Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pregatit motorul ptr. intalnire si anume:

 

1. Schimbat ulei

2. Schimbat filtru ulei

3. Schimbat filtru de aer (idee genial deoarece cel vechi avea 14 frunze in el!)

4. Schimbat ambreaj(discuri + arcuri)

5. Schimbat cablu ambreaj

6. Schimbat buji.(in viata mea nu mai schimb buji pe sc 28 SERIOS!)Am pus iridium NGK cr9ehix parca...

7. Schimbat Bec faza scurt (Philips Moto Mision)

8. Schimbat Guma spate(Dunlop D208)

9. Schimbat mansoane

10. Schimbat surub baie ulei(am pus cu mgnet). :lol:

11. Schimbat becuri semnalizari

12. Schimbat protectii scarite........etc.........

 

 

 

Si acuma sa inteleg ca nu se mai tine intalnire ??? Acuma de suparare ma pun si imi vanda mobra.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pregatit motorul ptr. intalnire si anume:

 

1. Schimbat ulei

2. Schimbat filtru ulei

3. Schimbat filtru de aer (idee genial deoarece cel vechi avea 14 frunze in el!)

4. Schimbat ambreaj(discuri + arcuri)

5. Schimbat cablu ambreaj

6. Schimbat buji.(in viata mea nu mai schimb buji pe sc 28 SERIOS!)Am pus iridium NGK cr9ehix parca...

7. Schimbat Bec faza scurt (Philips Moto Mision)

8. Schimbat Guma spate(Dunlop D208)

9. Schimbat mansoane

10. Schimbat surub baie ulei(am pus cu mgnet). :lol:

11. Schimbat becuri semnalizari

12. Schimbat protectii scarite........etc.........

 

 

 

Si acuma sa inteleg ca nu se mai tine intalnire ??? Acuma de suparare ma pun si imi vanda mobra.......

IMI CER SCUZE DACA AM SUPARAT PE CINEVA PRIN ACEASTA AMANARE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metrologii??

Meteorolog. :(

 

 

Pregatit motorul ptr. intalnire[...]

 

Si acuma sa inteleg ca nu se mai tine intalnire ??? Acuma de suparare ma pun si imi vanda mobra.......

 

Daca bine-mi aduc aminte, :lol: chiar tu mi-ai zis cand te-am sunat ca daca e vremea urata si ploua e foarte neplacut pentru tine sa bati 900 de km si mai bine vii cu masina. :lol:

Si daca iti pregatesti atat de bine motorul pentru fiecare intrunire, o sa te sun o data pe luna sa-ti spun ca ne adunam pe undeva. :blbl:

La modul serios vorbind, chiar nu era placut sa mergem cu ss-urile pe vremea ce e acum afara. De aceea am hotarat s-o lasam pe alta data. Si multi dintre noi au fost de acord cu asta. O sa fim mai multi data viitoare, multi nu ar fi reusit sa vina sambata asta la Brasov.

Cred ca asa e mai bine, pentru toti.

Scuze inca o data.

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meteorolog. :angryfire:

 

 

 

 

Daca bine-mi aduc aminte, :( chiar tu mi-ai zis cand te-am sunat ca daca e vremea urata si ploua e foarte neplacut pentru tine sa bati 900 de km si mai bine vii cu masina. :(

Si daca iti pregatesti atat de bine motorul pentru fiecare intrunire, o sa te sun o data pe luna sa-ti spun ca ne adunam pe undeva. :angryfire:

La modul serios vorbind, chiar nu era placut sa mergem cu ss-urile pe vremea ce e acum afara. De aceea am hotarat s-o lasam pe alta data. Si multi dintre noi au fost de acord cu asta. O sa fim mai multi data viitoare, multi nu ar fi reusit sa vina sambata asta la Brasov.

Cred ca asa e mai bine, pentru toti.

Scuze inca o data.

:D

 

 

Nu va mai plangeti bei :lol:

 

 

In brasov si la mine ploua neincetat de dimineata, asta inseamna ca curge apa pe strada !! :lol:

 

In clipa asta este imposibil sa te deplasezi cu motorul aici (chiar si cu masina), poate daca veniti cu jetski :D

 

Si din cate am inteles asa ramane si maine, asa ca a fost o decizie inteleapta amanarea !!

 

 

Va pup :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun mutarea intalnirii la TIMISOARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

sau in apropiere

aici e mereu frumoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun mutarea intalnirii la TIMISOARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

sau in apropiere

aici e mereu frumoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooos

 

ba nu !! eu o propun la bucuresti :lol:

aici sunt cele mai frumoase fete :( si cea mai buna vreme de alergat mobra

le - ce ulei sa pun la mobra,avand in vedere ca o sa stea numai la 100 de grade ... vine caldura ... e bun 15w50 ? astept recomandari :lol:

mi-a zis un prieten sa nu pun 10w40 dublu ester ca e prea subtire .... astept pareri ... sfaturi ...

Editat de Andr3y 954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit am ajuns si eu cu moto in service....senzorul de viteza bulit......deci....unde pot gasii si eu un senzor de viteza...eventual un second...ca poate e mai ieftin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit am ajuns si eu cu moto in service....senzorul de viteza bulit......deci....unde pot gasii si eu un senzor de viteza...eventual un second...ca poate e mai ieftin..

senzor de viteza...

 

 

cat dai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stator la magnetou ? pt un 929 ? e pt un prieten ... cand nu sunt farurile aprinse,motoreta merge normal,cand aprinde farurile numai incarca ... am verificat releu e bun .... si noi credem ca ar putea fi statoru ... orice parere e binevenita :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neah!

Eu propun sa ne adunam la mine-n fata blocului. Uite ce mare mi-a crescut iarba. :cheers:

 

Pfuai ce tzio crescut "iardba".............. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stator la magnetou ? pt un 929 ? e pt un prieten ... cand nu sunt farurile aprinse,motoreta merge normal,cand aprinde farurile numai incarca ... am verificat releu e bun .... si noi credem ca ar putea fi statoru ... orice parere e binevenita :cheers:

 

 

sa zic io ca am vazut undeva....pe la 150euro cred...pe piesemoto.ro parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuai ce tzio crescut "iardba".............. :splat:
Hai ca e poza din Olanda :moto: :angry:

 

:P :cheers:

 

Numa` sa se opreasca ploaia ca imi iau coasa, ma duc afara, o tai toata, o pun la uscat si-o vand la cãpitzã. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ,am inteles ca unul nou ar fii 140 euro.astept oferte :cheers:

 

 

poi il dau io jos pe cel de pe 929, mi-l dai la schimb pe cel bulit si 100e. dak te atrage ideea da un semn

 

pe langa asta, am orice piesa de 929 in afara de carene, far, capac st. si stator. se vand la schimb cu piesa bulita. deci care vretzi ceva, datzi semn.

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor trebuie gasita alta intalnire, fiindca cea de la bv NU se mai tine in camping la Darste si nu pe 20-22 iunie!

o sa fie in august(nu se stie data exacta) langa Prejmer(un sat langa bv) la un alt camping...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor trebuie gasita alta intalnire, fiindca cea de la bv NU se mai tine in camping la Darste si nu pe 20-22 iunie!

o sa fie in august(nu se stie data exacta) langa Prejmer(un sat langa bv) la un alt camping...

 

 

NASOL SIGUR O FACEM IN IUNIE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa un pic de mers prin ploaie ma confrunt cu un scartzait la roata fatza....nu e de la frane, se aude constant si scartzaie ca o carutza. am intzeles ca e ceva spray pt asta, nu ma apuc sa cumpar pana nu stiu exact.

 

avetzi careva idee? maine dim tre sa plec buc-tg muresh-cluj si poate arad, asa ca ar trei sa o rez azi

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi il dau io jos pe cel de pe 929, mi-l dai la schimb pe cel bulit si 100e. dak te atrage ideea da un semn

 

pe langa asta, am orice piesa de 929 in afara de carene, far, capac st. si stator. se vand la schimb cu piesa bulita. deci care vretzi ceva, datzi semn.

 

 

tocmai am primit o oferta ...senzor viteza nou,garantie un an la....65 euro....de pe un site pe care l am mai scris intr un post nitel mai sus.....

numai ca vine in 2 -3 saptamani.....asa ca poate te mai gandesti la pretul pt sh tau + al meu defect..k?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 mil si maine vii si-l iei de pe moto (sau cand vrei, cu cat mai rpd cu atat mai rapid te dai cu ea, maia les k toata sapt o sa fie f cald...)

 

s-a sucit termenul de plecat spre ardeal, se pare ca o sa plec miercuri dim. nu stiu cand o sa vin, cel mai probabil duminica, asa ca dak vrei sa o rezolvi maine da un tel.

 

0766746584

 

nu i-a scartzait nimanui roata? maine ma duc sa-mi iau un spray de lantz, o sa intreb daca au ceva si pt "scartzuri"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...