Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Silkolene spray ..slabut

putoline spray slabut

motul v300 ..slabut, cutie zgomotoasa, total nemultumit

 

silkolene ulei motor ..ff ok :disappointed:, mai bine decat motul in orice caz

bardahl spray curatat ...spectacol , va curata si pacatele

castrol spray lant ..imi place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca prinde ideea...vin si eu cu niste pareri:

 

Motorex Top Speed (sintetic) - raport pret/calitate ok, multumit

 

Spray Curatare Castrol - eficient insa consumi un spray la 2-3 spalari de lantz murdar si negru (parerea mea este ca cea mai buna solutie este motorina)

 

Spray Ungere lant Motorex "Racing" cu teflon - practic iti vopsesti motocicleta.odata murdarit lantul, scapi extrem de greu de mizeria atat de pe el cat si de pe bascula,janta,o bucata din carena,etc chiar si cu motorina cu greu se curata.Ideea asta e cam in general aplicata la toate spray-urile de ungere.Eu am ales metoda unsului cu ulei de cutie de viteze, solutie ce ma costa de vreo 10 ori mai ieftin + ca toata mizeria de pe janta,bascula,etc se duce la spalatorie foarte usor.

 

Ulei furca motorex - ok, fara probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uitati ce circuit au facut vecinii ....

ce filmare marfa...

cre ca si asta are probleme la senzorul de viteza :disappointed:) ca i arata numai pe 0

 

http://www.motoflash.ro/stiri/evenimente/c...is_portile.html

Interesant... probabil franarea de la 0:50 o sa-i lase pe cativa fara carene... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule fara suparare,pe ce baza recomanzi marca Motul, modelul 300v cu specificatia 15w50 si nu in ultimul rand , de ce "maxim" 5000 km?

 

Repet,am schimbat uleiul la 7-8 mii km si am pus diverse "soiuri", de firma ce-i drept si n-am avut nici o buba...N-am ramas fidel unei marci si am schimbat producatorul de la schimb la schimb.

 

De la a lauda un ulei pe care il folosesti si il schimbi la cat vrei tu pana la a-l recomanda cu majuscule e cale lunga :disappointed: Cate soiuri de ulei ai incercat pana ai dat de minunea de 300V?

Mesaj completat

 

O problema asemanatoare am intalnit si la cauciucuri. Cu o pereche de Pilot Sport am facut 20000km si nu m-am dat tocmai batraneste. La cele cateva drumuri facute cu "necunoscuti" (adica in afara grupului de prieteni) am descoperit o multime de pareri incepand cu " nu scoti genunchiul suficient" si terminand cu "nu stiu cum sa-ti spun dar ai cele mai naspa cauciucuri' de la indivizi dupa care stateam minute bune la fiecare oprire :cheers: Noi sa fim sanatosi ca restul se repara.

 

Cu tot respectul cuvenit dar dupa 11 ani de mers si ,plecind de la batrinul ij ,simson si multe alte minunati pina la japoneze si am vazut si desfacut citeva motoare , nu pot sa scriu mai multe aici ,, japoneze cu cuzineti de dacie multe magari indigo sub cuzineti credema ca la 4000 il vars jos factory line, chiar daca merge mai mult de 5000 ,si o intrebare la un motor orice model ,nou sa fie .tu? ai baga ulei la un pret cel mai mic 30 ron ex,sau un factory lyne de 70 ron 1 kg cu mult respect ,nu o lua ce pe o ironizare din partea mea ,nici nu mi-asi permite sa jicnesc sau sa vb. urit te salut .A la un motor mai vechi ex:10.... ani la 10 w 40 clantane ca sunt uzuri ,marea majoritate.

Mesaj completat

Cu tot respectul cuvenit dar dupa 11 ani de mers si ,plecind de la batrinul ij ,simson si multe alte minunati pina la japoneze si am vazut si desfacut citeva motoare , nu pot sa scriu mai multe aici ,, japoneze cu cuzineti de dacie multe magari indigo sub cuzineti credema ca la 4000 il vars jos factory line, chiar daca merge mai mult de 5000 ,si o intrebare la un motor orice model ,nou sa fie .tu? ai baga ulei la un pret cel mai mic 30 ron ex,sau un factory lyne de 70 ron 1 kg cu mult respect ,nu o lua ce pe o ironizare din partea mea ,nici nu mi-asi permite sa jicnesc sau sa vb. urit te salut .A la un motor mai vechi ex:10.... ani la 10 w 40 clantane , sunt uzuri ,marea majoritate.
Editat de roackeru_2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uitati ce circuit au facut vecinii ....

ce filmare marfa...

cre ca si asta are probleme la senzorul de viteza :hug:) ca i arata numai pe 0

 

http://www.motoflash.ro/stiri/evenimente/c...is_portile.html

 

Ma gandesc ca cablul care vine de la senzor era bagat in celalalt dispozitiv instalat pe bord !!! :cheers:

 

Dope, ai grija ce zici de REPSOL, pt ca Nicu si cu mine suntem fani !! Poate te cautam, si iti furam stocul pe care l-ai adus de la amsterdam !! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dope, ai grija ce zici de REPSOL, pt ca Nicu si cu mine suntem fani !! Poate te cautam, si iti furam stocul pe care l-ai adus de la amsterdam !! :cheers:
"Grije", Dope, ca aparem calare. :hug: Eu cred, totusi, ca tine stocul bine ascuns. :blink:

 

In 20 ajung si cuzinetii mei in tara. Sper ca sa ma mai bucur putin de ea anul acesta si fulgii cazuti azi-noapte sa fie doar o intamplare nefericita. :cheers:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat si eu Repsol anul trecut in F4i, l-am tinut vreo 4500 km si s-a comportat ok, la fel ca Motul :hug: Foarte incantat sunt de Castrol Power 1 Racing :cheers:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era unu cu VFR in pista la unguri si pe spate avea p sport ..

voi nu aveti cea mai mica idee de cat de tare mergea ala.. indraznesc sa spun ca putini motociclisti pe care ii cunosc merg pe strada asa de tare, sincer

 

si nu vb de faptul de a se inclina pe curbe, ci de a da gaz cu 2 maini :cheers: , viteza de parcurgere mare...etc

 

cauciucurile din ziua de azi sunt mult peste ceea ce poate motociclistul mediu

inutil sa vb de supercorsa, racetec k3, power one sau QRR :hug: care sunt aliene dpdv prestational

 

apropo: degeaba aveti cauciucuri noi si performante daca suspensiile sunt vechi de zeci de mii de km

voi aveti impresia ca amortizorul vostru de spate cu 30-40mii km functioneaza ..nu aveti idee cat va inselati de mult

am sa va pun film de la cursul de suspensii ohlins tinut de Andreani, sa vedeti ce ulei iese din amortizorul unui zx6r model 2008, ulei emulsionat cu aer ..spumaaaa

 

nu aveti idee ce iese din amortizoarele voastre de spate..spuma spuma si iar spuma, hidraulica are nevoie de ulei bun care nu se emulsioneaza cu aerul ptr a functiona bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu offtopic dar poate stie careva ceva...

 

Schimb VFR 800 din 99, in stare foarte buna, cu Fireblade 954 si dau diferenta,

in functie de starea respectivei motociclete.

 

Drumuri bune si asfalt uscat, daca mai avem noroc anul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In doi ani de "activitate", mi-am schimbat de doua ori (in fiecare primavara) semeringurile si uleiul la furca fata.

M-a pus pe ganduri ceea ce a zis mac de amortizorul spate... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ati auzit de uleiul TOTAL ? mai ales QUARTZ RACING 10W50 ? ce parere aveti????

ulei sintetic la 32 roni litrul!

http://www.total.com.ro/lub/lubroumanie.ns...54?OpenDocument

am bagat eu din asta anul trecut si e foarte buna, mie mi s-a parut mai bun decat 7100 de la motul cu care l-am inlocuit. unii vb ca sa afle in treaba fara sa fi incercat vreodata uleiul, se uita la pretzi si gata.urmatorul ulei o sa fie bardahl la mine iar in legatura cu 10w50-ul ala de la la total eu zic ca are un raport pret/calitate fff bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bagat eu din asta anul trecut si e foarte buna, mie mi s-a parut mai bun decat 7100 de la motul cu care l-am inlocuit. unii vb ca sa afle in treaba fara sa fi incercat vreodata uleiul, se uita la pretzi si gata.urmatorul ulei o sa fie bardahl la mine iar in legatura cu 10w50-ul ala de la la total eu zic ca are un raport pret/calitate fff bun

 

 

sal,tu de unde ai gasit sa cumperi bardahl??

am cautat si eu pe net informatii despre acest ulei ''miraculos''...si am gasit o remarca interesanta care m a pus peganduri....

ceva de genu....molecula asta a lor miraculoasa nu a fost testata de laboratoare independente,...doar ei afirma ca face minuni....e cam acelasi lucru cu ce faceau pe vremuri cei de la ''duralube'' :))

 

vroiam sa trec si eu de la 300v la bardahl sa vad cum e....da acum....nu mai stiu ce sa zic....:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bagat eu din asta anul trecut si e foarte buna, mie mi s-a parut mai bun decat 7100 de la motul cu care l-am inlocuit. unii vb ca sa afle in treaba fara sa fi incercat vreodata uleiul, se uita la pretzi si gata.urmatorul ulei o sa fie bardahl la mine iar in legatura cu 10w50-ul ala de la la total eu zic ca are un raport pret/calitate fff bun

Bine ti-ai revenit, Stancu5-ule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : care e consumul la un 900RR model 93-94 ? Stiu ca depinde cum mergi, ma intereseaza mai mult la mers afara cu o viteza de croaziera 120-140

 

A mea (sc33 din 99) consuma 5,5-6...Am descoperit ca motorul consuma decent pana in 180. Dupa 180 sare de 7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : care e consumul la un 900RR model 93-94 ? Stiu ca depinde cum mergi, ma intereseaza mai mult la mers afara cu o viteza de croaziera 120-140

a mea consuma 5-5,5 % .

bine te-am gasit horia :)

Mesaj completat

Bine ti-ai revenit, Stancu5-ule!

na ca mi-am luat si un dominator sa pot sa ma dau impreuna cu klr-ul ala recuperat al tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...