Sari la conținut

incaierare in "trafic"


Asprilia06
 Share

Postări Recomandate

Daca vrei respect in trafic incepe prin a-l oferi. Gandeste-te si la ceilalti participanti la trafic si cum interpreteaza ei manevrele tale.

eu... nu vreau respect in trafic.

mi-l iau singur... cu Nm-etrii, caii,greutatea si skillul.

 

 

Jerry, daca tot am deschis discutia, sa-ti spun o intamplare care acum mi se pare amuzanta.

bine i-ai facut. nu o gandesti cum trebuie.

pentru faza aia intr-o tara civilizata i se lua carnetul sau isi lua o amenda crunta...

eu zic ca a invatat ca bikerii e rai si sa nu se puna cu ei ca si-o ia.

merci pentru ca l-ai mai educat pe unu...

altfel nu invata, ori de amenda ori de frica.

te-a pus in pericol, merita omorat in bataie, putea daca nu estima bine sa te agate cu spatele si erai in spital sau la morga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ba, la mine e fix pe dos:

 

de ce ma bag printre benzi?

de ce parchez pe trotuar

de ce merg asa tare?

de ce crosetez coloanele?

 

Bine si arhicunoscuta

de ce arat degetul mijlociu?

hahhaah, alea nu se pun, alea sunt intrebarile deja normale...

pentru ca pot

pentru ca nu incomodez

pentru ca pot

pentru ca pot, deaia am motor...

 

pentru ca a fost taran(ma refer la ala care si-a luat ... degetul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu... nu vreau respect in trafic.

mi-l iau singur... cu Nm-etrii, caii,greutatea si skillul.

 

 

 

te-a pus in pericol, merita omorat in bataie, putea daca nu estima bine sa te agate cu spatele si erai in spital sau la morga.

 

E, uite ca fix din cauza frustrarilor, violentei si drepturilor fara responsabilitati atasate o sa se duca dracu civilizatia asta. Cum sa te astepti ca cineva sa inteleaga clar situatia delicata in care ne aflam cand il depaseste grav o banala situatie din trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine / cum dovedeste motivul? se poate invoca un animal care a sarit in strada (gaina ,caine ,pisica, etc)

 

 

Caaalm, eu v-am zis ce zice legea. Aplicarea e dubioasa, ca mai mereu in Romanica.

» Post actualizat in 27 Jul 2016 11:44

E, uite ca fix din cauza frustrarilor, violentei si drepturilor fara responsabilitati atasate o sa se duca dracu civilizatia asta. Cum sa te astepti ca cineva sa inteleaga clar situatia delicata in care ne aflam cand il depaseste grav o banala situatie din trafic...

Mie oricum nu-mi place civilizatia ASTA. Asa ca duca-se la draqu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si nu avea dreptate omul? Chiar tu ai zis ca il OCOLESTI. Il ocolesti mult mai usor daca omul realizeaza ca vrea sa se opreasca si se trage de pe mijlocul benzii pe partea dreapta. Ba chiar da o sansa soferului sa inteleaga ca urmeaza sa opreasca (exceptand semnalizarea). Serios, si tu te-ai enerva daca un pulifrici ti-ar f*** o frana fix pe mijlocul benzii fara absolut nici un pericol evident pentru ca vrea el sa se converseze cu Gheorghe. Si tu i-ai zice sa se traga pe dreapta si sa franeze cat vrea el. De la asta pana la bataie e cale lunga, da' na, viata la tara.

 

@OP: ce tre' sa realizezi din toata chestia asta e ca omul a reactionat asa pentru ca l-ai speriat. L-ai speriat ca o sa dea peste tine. Nu i-ai dat nici o sansa sa anticipeze manevra ta. Daca vrei respect in trafic incepe prin a-l oferi. Gandeste-te si la ceilalti participanti la trafic si cum interpreteaza ei manevrele tale. Iar cu bataia, eu in locul tau i-as cere scuze omului. Ai gresit, ai avut gura mare si l-ai mai si lovit. Te-ai comportat ca un pulifrici fara creier. Macar cere-i scuze si vezi ce iese.

gresit ! , cunosc persoana si nu sunt singurul care a avut probleme cu el !

» Post actualizat in 27 Jul 2016 12:19

"El are in jur de 30 ani poate mai mult si eu 18"

nu stiu eu bine, sau permisul se da/ ia la o varsta de peste 21 ani ?

cum de conduci tu la 18 ?

ma lasi?

:stuck:

legile s-au schimbat de cand ai luat tu permisul , documenteazate inainte sa vorbesti !

» Post actualizat in 27 Jul 2016 12:24

1. Daca ala din spate era cu o Raba? dadeam cu RIP ... ai franat ca boul si asta este...

2. Daca frana unul asa in fata ta, il muiai ca a franat ca vita ...

3. Sunt ingrijorat ca sari la bataie si scandal asa usor... ma gandesc ca esti un potential de jeg de om care ar sarii sa imi bata nevasta ca trece prea incet pe trecerea de pietoni...

 

Idiot popor mai suntem... Este o minune ca mai existam ca si natie....

 

jRfJ1Ga.png

nu sunt pregatit sa mi-o iau in trafic , normal ca dau primul decat sa o iau , pentru ca el intentia asta a avut-o . Daca tu esti pregatit sa o iei in trafic nu ai decat ;)

Editat de Asprilia06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti smecher pana la capat nu mai pierzi vreme cu povesti pe forum... evident esti barbat serios si feroce din moment ce ai sarit direct la circ... ca dupa juma' de ora incepi sa iti pui semne de intrebare daca este bine ce ai facut, inseamna ca neuronii mai fac ceva legaturi....

 

2606825_4a5b13b2.gif

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia06:alta data fi atent cand opresti brusc,nu de alta dar te ia in bot si te tavaleste de nu te vezi!Si te kaci in ea de dreptate si legalitate!Pe motor te apara doar mintea!

Nu e ca in masina cu bari,table,airbaguri!

Stiu doi tampiti,tata si fiu care sufereau de legalitate incat au fost tavaliti(cu picioare rupte) amandoi pe trecerea de pietoni!Efectiv prostalaii treceau pe trecere fara sa se asigure ,nu conta ce si cum era traficul!Amandoi sunt sontorogi acum!Instinctul de conservare e mai mare in grad fata de legalitate!

Am fost lovit in spate si am lovit la randul meu!Intotdeauna prostul e ala care loveste din spate!Ochii sunt in fata si nu in spate,e fiziologic!Atunci beleste ochii in fata si pastreaza distanta!Altfel esti vinovat!Invoci ca a franat ala din fata fara motiv,fara imgini e fix pix dar si cu imagini e greu de dovedit!Doar daca e cu mortaciuni e judecatorul si anchetatorul mai atent!La dastea usoare se scarpina in ....!Si atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...