Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

bad day.... dont ask, no questions. NU A FOST VINA MEA, EU NU AM PATIT NIMIC, NU AM PICAT DE PE EA. TOTUL S-A INTAMPLAT SUS.....

 

naspa ma mertane.........pfff...si stiu cat ai muncit la ea.

bine macar ca tu esti ok .

asta e, se mai intampla.

P.S : la cum s-a indoit crashpadul ala nu are nimic pe sub carene?

Editat de stancu5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dauna totala la un fireblade din `99 tiplet a fost de vreo ~5000 eur si a primit doar 1400 eur + epava

pai inseamna ca lu' mertan i-ar da 3-400 de euro.......ce cacao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat imi da oare pe dauna totala?

cand vei mere la asigurari sa-ti faca constatarea, insista sa ti-o treca la stare de intretinere cel putin medie, in nici un caz satisfacatoare. calculele le faci tu, e scris cu rosu ce te intereseaza, in documentu' atasat

 

Cu ce te-ai dus, Betzigashe? Ai scos Horneta?

 

 

n-am inmatriculat inca horneata, am scos-o doar prin zona pe unde-o tin....

desi zilele astea tare-as fi schimbat 954-le pe horneata prin oras...

 

vine cineva deseara pe la arc? :rolleyes:

 

 

as da si io o tura pe la arc, din ce zona pleci?

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as da si io o tura pe la arc, din ce zona pleci?

 

Ia si pedala aia cu tine, te rog! Apar si eu pe la Arc, dupa 20.00 :laugh: ca-mi vin proprietarii in vizita.. sau daca nu, ne auzim pe strazi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai inseamna ca lu' mertan i-ar da 3-400 de euro.......ce cacao

 

 

poi cam atata o sa ia, omie si ceva.

 

mertane, cere de la honda cat costa o 1000rr din 2008, ala e costul motoretei, din care se scade coeficientul de uzura. nu-i lasa sa se ia dupa cataloagele lor

 

(1)Pentru stabilirea valorii autovehiculelor la data producerii evenimentului asigurat, din valoarea de nou a acestora se scade uzura valorica

 

 

Art. 41

Prin valoarea de nou a autovehiculelor avariate se întelege:

a)pretul de comercializare practicat de unitatile de specialitate din România la data producerii accidentului;

b)pentru autovehiculele care nu se comercializeaza în România, pretul corespunzator din cataloagele de specialitate, echivalat în lei la cursul de schimb al pietei valutare comunicat de Banca Nationala a României la data producerii accidentului;

c)pentru tipurile de autovehicule la care nu exista preturi stabilite sau pentru tipuri ori modele care nu se mai fabrica, valoarea stabilita prin asimilare cu pretul de vânzare, practicat la data producerii accidentului, al unor autovehicule care au design si caracteristici tehnice similare din productia interna sau externa. În lipsa acestor preturi se pot avea în vedere preturile corespunzatoare din cataloagele de specialitate.

 

 

Ia si pedala aia cu tine, te rog! Apar si eu pe la Arc, dupa 20.00 :laugh: ca-mi vin proprietarii in vizita.. sau daca nu, ne auzim pe strazi :rolleyes:

 

 

tre s-o desfac de pe triunghi si n-am sculele aici, sunt la curte...oricum nu cred ca stau pana la 8...daca am cu ce s-o desfac o bag in rucsac

 

bafta

 

pt. sambata ne-adunam mai multi sa merem la salonu' moto? plecam odata cu autobusele, ei tot la arc se-aduna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

am un prieten care a "scapat" un 929 sc44 si are nevoie de un capac de alternator. :rolleyes:

Daca are cineva de vanzare va rog dati un sms la 0724 395685 (Lucian) sau dati-mi mie PM.

Asfalt Uscat!

 

 

cum a rezolvat pana la urma cu carteru' inferior?

 

ca tot se vorbea cu cateva pagini in urma de chestia asta, investiti intr-o aparatoare de carbon pt. cei cu 929 si 954, face toti cei 50e, cu cat am observat ca se vinde..

 

p.s.: ma bucur ca te-am putut rezolva cu senzoru' de viteza, daca mai ai nevoie de altceva, da un semn

 

bafta

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abtipildul ala de la politie te a ajutat pana acum la ceva? :rolleyes:

 

deabia e pus. inca nu stiu :laugh: nu prea se vede. oricum am si o insigna pe spate cu stema romaniei, care mi-a dato un militian. am sa o pun pe nr nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a rezolvat pana la urma cu carteru' inferior?

 

ca tot se vorbea cu cateva pagini in urma de chestia asta, investiti intr-o aparatoare de carbon pt. cei cu 929 si 954, face toti cei 50e, cu cat am observat ca se vinde..

 

p.s.: ma bucur ca te-am putut rezolva cu senzoru' de viteza, daca mai ai nevoie de altceva, da un semn

 

bafta

 

 

Salut ,

 

asteapta sa vada daca se poate suda, ca s-a rupt o ureche in zona inferioara la carter si sunt 2 bucati pe o lungime cat o tigara fara filtru.

in acelasi timp asteapta un carter din italia, eu i-am recomandat sa-l inlocuiasca fara sa stea pe ganduri.

asteapta sa vada si cu ce acte vine, ca seria e pe carter . Inca n-a gasit capac.

 

 

In acelasi timp , desi merg fara carene :rolleyes: , vreau si eu sa-mi iau buloane , poate acum la expo. Pana la urma pentru coverul de carbon , trebuie sa demontez capacele (ca abia am schimbat garnitura la capacul de alternator)? Ma bate gandul sa-mi iau si eu o pereche.

 

Bafta si AU!

 

PS: merci de senzr, ma simt si eu om.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu man, protectia carbon se aplica pe capac, e decupata-n jurul suruburilor, sa se poata da capacu' jos cu tot cu protectie. pune mana si ia buloane, ca io le-am multumit ieri.

 

pana una alta am nevoie de caucioace, oa sa intreb in stanga-n dreapta, si revin c-o-ntrebare la mac in leg cu preturile. jagi zice ceva de pilot power simple, ce pret au astea?

pe langa asta merci again jagi, dau un mic si-o ceva de baut la smaeb daca vii

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana La urma Ne strangem Pentru data de 12 la marsh sa mergem... toti... sau...Suntem Putini cu FireBlade-urile...

 

Chiar vrei sa mergi cu a 1-a tot Bucurestiu'? Eu de anul trecut am jurat ca nu mai particip la nici un mars,e plin de incepatori si cel mai nasol e ca sunt multi fraieri care n-au stare :huh: Parerea mea evident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adidasule, te'n glanda! Uite ce mi'ai facut aseara, vezi la semnatura.. :laugh:

 

PS: :huh: , nu prea am dormit azi noapte de excitement, s'ar putea ca in cateva zile sa am si eu un 954.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care suna mai bine? Carbonul sau Titanul?

 

toate "se-aud", depinde de gusturi acum...

 

 

pana la urma ne-adunam la arc la 13:00? plecam la smaeb impreuna cu autobusele....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...