Sari la conținut

flash stop


Postări Recomandate

am eu pusa pe stop, dar jumatate se aprinde tot timpul si jumatate clipoceste cu dracovenia asta.
daca e sa pui tot stopul sa clipoceasca cu dracovenia asta, e cam enervant pt colegii motociclisti (chiar si motociclisti)
e destul de confuza reactia cand e pus pe tot stopul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea e daca cei de la itp accept asa ceva..

nu vad de ce nu...

nu este ceva rau de loc sistemul...

acu' 30-j de minute in fata la mine la lucru s-au pupat 3...

bmw franeaza opreste in coloana, opel franeaza opreste si el, tanti cu logan scarttttttt, poc! in opel, opelul poc in bmw...

orice-ti imbunatateste sansele nu strica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe masina ai 3 stopuri de frana. Iti permiti sa pui pe unul treaba asta, in cel mai rau caz daca se strica mai ramai cu 2 din 3. Ce faci la moto daca se strica si nu mai aprinde stopul? Nu-i ca si cum chinezii ar fi vestiti pentru QA :crack: .

Editat de Alexandru Moș
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vei fi respins la ITP, orice modificare la instalatia de lumini, (asta inseamna orice tine de acest lucru) trebuie facuta cu acceptul lor si omologat.

confirm !

 

daca inspectorul ITP s-a sculat cu fata la perna, sau sa pishat pe urzica, sigur te va respinge

si un control in trafic te poate lasa fara talon....

 

....sau in viata asta niste riscuri trebuie asumate, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa-i Florine cand mergi la ITP, rezolvi usor problema

dar cand te trage pe dreapta Politia sau RARul, atunci nu mai ai timp de nimic...

(vezi, in acest we a fost luat talonul unui coleg pt xenoane...)

pe de alta parte, e o chestie misto, tu decizi daca merita sau nu sa-ti asumi acest risc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt masini (si moto BMW parca) la care clipesc rapid avariile sau stopul la franari puternice sau actionarea rapida a pedalei. Clar un device din asta mareste impactul vizual, stopul cu led se aprinde mai repede decat becul cu incandescenta. Pt 1% sau cat or fi sansele in + sa fiu vazut intr-un trafic unde f multi au orbul gainilor eu unul imi risc talonul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...