Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

am avut xenon pe 954rr, e ok, noaptea vezi dar e deranjant pentru ceilalti si am decis sa nu mai pun pe moto decat daca e far cu lupa, ex r1 sau hayabusa. nu toti care vin din sens opus vor sa te omoare asa ca nu are rost sa-i orbesti, si nici nu e prea indicat noaptea pe motor

 

Xenonul e cam singurul biz biz care merita banul, noaptea vezi mai de departe calul dezlegat care reguleaza iapa in mijlocul drumului, dar cel mai important, ziua te vede mai usor un sofer care merge in fata ta si poate mai ai o sansa sa nu-ti intoarca in fata. Sustin 100%. Merg cu masina si aparitia unei moto cu xenon e sesizata din timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mda, votez la fel, daca stau pe motor, nu si daca sunt in masina noaptea si din sens opus vine un motor in care a bagat xenon. aceasi chestie ca si la masina, e deranjant si te orbeste. oricat de repede merg cu masina, si crede-ma, merg repede, intotdeauna sunt atent la motociclisti, nu "tai" curba, nu depasesc fara sa ma uit in oglinda si fara sa ma asigur ca am spatiul si distanta necesara sa fac depasirea in siguranta iar la stop stau si ma uit atent daca vine cineva. daca esti atent si respecti reguli elementare, cu sau fara xenon, acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu toti care vin din sens opus vor sa te omoare asa ca nu are rost sa-i orbesti, si nici nu e prea indicat noaptea pe motor
Am instalatie bi-xenon pe motor. Nu am lupa pe far si ziua merg TOT TIMPUL cu faza lunga. Sincer, nici nu ma intereseaza ce cred ceilalti soferi despre mine. Mai bine sa ma vada si sa ma injure, decat sa nu ma vada si sa beau supa cu paiul.

 

 

ntotdeauna sunt atent la motociclisti, nu "tai" curba, nu depasesc fara sa ma uit in oglinda si fara sa ma asigur ca am spatiul si distanta necesara sa fac depasirea in siguranta
Proportia de astfel de soferi e foarte mica. Majoritatea dintre ei fiind motociclisti la randul lor.

 

 

ZLD, eu iti recomand xenonul in primul rand pentru siguranta ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma bata mama cati cai a scos ala din 919 pff am avut 2 919 le cunosc can palma mai ales motoru si saracu fara toba si filtru abia reusea sa scoata 118 nu zic ca nu ma pricepeam eu sa fac carburatia aia stas o faceam de mergea 4-5 zile si la urma iar dasfa... dar sincer un motor pe carburatie daca il pui pe dyno scoate mereu alta valoare testat si cu poze si filmuletze cu foaie de 70 tot 118 scoate

 

 

Vai nu am mai intrat de mult pe forum... se vede... de unde veniti ma... 300 cu a 4... saracul nici aruncat in prapastie nu ia atata

 

Mertane Parca aveam eu o foaie originala de 919 aia de 54 de dinti sau cat draq are daca mai vrei dam de stire pe mess e noua

Editat de Dilidache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am instalatie bi-xenon pe motor. Nu am lupa pe far si ziua merg TOT TIMPUL cu faza lunga. Sincer, nici nu ma intereseaza ce cred ceilalti soferi despre mine. Mai bine sa ma vada si sa ma injure, decat sa nu ma vada si sa beau supa cu paiul.

 

 

Proportia de astfel de soferi e foarte mica. Majoritatea dintre ei fiind motociclisti la randul lor.

 

 

ZLD, eu iti recomand xenonul in primul rand pentru siguranta ta.

 

multumesc pentru opinii, am scris eu gresit ce doream si a iesit ca nu stiu daca sa pun sau nu.vroiam sa stiu mai mult de unde ati cumparat voi si cat v-a costat,ce garantie,etc.Pe forum sunt multi care vand dar vroiam o parere direct de la cineva care a cumparat.Legat de avantaje/dezavantaje eu sunt de asemenea pro, am mai avut xenon pe motor insa era pe lupa (lupa era pusa de mine de pe un far de bmw e30 :lol: ) si era chiar ok.Pe masina am de vreo 2-3 ani si nu stiu daca am primit vreodata flashuri ca deranjez.Conteaza foarte mult cum sunt reglate...

 

cu riscul de a fi insistent: Care are un cadran de bord de 954 ?? :lol:

post-37993-1264635858_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am instalatie bi-xenon pe motor. Nu am lupa pe far si ziua merg TOT TIMPUL cu faza lunga. Sincer, nici nu ma intereseaza ce cred ceilalti soferi despre mine. Mai bine sa ma vada si sa ma injure, decat sa nu ma vada si sa beau supa cu paiul.

 

 

Proportia de astfel de soferi e foarte mica. Majoritatea dintre ei fiind motociclisti la randul lor.

 

 

ZLD, eu iti recomand xenonul in primul rand pentru siguranta ta.

 

Eu am far cu lupa la k8 rglate foarte bine si credetima pe cuvant, va spun cu toata seriozitatea ca vreu sa dau xenonul jos, este ful xenon.

MOTIVUL

nu odata nu de 2 ori ci de 50 de ori sau facut unii soferi ca intra in mine, de toate genurile, clasele sociale, alti ma injura, ma refer la drum lung nu in oras unde cred ca este o.k. . Xeonul deranjeaza foarte rau, stiu ne place este frumos bate jale, eu nu pot sa merg nici ziua linistit ca primesc fleshuri, deci cum am patit acum 2 ani de me- aruncat unu o sticla de bere cu 50 de grame de bere pot sa patesc iar ceva similar dar voi sti motivul de data asta, stiu putem fi nepasatori , am incercat dar eu nu am reusit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te supara pe mine. poate omul abereaza, dar are habar putin. dar tu ce stii sa faci cu mobra? sau ce stii sa repari la mobra?

Nu ma supar deloc.........stiu sa strang cate un surub.......dar nu etalez.......cred ca as putea repara si fierul tau.....mai bine decat mecanicul pe care il ai.....cred1

huaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Raman la parerea ..mai bine sa te vada si sa te injure decat sa bei supa cu paiul!

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am far cu lupa la k8 rglate foarte bine si credetima pe cuvant, va spun cu toata seriozitatea ca vreu sa dau xenonul jos, este ful xenon.

MOTIVUL

nu odata nu de 2 ori ci de 50 de ori sau facut unii soferi ca intra in mine, de toate genurile, clasele sociale, alti ma injura, ma refer la drum lung nu in oras unde cred ca este o.k. . Xeonul deranjeaza foarte rau, stiu ne place este frumos bate jale, eu nu pot sa merg nici ziua linistit ca primesc fleshuri, deci cum am patit acum 2 ani de me- aruncat unu o sticla de bere cu 50 de grame de bere pot sa patesc iar ceva similar dar voi sti motivul de data asta, stiu putem fi nepasatori , am incercat dar eu nu am reusit.

 

Sa stii ca-ti poti regla farul, sa bata mai in jos..si atunci nu mai orbesti pe nimeni. :lol:

 

Raman la parerea ..mai bine sa te vada si sa te injure decat sa bei supa cu paiul!

 

Daca toti ar gandi ca tine...

Oricum ideea e sa te faci vazut prin mai multe mijloace, nu numai farul cu xenon :lol:

 

 

PS. observ din ce mai multi, cu Suzuki, care dau tracoale pe aici :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am precizat ca este raglat bine ''rglate'' SINGURA METODA SA MA FAC VAZUT ESTE SA MA GANDESC CA SUNT INVIZIBIL SI MA INTORC ACASA SIGUR ASA FAC EU. Daca citeste si un pusti ce este scris mai sus, constata ca daca-si pune xenon poate sa goneasca prin oras cu 100km\h ca-l vede si tata care intoarce regulamentar cum se apropie viteazul cu aprox 50m\secunda .GRESIT. Scuze nu mai intru aici sa incarc topicul aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca-ti poti regla farul, sa bata mai in jos..si atunci nu mai orbesti pe nimeni. :lol:

 

 

 

Daca toti ar gandi ca tine...

Oricum ideea e sa te faci vazut prin mai multe mijloace, nu numai farul cu xenon :lol:

 

 

PS. observ din ce mai multi, cu Suzuki, care dau tracoale pe aici :lol:

Crde ca la mine te referi:))))))) da stiu sunt un tradator dar nu mie rusine.imi asum faptele:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze dar nu pot sa ma abtin, credema cat de ignorant ai fi, sfidator ,etc , cand ti-o arunca un mos de 200 de ani o sticla de lapte in bostan nu mai esti sfidator deloc, ca tu ai spus ca mergi cu faza lunga. Aici trebue sa postam si cate ceva educativ, nu trebue sa dai o forma gresita, care poate fi interpretata grasit, cred ca trebuie sa rapundem cu aceiasi omenie celor care vin din sens opus, ca daca vine unu cu un multicar cu faza lunga.....ne bagam si ne scoatem........ cu respect

Mesaj completat

Ca treci tu cu soarele pe strada, si le rupi retina si dupa aia vine speriatul de mine si primeste sticla in carena frontala.

Atunci te consider un tradator.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incarci topicul aiurea :lol:

 

Stiu ca si eu am avut probleme cand aveam xenonul pus proaspat pe F4i. Era prea sus si-i orbeam pe toti. Apoi l-am mai reglat si totul a fost OK. Nu ar mai pune xenon pe masini daca ar fi daunator celor de pe contrasens. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze dar nu pot sa ma abtin, credema cat de ignorant ai fi, sfidator ,etc , cand ti-o arunca un mos de 200 de ani o sticla de lapte in bostan nu mai esti sfidator deloc, ca tu ai spus ca mergi cu faza lunga. Aici trebue sa postam si cate ceva educativ, nu trebue sa dai o forma gresita, care poate fi interpretata grasit, cred ca trebuie sa rapundem cu aceiasi omenie celor care vin din sens opus, ca daca vine unu cu un multicar cu faza lunga.....ne bagam si ne scoatem........ cu respect

Mesaj completat

Ca treci tu cu soarele pe strada, si le rupi retina si dupa aia vine speriatul de mine si primeste sticla in carena frontala.

Atunci te consider un tradator.

Eu ma consideram tradator ca ma trecut e la suzuki la honda da e bine si asa ca sunt tradator cu farul......dute la sala baga ceva injectii si fate de 130 de kg sa vezi cum nu mai da lumea dupa tine.....acuma degeaba vi si plangi pe forum ca a aruncat nu stiu cine cu nu stiu ce dupa tine ca eu nu am ca sa fac......daca as fi fost in locul tau as fi oprit si i-as fi rupt capul.dar asat sunt eu.......bafta...si ramai la xenon!:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am reglat faza scurta sa bata la 30 -35m undeva la nivelul portbagajului, al barei in partea de susal unei masini normale, calare pe ea desigur, si tot crapa okiu. Eu cred ca problema este la lupa, nu imprasie oarecum lumina ci o tine grupata fapt pentru care este si foarte puternica, daca as merge cu faza lunga si vine colegu din sens invers tot cu lunga, cat ar incerca sa ma sfideze nu va reusi.

Mesaj completat

Eu ma consideram tradator ca ma trecut e la suzuki la honda da e bine si asa ca sunt tradator cu farul......dute la sala baga ceva injectii si fate de 130 de kg sa vezi cum nu mai da lumea dupa tine.....acuma degeaba vi si plangi pe forum ca a aruncat nu stiu cine cu nu stiu ce dupa tine ca eu nu am ca sa fac......daca as fi fost in locul tau as fi oprit si i-as fi rupt capul.dar asat sunt eu.......bafta...si ramai la xenon!:lol:

DOAMNE......... tati,am fost la politeam rezolvat prolema atunci, nu este vorba cat de zmeu esti aici prietene, credema pe cuvant, ca am trecut de fza cu bataia de foarte mult timp,este rusinos dar scriu: am dansat pe capote, am rupt peste 50 de oglnzi, am spart pste 5 topogane(nas), ma tin bine, bataia est solutia extrema , eu cred ca numa fricosi sar la ciumegareala din prima. Ia zi tu DACA AI FI OPRIT SI GASEAI TOT UN CA TINE UN CU 131 DE KILE CE FACEAI ZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII? RASPUNDE NU TE FACE CA AI IESIT SAU ALCEVA

Mesaj completat

Degeaba ne kinuim uni dintre noi sa spalam imaginea motociclistului ca vine un mic dumnezeu si spulbera tot.

Mesaj completat

Am si eu prieteni care da si fuge

Cred ca daca intalnesti unul putin mai calm ca tine si de maxim 90kg te bate de faci cacuta pe tine, nu te gandi ca mereu esti campion, ca este o mare greseala.

Mesaj completat

Eu cred ca daca intalnesti unul putin mai calm decat tine si de maxim 85kgputin atletic te bate de faci cacuta pe tine, nu te gandi ca esti meru cmpion, ca iar este un exemplu gresit pentru cei mai nou veniti pe motor, ce nu-i convine sa dea cu pumnu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM SI EU XENON PE MOTO...AM DAT 150 RON PE EL DE LA BUCURESTI,GARANTIE UN AN...

SA VA SPUN CUM STA TREABA LA MINE....

DACA IL RELEZ CORECT....BATE PREA APROAPE...SI FIIND FOARTE INTENSA LUMINA...6000K...CUM INCERCI SA VEZI DINCOLO DE ZONA LUMINATA NU VEZI NIMIC...DACA IL REGLEZI SA BATA PUTIN MAI SUS....ITI IEI FLASHURI CU GRAMADA.....ASTA NOAPTEA VORBESC...

ZIUA E OK.....

DAR MAI BINE IMI IAU FLASHURI NOAPTEA DECAT SA IAU CAINI IN PLIN CUM AM MAI LUAT....

Mesaj completat

POZE CU XENONUL SI POZITIILE CU LED AM PUS CEVA PAGINI IN URMA....DIFERENTA FATA DE STANDARD E IMENSA....SI OGLINDA FARULUI E ENORMA...ZICI CA E FARU DE LA CONSTANTA :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt destui cu faruri prost reglate la masini ..e nasol de tot oricum mai ales pe strazile noastre pline de gropane imense

 

am vazut ce inseamna faza lunga pe 1000rr bixenon noaptea ...cred ca e lipsa de respect fata de ceilalti din trafic ..sincer nu poti sa le reprosezi nica daca mai intra pe sensul tau sa te avertizeze putin ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt destui cu faruri prost reglate la masini ..e nasol de tot oricum mai ales pe strazile noastre pline de gropane imense

 

am vazut ce inseamna faza lunga pe 1000rr bixenon noaptea ...cred ca e lipsa de respect fata de ceilalti din trafic ..sincer nu poti sa le reprosezi nica daca mai intra pe sensul tau sa te avertizeze putin ..

corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa stiu mai mult de unde ati cumparat voi si cat v-a costat,ce garantie,etc
H4, bi-xenon. 296 lei de la o firma din Cluj. 0744 599 996 - Razvan.

 

 

Daca citeste si un pusti ce este scris mai sus, constata ca daca-si pune xenon poate sa goneasca prin oras cu 100km\h ca-l vede si tata care intoarce regulamentar cum se apropie viteazul cu aprox 50m\secunda .GRESIT.
Hai sa nu exageram. Stim cu totii ca instalatia xenon nu-ti da imunitate pe sosele. Ea doar iti mareste sansele de a fi vazut.

 

 

eu cred ca numa fricosi sar la ciumegareala din prima.
De acord. Mie (si inca la cativa de aici, vad) mi se face frica atunci cand vreun sofer trage pe contrasens, peste mine. In momentul respectiv, am intors motorul dupa el si las frica sa-si faca treaba.

 

 

 

am vazut ce inseamna faza lunga pe 1000rr bixenon noaptea ...cred ca e lipsa de respect fata de ceilalti din trafic ..sincer nu poti sa le reprosezi nica daca mai intra pe sensul tau sa te avertizeze putin ..
Mac, vorbeam de mersul cu faza lunga ZIUA. Intr-adevar, noaptea e lipsa de bun-simt.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord. Mie (si inca la cativa de aici, vad) mi se face frica atunci cand vreun sofer trage pe contrasens, peste mine. In momentul respectiv, am intors motorul dupa el si las frica sa-si faca treaba

merci:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de luni pana miercuri in Bucuresti, dar n-am avut timp nici sa mor. :lol: Sedinte peste sedinte. Dar de acum, prin natura serviciului, s-ar putea sa ajung mai des prin Bucuresti. Oricum, trebuie sa alerg prin toata Transilvania (Bistrita, Maramures, Suceava, Mures, Cluj, Harghita, Covasna si Brasov). Hellicks, te scot mai des la cafea de acum. :D Robert, bem un ceai cand sunt in zona? :D

 

 

Stau de 6, iesim cu cea mai mare placere la ceai si la ce vrei tu :lol:

Din pacate am fost foarte ocupat si nu am mai intrat pe forum, dar da un semn cand doresti si cand esti prin zona Brasovului si ne vedem.

 

P.S. stau mai mult prin Buc in ultima vreme.

Daca nu mai ai numaru meu,uite: 0721895361

 

bafta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau de 6, iesim cu cea mai mare placere la ceai si la ce vrei tu :lol:
Bun asa. Musai sa-mi fac o delegatie de cateva zile in viitorul apropiat, cat mai tine zapada. :lol:

Am telefonul, e acelasi de la Gilau. :D Inainte sa ajung in zona o sa te sun.

 

 

 

In asteptarea primaverii, mi-am luat o protectie de piept si o pereche de manusi Alpinestars GP-Plus 2009 :lol:

post-28093-1264779479_thumb.jpg

post-28093-1264779531_thumb.jpg

post-28093-1264779722_thumb.jpg

post-28093-1264779942_thumb.jpg

post-28093-1264780134_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun asa. Musai sa-mi fac o delegatie de cateva zile in viitorul apropiat, cat mai tine zapada. :lol:

Am telefonul, e acelasi de la Gilau. :D Inainte sa ajung in zona o sa te sun.

 

 

 

In asteptarea primaverii, mi-am luat o protectie de piept si o pereche de manusi Alpinestars GP-Plus 2009 :lol:

 

Bai Iron Man... :lol: Sa le porti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun asa. Musai sa-mi fac o delegatie de cateva zile in viitorul apropiat, cat mai tine zapada. :lol:

Am telefonul, e acelasi de la Gilau. :lol: Inainte sa ajung in zona o sa te sun.

 

 

 

In asteptarea primaverii, mi-am luat o protectie de piept si o pereche de manusi Alpinestars GP-Plus 2009 :lol:

 

 

super echipament man. sa le porti sanatos. esti full din cap pana in picioare. forjatorule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Iron Man... :lol: Sa le porti sanatos!
Multumesc! :lol:

 

 

super echipament man. sa le porti sanatos. esti full din cap pana in picioare. forjatorule
Merci! :lol: Echipat sunt, dar forjatorii sunt cu 100 km mai la Sud de Bistrita. :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...