiesti... :wink:

Concluzia e ca vreau un 954.

 

Ma gandesc ca cauza este, ca nu incape pernita pe rezervorul de la 600rr!!! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sapt viitoare vin in bucuresti... iar :wink: are cineva nevoie de ceva sa imi spuna.

 

 

Cand ajungi mai exact? Ca eu vineri plec spre Roman si sambata la Iasi :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai vreau 180 atunci, ca eu circul si pe drum drep aplecat pana la scaritze, am invatat asta de la Dopeman !! :wink:

Si unde anume te-am invatat eu asta? ca pe tine numai prin cluburi cu blonde te vede lumea, se zvoneste ca nici nu ai urcat anul asta pe motor pentru ca era prea frig pentru tricoul mulat....... :wink:

 

Marius, ti-am promis ca ma duc si acolo, si am fost........ M-am dat cu barca vreo 5ore si nici nu stia ca sunt intr-o barca....

 

Ahhh si apropos, daca aveti drum vreodata prin Olanda, mergeti in Assen sa vedeti pista acolo, am prin cam o juma de ora din nu stiu ce competitie locala pe 600.

post-17037-1240260347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar 600 rr Daca Stiti Sau Auziti pe cineva... PM...

 

e plin de ele pe bikeshop :wink:

 

dope ..ce mi'ai adus bun din Olanda?? de cate ori sa te intreb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde anume te-am invatat eu asta? ca pe tine numai prin cluburi cu blonde te vede lumea, se zvoneste ca nici nu ai urcat anul asta pe motor pentru ca era prea frig pentru tricoul mulat....... :wink:

 

Hai, nu fi gelos acum, stiu ca si tu doresti sa te 'plimbi cu blonde' !!

 

Sa stii ca am facut in jur de 1000 km pana acum (rusinica), chiar am fost la miercurea ciuc (mea maxima culpa, inca nu mi-am gasit proteza dentara, o fi undeva la tusnad) :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut fireblade-aristilor. vin si eo cu o intrebare : Piesele de pe un 900rr sin 98 se potrivesc si la alte modele? Si cam in ce proportie. Mersi frumos si o seara cat mai placuta!! :wink:

 

nu stie nimeni ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dope ..ce mi'ai adus bun din Olanda?? de cate ori sa te intreb?

 

Las` ca ne raspunde in acelasi timp, cand imi cere si mie adresa pentru sticla de Unicum. :laugh:

 

 

Veliko...iesire de Paste :wink: Trei generatii de fireblade,954,929,919 :wink:

Frumos, Gixxx-ule! :lol:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut o pedala de frana pentru 954, aia care am cumparat-o de la Betzigas e de 929 si nu se potriveste :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia intrati pe louis.de si cautati VINXXGRIP ....e un fel de ghidon pt pasager care se prinde de suruburile busonului de benzina.....

pare interesant....voi ce parere aveti?

de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia intrati pe louis.de si cautati VINXXGRIP ....e un fel de ghidon pt pasager care se prinde de suruburile busonului de benzina.....

pare interesant....voi ce parere aveti?

de

 

E super...pentru un touring! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ADIDAS. TE MAI INTREB ODATA..... SUNT BUNE STICKERELE?

 

Pai ti-am mai raspuns..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia intrati pe louis.de si cautati VINXXGRIP ....e un fel de ghidon pt pasager care se prinde de suruburile busonului de benzina.....

pare interesant....voi ce parere aveti?

de

nici nu vreau sa ma gandesc ce se poate agata in manerul ala in caz de accident :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata...totul montat...ce chin de schimbat becurile de pozitie....aiurea pozitionate...desfaci o gramada de suruburi...

a iesit suuuperrr totulllll....parera mea ca 3 xenoane h7 e prea multt,...crre ca ramai fara curent....

poate pe faza lunga niste halogenuri ceva...albastre..?

uitesi cateva poze ...dar facute cu telefonul...asta e...n am avut altceva..:D

 

post-20069-1240511643_thumb.jpg

 

post-20069-1240511675_thumb.jpg

 

post-20069-1240511707_thumb.jpg

 

post-20069-1240511734_thumb.jpg

 

post-20069-1240511772_thumb.jpg

Editat de bu2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...