Sari la conținut

B 113 GBS


alexbit
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In tari civilizate (sau macar cu nitel respect in trafic), unde mai era si nitel cald, nu prea se purtau protectiile, insa se mergea intr-un mod deloc haotic. Nu mi-ar fi fost frica pe acolo chiar si fara casca, pe cand la noi... Adica plm, comparand chiar si cu 'comunele' bananiere, unde e plin de negri ciudati, realizez ca suntem tristi. Asta e unul dintre motivele pt. care in ultimii ani, mobra am scos-o preponderent in afara tarii. Tine si de taria de caracter, eu unul imi pierd rabdarea usor.

post-59293-0-74119000-1460013115_thumb.jpg

post-59293-0-86882200-1460013193_thumb.jpg

post-59293-0-28531100-1460013331_thumb.jpg

Editat de catranel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot nu inteleg de ce l-ar ... grija pe initiator de cum merg altii pe motor. pana una alta, e pielea lor, deci care-i problema lui? nu-si are rostul topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil initiatorul este incepator si i se pare scandalos ca anumiti motociclisti umbla fara echipament adecvat. Asa eram si eu la inceput dar dupa ceva timp m-am obisnuit si am ajuns la concluzia ca fiecare poarta ce vrea, e pielea lui in joc, nu a mea. Sunt curios ce poze or sa apara la vara cand or sa fie in trafic fetitele in fuste scurte si baietii cu short si slapi :)

 

In plimbarile mele am vazut situatii mult mai "grave". Aici, baiatul are casca, geaca si manusi deci e cat de cat acoperit. Fata este un pic mai inconstienta pentru ca nu realizeaza ca efect va avea asupra ei si o frecare cu asfaltul (chiar si la viteza mica) ..

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma bag si eu in seama.

Am vazut ieri un Gixer ce "incerca" sa croseteze prin trafic, nu ii iesea fenomenal, avea semn de incepator pe numar, care avea DOAR casca; bermude, adidasi, tricou. Am ramas prost, inca nu mi-am revenit. Eu transpir ca un porc cu piele pe mine si echipament full :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Ar fi tare ca initiatorul sa vina cu o alta varianta plauzibila decat presupunerea mea cu tenesii , pe baza carea a-ti luat foc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru astia care umbla numai in piele si echipati pana-n dinti: VEDETI CA S-A INVENTAT ECHIPAMENTUL DE VARA!!! Geaca cu aerisiere, blugi cu protectii, ghete lejere cu protectii, manusi scurte perforate, casti open-face samd :)

 

Si eu cred ca initiatorului doar i s-a parut ca surprinde un moment frumos si a vrut sa il imparta acum si cu subiectul - de unde ati dedus voi ca l-a fotografiat pe ala ca era-n adidasi, nu inteleg!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru astia care umbla numai in piele si echipati pana-n dinti: VEDETI CA S-A INVENTAT ECHIPAMENTUL DE VARA!!! Geaca cu aerisiere, blugi cu protectii, ghete lejere cu protectii, manusi scurte perforate, casti open-face samd :)

Cu respect. Dupa ce cazi, mergi echipat. Iar eu fara piele nu ma sui pe mobra. Respecta alegea altora, nu critica si nu face pe desteptul. Te salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul era strict o poza cu el/ea călare pe motor. Poate ii place omului si o vrea. In nici un caz să evidențiez echipamentul sau altele. Salut

 

GENIAAAAAAL. :))))))

 

A postat ca poate omul vrea poza din primul post. Banuiam eu ca e vreo prostie de genul asta la mijloc. :P

Cum era aia cu gagica si cu amanta? :crack:

Editat de gabizxc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respect. Dupa ce cazi, mergi echipat. Iar eu fara piele nu ma sui pe mobra. Respecta alegea altora, nu critica si nu face pe desteptul. Te salut!

Nu critic, nu fac pe desteptul, numai ca nu-mi place "superioritatea" celor care merg cu o geaca de piele vara la 45 de grade pentru protectie, vezi-doamne. Aia nu mai e protectie, e chin. Si eu am mers cu geaca de piele prin oras atunci cand nu aveam alt echipament de schimb. Dar dupa vreo 8 ani de motociclit, acum am in dulap echipament pentru orice anotimp - mai putin iarna, ca nu-mi place pe frig. Echipament ce ar trebui sa fie in dulapul oricarui motociclist care merge de cateva sezoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Topicul era strict o poza cu el/ea călare pe motor. Poate ii place omului si o vrea. In nici un caz să evidențiez echipamentul sau altele. Salut

Tare!! M-am cracanat de ras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai vandut un 929 unui baiat din Prahova, cred ca weekendul trecut am mers pe o roata cu motocicleta ta. Si da, aveam doar casca.

N-am detinut 929 pana acum. Asa sa faci, da-l in ma-sa de echipament. Am vandut un 919 repsol cu sei customizate pe 1500 RON acum 1 an, dauna totala. Daca cu ala ai mers, ai curaj mare ! Sa mai faci!

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea poarta echipament ful , toata lumea merge incet si regulamentar , toata lumea respecta legea , pe motociclism.ro , cand iesi pe strada se schimba situatia la 180° , totusi , hai sa nu ne imbatam cu apa rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul era strict o poza cu el/ea călare pe motor. Poate ii place omului si o vrea. In nici un caz să evidențiez echipamentul sau altele. Salut

Pacat ca pentru unii nu era evident din postarea initiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...