Sari la conținut

Kawasaki KLE 500 - totul despre


Postări Recomandate

Arata bine martoaga. Dar prin randurile noastre, ale KLE-istilor, umbla zvonul ca astea de dupa 2002, asa, sunt mai slabute decat alea din 91-2000...

Oricum, la banii aia..... Atat am dat eu acum 4 ani pe a mea, si e '99 si avea cam 50.000 la bord atunci.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

slabute in ce sens? mai putin fiabile?

Exact. Materiale mai proaste, d-astea...

Ca putere oricum sunt mai slabe cu cativa caluti pe fiecare 5 ani trecuti de la introducerea modelului in productie. Chestie de ecologie, chipurile.

 

'91 50 hp >>> '06 44 hp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut ceva vreme de cand nu am mai scris aici.. as aca o sa fac un update:

- Am gume noi, de criza, Heidenau K60 cu marime diferita pe spate (140) altfel imi atinge lantul = impresia despre cauciucuri - pt 90 euro amandoua cu tot cu transport sunt mai mult decat bune, rup mai repede aderenta decat dunlop trailmax pe care le aveam.

- In viitorul foarte apropiat imi voi monta pe el carenele de frecus de culoare neagra

- anu asta am deja 4000km

- consumul cu topcase si pasager la o viteza de croaziera de 110-120km/h este de ~5% si cu acelasi pasager si topcase dar o viteza de 130-140km/h este de ~6%

- viteza maxima atinsa fara tocase si fara pasager = 170km/h si cu topcase si pasager = 155km/h

 

Inca nu am gasit cric central la un pret rezonabil, dar inca mai caut, ce am gasit sunt facute de sw-motech. Imi confectionasem un parbriz mai mare cu 15cm decat originalul, dar se pare ca trebuia dintr-un plexiglass mai gros decat cel utilizat pt ca a crapat foarte repede, si aici mai incerc.

 

Toate cele bune!

 

 

are careva KLE din 2005 sau 2006?

 

Vezi citatul de mai sus. Prafuit are/avea unul exact ca cel de pe moto.it, numai ca si-a schimbat toba finala cu una aftermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ca de obicei locatia tre' sa fie undeva unde sa poata ajunge toata lumea fara sa faca 500 km. Purdi fiind cel mai departe, Oradea poate fi luata ca reper. Sa fie la munte, sa fie la cort, sa nu fie urs si sa nu fie manelisti.
In rest...ca data, daca ma anuntati cu doua saptamani inainte ma descurc sa-mi aranjez liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purdi vrea in Bucovina. :P

Pai...sa fie Bucovina, atunci...

 

Propunere de locatie: Sighisoara. Avantaje: TF e aproape, Sighisoara putem s-o vizitam fara sa caram echipamentul in brate, Rupea de-abia s-a renovat si redat vizitarii, locatia e centrala.

Comentarii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ...contrapropuneri? Ca n-am vazut niciuna nicaieri...



Inca o propunere: Sambata de Sus. Nu stiu cum e cu cortu, cu ursu, dar pensiuni sunt garla la preturi omenesti.



Alta propunere : Cbana Groapa Seaca.

Avantaje: aproape de TA, asfalt sa ajunga si 'Ondele, Ben, Mugurel, etc!



Inca una:

Inca una: http://www.roturism.com/cazare/pensiunea-trei-ponei-corbeni-5301.html
Avantaje: asfalt, e la poalele TF, simetric cu Cartisoara. Stiu locul, e OK cu mobrele, au gratar, au si carciuma, au si magazin satesc aproape, e chiar pe malul Argesului, nu e la DN.
Comentarii?


Mai vreti? Mai am, dar astept sa le combateti p-astea intai...

 

Cornele!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In alta ordine de idei: mi-am tras mobra nou-noutza:

 

9135110448_6b1e7e7b2b_c.jpg
:rock:

nu se poate domnule! ai luat mobra cu 30.000 km si ai dat kilometrajul inapoi

ai ajuns la 00000 km fara reparatii la motor,cu cu gioarsa japoneza, kakasaki ? cum asa d'le?ca astea se strica repede

e ceva putred aici.sigur nu ai bmw?

 

Pai ...contrapropuneri? Ca n-am vazut niciuna nicaieri...

 

Inca o propunere: Sambata de Sus. Nu stiu cum e cu cortu, cu ursu, dar pensiuni sunt garla la preturi omenesti.

 

Alta propunere : Cbana Groapa Seaca.

Avantaje: aproape de TA, asfalt sa ajunga si 'Ondele, Ben, Mugurel, etc!

 

Inca una:

Inca una: http://www.roturism.com/cazare/pensiunea-trei-ponei-corbeni-5301.html

Avantaje: asfalt, e la poalele TF, simetric cu Cartisoara. Stiu locul, e OK cu mobrele, au gratar, au si carciuma, au si magazin satesc aproape, e chiar pe malul Argesului, nu e la DN.

Comentarii?

 

Mai vreti? Mai am, dar astept sa le combateti p-astea intai...

 

Cornele!!!!

de ce tipi?

propuneri:

1-gura raului(sibiu)-in marginime.propunrea este a doctorului

2-barajul gatul berbecului(sadu-sibiu)

daca v-am trezit curiozitatea,cautati pe google imagini

despre perioada nu spui nimic...imi este indiferent(mai am zile de concediu)smile1.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu "mare pompa" anuntam Intalnirea anuala kle-istii & friends 2013,editia IV,editia 2012 nu s-a tinut din lipsa cvorum.:)

unde? barajul gatul berbecului(Sadu),judet Sibiu

cand? 2-3-4 august

cui ne adresam? tuturor posesorilor de kle 500 sau motoretelor dotate cu acelasi motoras si nu in ultimul rand, oamenilor de bun simt.

organizare:de niciun fel(nu vor canta trupe,nu vor fi show-uri erotice,fiecare mananca si bea ce aduce de acasa,cazare la cort)

mizam totusi pe o palinca,o slanina si un carnat de Bihor,o pensiune cu 8 camere a cate 2si 3 locuri

se vor organiza bisericute de excelenta pentru a deprinde bautul palincii,prajitul carnatului la foc si desclestatul limbii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bun asa. Asfalt pana la locatie, forestiere garla pentru distractie de acolo mai departe.

Camera dubla cam 60 de lei, in functie de cereri, locul in tripla 25 de lei (in cazul in care nu vor fi cereri le vomn transforma in duble). Cu cortu' in curte 10 lei de cort. Preturile/noapte.

Hai ca oricat de putine KLE-uri or fi (mobre exclusiviste, deh...), tot strangem mai multi participanti decat la marea adunare nationala a lu Popescu...



Continuarea discutiilor despre KLE-istii & Friends 2013 aici:

/index.php?/topic/699219-intalnire-kle-istii-friends-2013/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

wow, nu te cenzureaza nimeni? :grinbandit:

 

pare interesanta moto asta..


» Post actualizat in 10 Jul 2014 07:47

ps. la orice topic / model ar trebui puse problemele des intalnite, frecventa cu care apare, modul si pretul rezolvarii


» Post actualizat in 10 Jul 2014 07:47

intrebare: cam cat de mult/putin vibreaza? :D fata de mono intreb, m-ar bate un gand..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow, nu te cenzureaza nimeni? :grinbandit:-daca te referi la faptul ca am postat o legatura catre un forum extern,nu cred ca exista motive pt cenzurare;acel forum este gazduit gratis,nu realizeaza venituri,nu este concurent acestuia

 

pare interesanta moto asta..

» Post actualizat in 10 Jul 2014 07:47

ps. la orice topic / model ar trebui puse problemele des intalnite, frecventa cu care apare, modul si pretul rezolvarii

probleme de fabricatie nu exista,in afara celei mentionate cu statorul,la modelele 91-94

 

» Post actualizat in 10 Jul 2014 07:47

intrebare: cam cat de mult/putin vibreaza? :D fata de mono intreb, m-ar bate un gand..

vibratiile sunt moderate si apar dupa 6000 rpm,viteza 120km/h

daca vrei sa testezi unul ti-l pun la dispozitie,ocazie cu care iti fac si un scurt istoric cu ceea ce am schimbat,intervale de service,costuri,etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dreaqu vibratii peste 120 visezi, ma?! Vezi sa n-ai ceva suruburi desfacute.

Frigidere, nu vibreaza, bre, nimic, e motorul de GPZ, ce dreaqu sa vibreze?! A, a mea si a lu Kappy au cam vazut ceva coclau, ceva trante p-acolo, mai zbarnaie o carena, un claxon, chestii d-astea, da' nu vibratiile la care te referi tu. Pe scurt, fata de un mono, nu vibreaza deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dreaqu vibratii peste 120 visezi, ma?! Vezi sa n-ai ceva suruburi desfacute.

Frigidere, nu vibreaza, bre, nimic, e motorul de GPZ, ce dreaqu sa vibreze?! A, a mea si a lu Kappy au cam vazut ceva coclau, ceva trante p-acolo, mai zbarnaie o carena, un claxon, chestii d-astea, da' nu vibratiile la care te referi tu. Pe scurt, fata de un mono, nu vibreaza deloc.

Man,vorbesc despre vibratii moderate in ghidon si scarite...la mine acestea exista dar cu amplitudine mica.

odata cu crestrea turatiilor spre zona rosie,vibratiile se maresc dar nu deranjeaza deoarece nu meg spre rosu :)

intr-adevar nu sunt vibratiile unui mono, dar exista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...