Sari la conținut

Honda CBR 600 F4 - in cautarea unui sfat competent?


Postări Recomandate

Buna buna :),

 

Sunt un nou membru in aceasta comunitate frumoasa, cat si un incepator pe motor de 600..., ca dovada, i-am tras o tranta :/....!

Intrebarea care o am eu la voi este: nu pot nici cum sa gasesc cadrul de bord care tine carena fata, dar peste tot gasesc un altfel de cadru de bord dar care ei zic ca ar fii compatibil, stie cineva, a mai trecut prin treaba asta? Am anexat jos doua cadre primul este cel care il avea motocicleta, al doilea este cel pe care il tot gasesc pe net! Daca a mai trecut cineva prin treaba asta, dati-mi si mie un raspuns va rog sa ma pun inapoi pe drum :D! Desigur daca cineva stie oameni cu piese, va rog atasati si un numar acolo la care sa sun, multumesc MULT!

 

post-94878-0-08742600-1471333486_thumb.jpg

post-94878-0-32006800-1471333512_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cadrul de bord se indreapta.O mana competenta il poate reface.

Am unu la mecanic pentru aceeasi operatiune chiar acum.

Se pot gasii si sh,de la desmembrari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe care *

 

Dezmembrari *

pe care de unde?

si nu cumva ai ratat ceva?

 

on topic:

 

deci:

Stay link asta este?

link microfisa

si link: cum si de unde

 

binenteles, cel mai bine vorbesti la magazin sau trimiti mail si iti identifica profesionistii codul.

bafta

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe care de unde?

si nu cumva ai ratat ceva?

 

on topic:

 

deci:

Stay link asta este?

link microfisa

si link: cum si de unde

 

binenteles, cel mai bine vorbesti la magazin sau trimiti mail si iti identifica profesionistii codul.

bafta

Intrebarea care o am eu la voi este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa i, ebay.co.uk si rezolvi treaba repede si relativ ieftin.

Eu am indreptat prin 2009 unul. Nu era distrus,era plecat binisor. Am luat o lampa cu gaz, l am pus pe cadru si usor usor l am tras. Plus ca am avut sarite si suruburile din el in care se prind oglinzile. Le am cositorit ca nu aveam sudura si au stat perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ontopic: ia legatura cu user-ul doua.roti, avea vreo 2 F4 la dezmembrat, s-ar putea sa te poata ajuta.
Offtopic: @Ribo numai te loa de oamenii care nu ii intereseaza gramatica

Si daca tot ii corectezi, fa-o pana la capat :D

[....] nu pot nici cum nicicum sa gasesc cadrul de bord care tine carena fata, dar peste tot gasesc un altfel de cadru de bord, dar despre care ei zic ca ar fii fi compatibil, stie cineva, a mai trecut prin treaba asta? Am anexat jos doua cadre, primul este cel pe care il avea motocicleta, al doilea este cel pe care il tot gasesc pe net! Daca a mai trecut cineva prin treaba asta, dati-mi si mie un raspuns va rog, ca sa ma pun inapoi pe drum [...]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ontopic: ia legatura cu user-ul doua.roti, avea vreo 2 F4 la dezmembrat, s-ar putea sa te poata ajuta.

Offtopic: @Ribo numai te loa de oamenii care nu ii intereseaza gramatica

Si daca tot ii corectezi, fa-o pana la capat :D

Multumesc de completare. Am postat si eu ce m-a deranjat la prima vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multumesc de completare. Am postat si eu ce m-a deranjat la prima vedere.

Bai ce-mi plac gramaticosii care "Multumesc de completare ". "Pentru "este prea select.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce-mi plac gramaticosii care "Multumesc de completare ". "Pentru "este prea select.

Man , nu ti-am zis-o cu nicio intentie. Se poate sa nu fi fost atent , se poate sa fi gresit , dar nu trebuie sa te superi.

Mie cand mi se atrage atentia incerc sa retin ce am gresit si aia e.

 

Cheers

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: @Ribo numai te loa de oamenii care nu ii intereseaza gramatica

Corect: Nu mai te lua. Si mai corect : nu te mai lua. Cred ca ai scris intentionat numai legat si loa......

 

oamenii care ?!? pi buni ??

Cred ca reply-ul e un pamflet.

 

Noroc cu acest forum, e util sa ne reamintim vorbirea corecta.

Editat de BCB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jesus cand cauti o piesa sau ceva de genul trebuie sa cerni pagini intregi de corectura gramaticala!

exagerati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect: Nu mai te lua. Si mai corect : nu te mai lua. Cred ca ai scris intentionat numai legat si loa......

 

oamenii care ?!? pi buni ??

Cred ca reply-ul e un pamflet.

 

Noroc cu acest forum, e util sa ne reamintim vorbirea corecta.

https://www.youtube.com/watch?v=82CtZX9gmZ8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu se obtine usor! Piesele sh mai ieftine vin la pachet cu lectia de gramatica :D

ok, dar eu ce vina am?

eu nu am nevoie de lectii de gramatica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu asa ceva si doua maini dibace si putin imaginatie indrepti orice prostie de tabla. Pusa pe motocicleta ca sa ai un suport fix.

 

90723210_1_1000x700_cleste-reglabil-stan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Usor de zis, greu de facut ... mai ales daca e teava, mai ales daca e la vedere si conteaza si aspectul estetic.

La cbr f4 (ca despre asta era vorba aici)nu este vizibil cadrul de bord.

Eu l-am indreptat de mai multe ori si cand s-a rupt l-am sudat si cand a ruginit sau sarit vopseaua l-am vopsit.

Cel mai usor de indreptat este cand ai o carena frontala in stare buna si cadrul montat pe motor .Din cand in cand verifici daca vine la gauri pe carena si daca bordul intra pe el si este drept.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cbr f4 (ca despre asta era vorba aici)nu este vizibil cadrul de bord.

Eu l-am indreptat de mai multe ori si cand s-a rupt l-am sudat si cand a ruginit sau sarit vopseaua l-am vopsit.

Cel mai usor de indreptat este cand ai o carena frontala in stare buna si cadrul montat pe motor .Din cand in cand verifici daca vine la gauri pe carena si daca bordul intra pe el si este drept.

Bafta!

That's what I am talking about, cine stie cunoaste! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...