Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Daca tot e vremea asta urata afara, am inceput sa experimentez cate ceva.

Initial mi s-a parut o tiganie, dar pe urma a inceput sa-mi placa. E cauciucul vechi acum, dar cred ca dupa ce-l schimb in primavara, o sa-l fac la fel.

 

CU CE AI SCRIS PE CAUCIUCURI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru baieti cu machetele in miniatura am eu 89 de bucati la scara 1 pe 18 si am si 919 929 954 1000rr f3 f4 f4i 600rr 1100xx si multe altele de la honda si alte firme le strang de vro 3 ani cred.... Cele mai multe le am de la Maisto Am mai postat poze cu colectia acum cateva zeci de posturi.. care vreti sa vedeti cum arata un 929 la scara de 1 pe 18 va postez o poza :crack: am kiar si un 1000rr model 2006 cu suspensie fatza spate.. la scara de 1:12 :(

buna.

la ce pret sunt? 919? 929? 954?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CU CE AI SCRIS PE CAUCIUCURI?
E un marker pe care l-am luat de la RTC (parca), dar ar trebui sa se gaseasca si prin librarii. Inclin sa cred ca e cu vopsea, daca-l scuturi se aud bilutele in interior. Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut dilidache, trimite-mi si miie un pm cu nr tau de tel, sa vb ceva cu tine

Ms

Mesaj completat

Azi am reusit sa pun provizoriu coditza de 954 la Firebladeul din 95, mai am sa ii fac suporti .sa sudez codrul si sa o montez ,se vede intr-un mare fel sunt super fericit, ca sincer aveam dubii ca o voi putea pune , dar cu multa indemanare din partea lui Stan, si ajutor din partea mea, am reusit sa indoim cadrul si sa o facem sa intre acolo , :)

Pun cateva poze, care sunt facute cu telefonul si scuzati si locatia (la boxa) :finger:

 

P.S cine are sa imi dea si mie stopul de 954?? contra cost evident

 

 

cand voi termina cu coada, urmeaza carena fatza care va suferi o transformare radicala

 

 

va urma,,,,,,,,,,,,

post-52996-1259780036_thumb.jpg

post-52996-1259780071_thumb.jpg

Editat de ATenT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa Dus si 954.... R.I.P.. 2 motociclete in mai putin de 2 saptamani...

Cred ca ma dau la un 929 ... caut unu cu pretz de criza... :)

 

Vand crash cage wheelie bar buloane bascula masca street telescoape pinioane 70 cu lantz tot pentru stun motoare 919 si 954... Skimbare de proiect...

 

 

Editat de Dilidache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dar acel crash cage are foarte multe errori.... bine pana nu treci prin ele nu iti dai seama la prima vedere pare foarte bun... in primu rand la faza ca il poti aplica pe langa carene.... sincer iti zic mai bine cazi fara el de cat cu el..... 954 este o motocicleta nu firava foarte firava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ma poate ajuta cu un manual service pt o Honda 900RR Fireblade din 94 model SC 28 ,am un prieten care a facut un schimb adica de la un suzuki de 750 a trecut la honda nu prea era fan honda si asa sa lasat greu convins sa treaca la honda si acum problema este ca un telescop da putin ulei si incepuze cu discutii idiote vezi ba HONDA ..........etc OK nu gasesc manual service si mai imi trebuie ceva plastice de la bord si de la carena jos la roata daca are cineva astept un raspuns tel 0740301789 sau 0767112042 su pe FORUM.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dar acel crash cage are foarte multe errori.... bine pana nu treci prin ele nu iti dai seama la prima vedere pare foarte bun... in primu rand la faza ca il poti aplica pe langa carene.... sincer iti zic mai bine cazi fara el de cat cu el..... 954 este o motocicleta nu firava foarte firava.

Pai depinde ce vrei sa faci cu ea... daca faci ce zice 'Nea Soichiro, pariu ca nu are nici o hiba... daca o dai de pamant sau o bagi pe aratura, nu poti avea pretentii. E o motocicleta SUPERSPORT! (viteza, mers tare, rupt gazu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde ce vrei sa faci cu ea... daca faci ce zice 'Nea Soichiro, pariu ca nu are nici o hiba... daca o dai de pamant sau o bagi pe aratura, nu poti avea pretentii. E o motocicleta SUPERSPORT! (viteza, mers tare, rupt gazu).

 

Nimic nu stii David! 'Nea Soichiro a vazut fix un stant-enduro-baic in Blade atunci cand l-a facut! :angry:

 

De ridicat pe o roata se ridica aproape singura, din pacate nu poate lua si curbele la fel,singura! :(

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ridicat pe o roata se ridica aproape singura, din pacate nu poate lua si curbele la fel,singura! :angry:

 

Actually It does :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos frumos :scratch:

app: ce-ti zicea militzaiu ala?

 

Ce sa zica ?

 

'Bei triciclistule, eu am VR6 si 4x4, hai la liniute, ca te fac mancatias !!!!'

 

Pe mine m-au fugarit odata prin oras noaptea, cu un passat ca ala, noroc ca n-au radar in ele, ca beleam pola :moron:

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto , asa sa-ti faci sange rau pana da din nou caldura
Pai ce sa facem, daca sunt temperaturile astea afara... Oricum, sper ca prin februarie sa ne putem da cu ele. :moron:

 

 

frumos frumos

app: ce-ti zicea militzaiu ala?

Multumesc!

Nu zicea nimic, doar admira. :moron:

 

 

Ce sa zica ?

'Bei triciclistule, eu am VR6 si 4x4, hai la liniute, ca te fac mancatias !!!!'

Pe mine m-au fugarit odata prin oras noaptea, cu un passat ca ala, noroc ca n-au radar in ele, ca beleam pola

Eu n-am fugit niciodata de Politie. :scratch:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zica ?

 

'Bei triciclistule, eu am VR6 si 4x4, hai la liniute, ca te fac mancatias !!!!'

 

Pe mine m-au fugarit odata prin oras noaptea, cu un passat ca ala, noroc ca n-au radar in ele, ca beleam pola :)

 

 

palpitant :P fuga e mai sanatoasa :scratch:

sa nu te mire dc te incearca vreodata la liniutze, ca asa fac domnii din bucuresti cu seatul ala la intrarea pe autostrada spre ct :moron:

 

SD6 ar trebui sa incerci si tu...macar la un radar sa nu opresti, sa vezi cum fac fraierii :moron:)

Editat de hummerro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SD6 ar trebui sa incerci si tu...macar la un radar sa nu opresti, sa vezi cum fac fraierii :P)
Sincer sa fiu, o singura data m-a oprit Politia cand eram pe motor si atunci eram cu prietena in spate. Deci, nicio secunda nu mi-a trecut prin cap sa-i alerg. :scratch:

Daca o sa calc pe bec si o sa fiu sigur pe motor... :moron:

 

In schimb, a trecut fratele mai mic pe langa radar (prins din fata) la 200+. N-au apucat baietii sa se dea jos din masina sa-l opreasca. :moron:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi ce misto e cu SM, sa faci dreapta peste stratu' de flori... :scratch:

 

 

foarte tare :moron:

SD6 nici nu se pune in discutie sa-i alergi cand e cineva cu tine, si la fel daca nu iti cunosti tricicleta....(nu e cazul tau...ca tu o stii f bine)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...