Sari la conținut

accident Bucuresti - Mihai Bravu - intre Iancului si Vatra Luminoasa


XaeL
 Share

Postări Recomandate

azi la 14.00 in drumul spre serviciu. nu am putut sta mult. erau deja doua echipaje de politie si autospeciala de pompieri cu pompieri gramada.

pe sensul nord - sud (spre Vatra Luminoasa), pe spatial hasurat de dupa refugiul de tramvai, BMW intors cu botul spre stanga, far si cam atat evident lovit. pe linia de tramvai de pe sensul respectiv.

moto cu botul din sensul opus, pe linia de tramvai, BMW F650ST - B 08 FSO - gri cu albastru. motociclist deja dus la spital cu ambulanta, politia nu stia / nu a vrut sa imi spuna cat e de grav. moto arata decent, posibil sa fi fost ceva usor.

cheia moto e la politie, au intrebat daca stiu victima ca sa imi dea mie cheia.

blocate ambele linii de tramvai, circulatie dificila in zona.

am apucat sa fac o singura poza, sa vedem daca reusesc sa o uploadez


» Post actualizat in 16 Aug 2016 11:59
Poza. .. ala mic in gri e soferul. 20-25 ani, ochiometric

post-93642-0-67964900-1471348731_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o super frumoasa linie continua..Sute de accidente, aceeasi cauza, intoarcere pe linia continua. De ce nu pune madam Firea separatoare de sens din beton ? Probabil n-are bani, ca a dat la catedrala..Astazi pe mosilor, 4 au intors in acelasi mod abject, pe linie continua, peste separatoarele lui oprescu de plastic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Care dintre ei? A fost BMW vs BMW accidentul :smoke:

Fratricidul asta, mare dilema.

Sanatate riderul, conducatorul auto se pare ca nu are nevoie asa ca ii doresc piese de lego noaptea pe covor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E suficient sa se asigure chiar si cu linia continua, ca daca te-ar vedea nu cred ca ar trage peste tine si despartitoarele de beton nu stiu daca sunt o idee buna pentru ca tronsonul respectiv e aglomerat frecvent si ambulantele merg pe unde pot. Mda.. nu stiu. Sanatate rider-ului.

 

Ochii in patru.

:hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ca ii doresc piese de lego noaptea pe covor.

hmmm, da piese de lego...

eu ii doresc anularea carnetului cu posibilitatea de a da din nou de carnet dupa 2 ani.

dosar penal pentru tentaiva de omor calificat cu o arma contondenta de 1.5 tone...

tot tacamul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm, da piese de lego...

eu ii doresc anularea carnetului cu posibilitatea de a da din nou de carnet dupa 2 ani.

dosar penal pentru tentaiva de omor calificat cu o arma contondenta de 1.5 tone...

tot tacamul.

da vrei sa i-o dai sa il julesti, nu gluma :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm, da piese de lego...

eu ii doresc anularea carnetului cu posibilitatea de a da din nou de carnet dupa 2 ani.

dosar penal pentru tentaiva de omor calificat cu o arma contondenta de 1.5 tone...

tot tacamul.

da si zece lovituri de bici :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da vrei sa i-o dai sa il julesti, nu gluma :eek:

hmmm, daca peste o luna da peste tine sau peste cineva cunoscut tie?

tot asa intorcand pe dubla ?

parca asa ziceti voi despre motociclisti care trag prea tare?

ca daca i-ti omoara pe cineva drag?

asta a incercat... are un antecedent deja...

motociclistul nu este julit? cel putin?

sau mergea f6500ul cu 300 si saracu' conservar care s-a asigurat temeinic(sa vada daca este politie) la intoarcerea in loc nepermis nu avea cum sa-l vada...

sau s-a asigurat temenic la schimbarea benzii si f650-ul a venit cu 250 in a doua si nu avea cum sa-l vada?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din fericire, ambii au asigurare.

din nefericire, ambii au la carpatica.

:crack: ba da sadici mai sunteti!

 

riderul este ok?

ca ce este mai important... aia nu stim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''dupa mintea mea'' -vorba unui contemporan, bmw sofer= teribilist periculos. bmw motociclist= opusul soferului. Bineinteles ca nu bmw-ul il face pe sofer periculos, ci prostia din capul ala mare si gol pe care il cara degeaba dupa el. hai cu lego...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iderul este ok?

ca ce este mai important... aia nu stim...

daca se sesizeaza careva ca il cunoaste, poate aflam si noi... altfel, politistul nu mi-a zis cum era motociclistul, nici la ce spital l-au dus

 

intrebare de incepator: ce se intampla cu motocicleta in situatiile astea? ramane pe linia de tramvai sau eventual e tarata mai pe trotuar pana vine posesorul sa o ia? se ocupa vreo autoritate sa o ridice si sa o "cazeze" undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''dupa mintea mea'' -vorba unui contemporan, bmw sofer= teribilist periculos. bmw motociclist= opusul soferului. Bineinteles ca nu bmw-ul il face pe sofer periculos, ci prostia din capul ala mare si gol pe care il cara degeaba dupa el. hai cu lego...

pentru ca al nostru e mai bun si pentru ca noi nu taiem linia continua niciodata, nu ne bagam printre masini si n-avem toba gaurita cu bormasina pentru ca saves lives ..pff :))

si pentru ca motorete

Editat de KIM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinteti visatori toti. Nu ca nu as fi de acord cu voi. Dar realitatea e cu totul alta. Masinile politiei, mai ales cele de la Sectia 8, intorc la greu. Sute, mii de masini intorc pe tot bulevardul Mihai Bravu, adica intre Dimbovita si Bucur Obor. Eu merg zilnic pe bulevardul asta,de prin anul 2004, zi de zi , e ceva obisnuit cu intoarcerea. Nici macar nu am fost in situatia sa-l injur pe vreunul. Daca mergi cu 50-60, max 70km/h, accelerezi usor, n-ai nici o treaba .Problema apare cind mergi mai sustinut.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am trecut si eu pe acolo ieri, am apucat sa fac o poza mai mult pentru a vedea numarul motocicletei, in ideea in care ar fi putut fi un apropiat. La volanul masinii pare sa fi fost o duduie (pentru ca era singura cu mainile la piept, framantandu-se de mama focului pe langa politistii de la rutiera) cam la 24 - 27 ani. Pana am parcat si m-am intors sa ma interesez de motociclist, motorul fusese luat de acolo, un pompier curata zona, iar niste muncitori de la asfaltari mi-au spus ca motociclistul a fost dus la urgenta Floreasca. Sanatate multa si insanatosire grabnica motociclistului!

P.S. Din curiozitate am facut un fel de sondaj, fara sa incer sa isc vreun scandal, am intrebat pe majoritatea celor care mi-au iesit in fata pe stilul smuls, pe cei care schimba banda fara sa se asigure si apoi franeaza imediat la semafor in fata ta (in cazul asta am scapat un dos de palma unuia cu Passat alb de Constanta, ptr ca a fost obraznic...), daca m-au vazut venind, daca isi dau seama ca stilul lor haotic de sofat si neatentia la volan, imi pot rupe ceva oase si ca scuzele lor nu le vindeca? Multi mi-au raspuns ca m-au vazut, dar au crezut ca au timp sa se bage si ca isi cer scuze... Deci, problema nu este ca nu suntem vazuti, problema este ca suntem ignorati ... :(

 

Asfalt uscat si trafic sigur va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In poza se vad din spate un tip si o tipa. Amandoi erau din masina, cum el parea mai speriat cand am ajuns eu si ea foarte calma, am presupus ca el era șoferul.

Oh well... chestii subiective. Motociclistul sa fie bine si sa aiba succes cu asigurarile

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul este un bun prieten al meu si este ok. Aseara a fost externat dupa controale temeinice si din fericire a scapat doar cu arcada sparta si mici contuzii pe ici pe colo. Situatia clasica... bmw-ul a incercat sa intoarca de pe banda doi si nu l-a vazut el s-a trezit cu masina in fata incercand sa franeze din scurt si sa evite dar fara succes. Am inteles ca era un "el" la volan.

 

Edit: Motorul a fost recuperat ;)

Editat de DragosT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, problema nu este ca nu suntem vazuti, problema este ca suntem ignorati ... :(

 

Nu te ignoră. Obișnuiți cu ritmul de deplasare al mașinilor, mulți apreciază greșit viteza cu care se deplasează - și mai ales cu care accelerează o motocicletă. Te vede cu colțul ochiului, își face o estimare sumară (greșită) despre distanța dintre tine și el, își imaginează că are timp și se bagă. Poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...