Sari la conținut

Kawasaki KLE 500 - totul despre


Postări Recomandate

Ma bag si eu la forum. Astept PM cu mailul tau sa-ti dau poze si doua-trei articole cu excursiile din ultimele saptamani.

 

 

Al meu e cam la fel de batran. Dar m-ar interesa ce gume ti-ai luat, de unde, preturile si unde le-ai montat.

 

PS Facut cont pe forum.

 

 

Am cumparat un cauciuc identic ( marca si dimensiuni ) de la http://www.mitas.com.ro/ Pretul a fost 230 RON (ianuarie-februarie) .

Cu montarea a fost mai naspa: mobra mea locuieste langa Buzau ( Sarata Monteoru ) . Acolo nu prea gasesti vulcanizari moto la "spitane" . Bre, am ajuns la Buzau cu roata "la pachet" , am fost pe la 10-12 vulcanizari. NU AU VRUT NICI SA SE UITE LA ROATA!!! La o singura vulcanizare, un nene mi-a dat jos cauciucul si l-a pus pe cel nou. Tipul a fost ok, nu prea se pricepea, dar pana la unrma a reusit! Cost final 10 RON !

Vulcanizarea este pe centura Buzaului, spre Maracineni.

 

 

Bafta!

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am facut in week-end 740 km, cu pasagera si bagaj, viteza medie fiind pe la 90 km/h si am avut un consum de 5,8 % :unsure: . Imi place tot mai mult acest motor.

Si ca sa moara concurenta: Am tinut pasul cu transalp-uri peste tot cu toate ca erau numai unul pe motor nu 2 cum a fost cazul meu.

 

post-10657-1239002488_thumb.jpgpost-10657-1239002509_thumb.jpg

Editat de Luf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat un cauciuc identic ( marca si dimensiuni ) de la http://www.mitas.com.ro/ Pretul a fost 230 RON (ianuarie-februarie) .

Cu montarea a fost mai naspa: mobra mea locuieste langa Buzau ( Sarata Monteoru ) . Acolo nu prea gasesti vulcanizari moto la "spitane" . Bre, am ajuns la Buzau cu roata "la pachet" , am fost pe la 10-12 vulcanizari. NU AU VRUT NICI SA SE UITE LA ROATA!!! La o singura vulcanizare, un nene mi-a dat jos cauciucul si l-a pus pe cel nou. Tipul a fost ok, nu prea se pricepea, dar pana la unrma a reusit! Cost final 10 RON !

Vulcanizarea este pe centura Buzaului, spre Maracineni.

 

 

Bafta!

Data viitoare incearca la un service de biciclete. E mai apropiata procedura decat la masini.

Merci de informatii.

A, si nu aveti drumuri rele pe langa Buzau, pe acolo. Am fost in weekend pana la Siriu. In afara de bucata aia decopertata de la iesirea din Buzau a fost chiar OK.

 

Am facut in week-end 740 km, cu pasagera si bagaj, viteza medie fiind pe la 90 km/h si am avut un consum de 5,8 % :unsure: . Imi place tot mai mult acest motor.

Si ca sa moara concurenta: Am tinut pasul cu transalp-uri peste tot cu toate ca erau numai unul pe motor nu 2 cum a fost cazul meu.

 

post-10657-1239002488_thumb.jpgpost-10657-1239002509_thumb.jpg

Bun consum, vere, ai mers numai la relanti ? Mie sub 7 nu-mi scade never.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun consum, vere, ai mers numai la relanti ? Mie sub 7 nu-mi scade never.

 

la relanti am mers cand am coborat de pe munti dar in schimb l-am chinuit la urcare pe serpentine ca fiind 2 pe el nu i-a fost chiar usor. Ce an este al tau? Eu m-am obisnuit sa-l turez asa: 1-3500, 2-4500 si restul treptelor pana in 6000, cu exceptia celei de a sasea careia ii dau si 7000 cand depasesc (la 6000 cu a 6-a am undeva la 115km/h si imi ajunge)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la relanti am mers cand am coborat de pe munti dar in schimb l-am chinuit la urcare pe serpentine ca fiind 2 pe el nu i-a fost chiar usor. Ce an este al tau? Eu m-am obisnuit sa-l turez asa: 1-3500, 2-4500 si restul treptelor pana in 6000, cu exceptia celei de a sasea careia ii dau si 7000 cand depasesc (la 6000 cu a 6-a am undeva la 115km/h si imi ajunge)

Al meu e '99. Eu merg in fiecare treapta pana pe la 6000 de ture cu exceptia ultimei, bineinteles.

Sambata am dat o tura pana la baraj la Siriu, vreo 400 km in total. M-a spart consumu' de la o Honda CB 500 S care a halit 8 l de gaz in timp ce a mea a luat 12 !!! (nu toata tura, intre doua alimentari)

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e '99. Eu merg in fiecare treapta pana pe la 6000 de ture cu exceptia ultimei, bineinteles.

Pai las-o mai moale in primele 2 trepte, schimba bujiile, curata filtrul de aer si regleaza/sincronizeaza carburile si apoi vorbim de consum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai las-o mai moale in primele 2 trepte, schimba bujiile, curata filtrul de aer si regleaza/sincronizeaza carburile si apoi vorbim de consum.

Oooof, da man, stiu, dar asta costa si deocamdata nu-mi permite bugetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat un cauciuc identic ( marca si dimensiuni ) de la http://www.mitas.com.ro/ Pretul a fost 230 RON (ianuarie-februarie) .

Cu montarea a fost mai naspa: mobra mea locuieste langa Buzau ( Sarata Monteoru ) . Acolo nu prea gasesti vulcanizari moto la "spitane" . Bre, am ajuns la Buzau cu roata "la pachet" , am fost pe la 10-12 vulcanizari. NU AU VRUT NICI SA SE UITE LA ROATA!!! La o singura vulcanizare, un nene mi-a dat jos cauciucul si l-a pus pe cel nou. Tipul a fost ok, nu prea se pricepea, dar pana la unrma a reusit! Cost final 10 RON !

Vulcanizarea este pe centura Buzaului, spre Maracineni.

 

 

Bafta!

Frate, cum ai comandat tu de la aia, ca nu au pe site NICIO anvelopa moto? Plus ca toate telefoanele lor suna ocupat permanent iar mailul la adresa de contact mi s-a intors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consum cu reglajele facute:

tras de ea, cca 150kg incarcatura, cca 7-7.5%

mers ca omul,cca 150kg incarcatura, 80-110km/h, cca 5.6%

 

Bujii NGK

filtre noi

ulei nou

NESCHIMKBATE fisele de bujii, si trebuiesc schimbate.

755km facuti in 2 zile

Locatie > >> Sasca Montana >> Potoc, Bei <<<< GOOGLE EARTH <<< Mergeti ca merita; lasati curat dupa voi !

Editat de MCN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, cum ai comandat tu de la aia, ca nu au pe site NICIO anvelopa moto? Plus ca toate telefoanele lor suna ocupat permanent iar mailul la adresa de contact mi s-a intors.

 

 

Comanda am facut-o telefonic, iar cauciucul l-am ridicat la 2 zile din incinta complexului SFERA( "Trafic greu" ); din vulcanizarea de jos (de unde incep scarile spre complex)

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la consum:

Fara pasager, pe un drum B-Buzau-Siriu-BV-retur pana la Bz .... 4,5 % ( Viteza mazima 110 ocazional, in rest 50 localitate si 90 afara)

Fara Pasager BZ-BV-ploiesti ( pe cheia) - BZ 5%

Ce am observat la Vaka mea la drum intins.... turatia/1000 ( evident 6 ) , reprezinta si consumul. Daca merg cu 80 ( 4000rpm) consuma cam 4% ; daca merg cu 100 (5000rpm) consuma 5%

 

Al meu e '99. Eu merg in fiecare treapta pana pe la 6000 de ture cu exceptia ultimei, bineinteles.

Sambata am dat o tura pana la baraj la Siriu, vreo 400 km in total. M-a spart consumu' de la o Honda CB 500 S care a halit 8 l de gaz in timp ce a mea a luat 12 !!! (nu toata tura, intre doua alimentari)

 

 

Eu nu depasesc 5000 rpm, decat in cazuri de exceptie... Normal, schimb viteza la 4000-4500

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu pinionul de 17 am avut castig vreo 9 % la viteza dar am dat ieri o tura prin oras si m-a omorat la plecarea de pe loc (trebuia sa o turez mai tare) asa ca am schimbat inapoi la cel normal de 16.

Am terminat pagina, diseara o pun sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cateva zile, m-a penetrat o idee: Sa-mi schimb becul fata cu un xenon... Aveti idee ce "H" este si la cat m-ar duce distractia?

 

Multumesc si sanatate!

 

250roni, alege 4300k pentru ca la mai mult lumina va avea tenta albastra enervanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata "prunci" am pus pagina sus:

Hai ca va astept cu tot felul de reclamatii si imbunatatiri.

 

luf.ro

 

LE: nu dati cu pietre ca se poate modifica (si mai exista si posibilitatea ca anumite chestii sa nu mearga)

Editat de Luf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

regleaza ceasul de pe site... :wacko:

rezolvat

 

acum hai toti faceti-mi o surpriza si trimiteti-mi poze cu motoarele voastre sa le pun pe net si nu ezitati cum aveti o iesire sau o lectie de mecanica scrieti sa umplem site-ul ca sa moara concurenta de ciuda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...