Sari la conținut

Poze


Kiki
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

va salut motociclisti clujeni. dupa multe cautari, unele dezamagiri si multe anunturi/forumuri citite mi-am gasit in sfarsit motorul. Kawasaki EN-500 din 94 cu 38.000 km.

vineri am trecut poligonul pt categoria A si azi merg sa imi ridic dovada. foarte greu m-am abtinut in weekend sa nu o scot la o tura dar am zis ca mai bine le fac pe toate ca la carte. ma apuc sa fac experienta si pe viitorul cat mai apropiat sper sa ma pot alatura comunitatii la drumuri si intalniri ;).

va doresc doar zile cu soare si asfalt uscat. Tudor.

 

Felicitari, foarte frumoasa motocicleta!

Bine ai venit in marea gradina (zoologica) a chopper-istilor din Cluj!

Si eu tot cu un EN500C mi-am reinceput viata de motociclist, acum la a doua (sau a treia?) tinerete.

Te asteptam maine la Casa Vikingilor din Grigo, ca sa o prezinti mai bine,

hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine, bling-bling...dar care'i Harley ?

 

Nu stiu unde am ramas cu nr ca io nu ma leg de nimeni si altu ba. Cred ca scorul e undeva la 0-6. Dar in fine nu vrea omul sa ingropam sacurea.

 

aia pe care scrie triumph :unsure:

Iar la postul asta simt un usor 0-7 ...

Nu-i stres numerotarea merge mai departe....

 

Bine ai venit in marea gradina (zoologica) a chopper-istilor din Cluj!

 

Andy aici sa pun 0-8 sau ramane in continuare 0-7 sa nu fiu Warn-at de incorectitudine la arbitraj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde am ramas cu nr ca io nu ma leg de nimeni si altu ba. Cred ca scorul e undeva la 0-6. Dar in fine nu vrea omul sa ingropam sacurea.

Initial am vrut sa'ti raspund pe PM, dar totusi prefer aici, pt ca nu imi e rusine sa recunosc ca sunt afon intr'ale motoarelor chopper, crucisatoare sau ce alte denumiri mai poarta motoarele rokerilor.

Deci, Zoran, imi cer scuze ca nu am recunoscut Haleyu de la o posta distanta, dar atata timp cat nu e ingropat in noroi, nu ma atrage.

Inca o data imi cer scuze pt simplu fapt ca nu sunt un adept al marcii americane si nu visez noaptea cu HD.

Deci, scorul poate linistit scadea cu un punct.

P.S:

Din p.m.d.v linistit poti ingropa securea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial am vrut sa'ti raspund pe PM, dar totusi prefer aici, pt ca nu imi e rusine sa recunosc ca sunt afon intr'ale motoarelor chopper, crucisatoare sau ce alte denumiri mai poarta motoarele rokerilor.

Deci, Zoran, imi cer scuze ca nu am recunoscut Haleyu de la o posta distanta, dar atata timp cat nu e ingropat in noroi, nu ma atrage.

Inca o data imi cer scuze pt simplu fapt ca nu sunt un adept al marcii americane si nu visez noaptea cu HD.

Deci, scorul poate linistit scadea cu un punct.

P.S:

Din p.m.d.v linistit poti ingropa securea :cheers:

 

De ce ti se pare in vreun topic sau post de al meu ca eu visez harley noaptea.Din potriva cosmare am eventual.Dar ordinea in poza cum arata e din cauza ca ala e cel mai bicicleta dinte ele si santpuse in ordinea volumo crescatoare. Daca faceam poza de dincolo nu mai vedeati decat unul. In fine atentie ca intrati pe off topic , eu insa eram perfect on topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zoran,nu te mintii singur ca nu visezi harley , de cand te stiu ai geaca harley,parca aveai si un bar cu ceva denumire pe acolo,ai si patchuri cu harley pe ceva vesta.

deci ,e clar ca visai harley ...restul sunt doar niste chestii aiurea de marketing.

nu zice nimeni ca sportsterul nu e harley,dar trebuie sa stii sa il apreciezi . pt oameni ca tine,s-au facut v rodurile,sau ultimele generatii de customuri din fabrica. oameni care nu au gusturi proprii.nu au idei.

semnat Marc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fiecare data cand intru pe topic-urile de Cluj, acelasi subiect ... oricum din alea Harley-ul ii cea mai faina ... probabil si merge cel mai bine a la chopper daca stii ce si cum ... pacat de ea

 

de fapt, totul exprima asa de clar ce se intampla in ultima vreme acolo, ... pacat ... ceva ceva aduce cu anii '90 cand incepeau taranii (in sensul rau) sa-si puna zorzoane cromate pe dacii

sau poate de doctor ii nevoie, sau mai bine o sedinta cu Fotzey si compania ...

 

off topic probabil si no offence pana la urma :cheers:

 

on topic: asta imi placea mie demult ... pt.'97-98 daca retin bine, era ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fiecare data cand intru pe topic-urile de Cluj, acelasi subiect ... oricum din alea Harley-ul ii cea mai faina ... probabil si merge cel mai bine a la chopper daca stii ce si cum ... pacat de ea

 

 

Daca credeti ca e asa de ok si de bun , se poate cumpara cu incredere. 5500euro. plus ceva accesrii ce mi-au ramas de la ea.....

 

zoran,nu te mintii singur ca nu visezi harley , de cand te stiu ai geaca harley,parca aveai si un bar cu ceva denumire pe acolo,ai si patchuri cu harley pe ceva vesta.

deci ,e clar ca visai harley ...restul sunt doar niste chestii aiurea de marketing.

nu zice nimeni ca sportsterul nu e harley,dar trebuie sa stii sa il apreciezi . pt oameni ca tine,s-au facut v rodurile,sau ultimele generatii de customuri din fabrica. oameni care nu au gusturi proprii.nu au idei.

semnat Marc

Vesta am primit cadou, iar barul era denumit cand inca stiam ca HARLEY e de renume, dar e doar de nume.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, foarte frumoasa motocicleta!

Bine ai venit in marea gradina (zoologica) a chopper-istilor din Cluj!

Si eu tot cu un EN500C mi-am reinceput viata de motociclist, acum la a doua (sau a treia?) tinerete.

Te asteptam maine la Casa Vikingilor din Grigo, ca sa o prezinti mai bine,

hai norock!

 

multumesc :). am ceva probleme la un cilindru si mai trebuie si inmatriculata, dupa ce e gata cu toate o sa trec si eu sa va cunosc. pana atunci numai bine :wave:

Editat de dark1tdr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

post-19542-0-98222500-1339780978_thumb.jpg

 

hop si eu cu asta noua :) Aprilia RSV Mille

 

contine:

 

2000'; pearl white; derestricted; rp manifold + dual link mod; termignoni carbon final; sp titanium chip; k&n; iridium sparks; 520 D.I.D. ZVM2 conversion + 16/42 gearing; full ohlins; 16mm brembo cyl., brembo racing hoses + calipers + pads;

full 6000K xenon conversion + headlight mod; oem led taillight + turn signals; mra double bubble; carbon dash + cover; single seat unit; rizoma levers + accesories; 120+200/50/ZR17 dunlop sportmax d211

Editat de szocspeti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am retrecut la o pasiune mai veche, naked.

MotoGuzzi Breva, motor V2 de 1100.

Consum destul de mic, din ce am vazut in cei 200 de km parcursi pana acum.

O tinuta de drum incredibila. Cuplu cat cuprinde.

 

Daca mai sunt detinatori de MotoGuzzi in Cluj, mi-ar placea sa ii intalnesc.

 

Salut cu farul!

post-10687-0-52737000-1339828391_thumb.jpg

post-10687-0-25387900-1339828417_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

da si porschele ala din garaj ii al tau???

 

Eu am vrut sa intreb de chestia aia cu GPL......Cumva ceva pt sport extrem???:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul care asteapta sezonul.Tot nu am renuntat la macar o parte din Transalp, V-twin.

post-28956-0-94203500-1327904835_thumb.jpg

 

Salut ,

 

Vai cat m-am putut uita dupa Deauville. Pana la urma am luat transalp, m-am gandit ca e mai adecvat drumurilor noastre. Cineva mi-a spus ca e destul de rigid si in momentul achizitieie nu erau Deauville-uri de vanzare.

Apropo, foarte faina culoarea si esapamentul.

 

Sa ai parte de ea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am retrecut la o pasiune mai veche, naked.

MotoGuzzi Breva, motor V2 de 1100.

Consum destul de mic, din ce am vazut in cei 200 de km parcursi pana acum.

O tinuta de drum incredibila. Cuplu cat cuprinde.

 

Daca mai sunt detinatori de MotoGuzzi in Cluj, mi-ar placea sa ii intalnesc.

 

Salut cu farul!

 

 

am vazut motorul,jows langa sanex,acolo la blocul nou,foarte frumoasa si e IMENSA!!!in poze nu se vede,dar e masiva rau :yikes: .SA AI NOROC DE EA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...