Sari la conținut

Postări Recomandate

sal , de la ce sunt seile? Ma interesau pt un mz 125 rt dar nu stiu daca se potrivesc.Pe ce motocicleta au fost original?

Eu am dat jos asa ceva de pa un Ij dar un prieten a montat pe MZ 125.

Numai bine

 

Mesaj completat

De vanzare:Bobine de inductie de Jawa 2 buc, una de Ij releu regulator de Ij pentru dinam releu regulator de Jawa,dinam MZ Ts, Jawa 350, Ij si Simson.Acumulator neformatat ci electrolitul aferent. Toate pentru tensiunea de 6V

2q0klz7.jpg

wsl81v.jpg

Pret, negocieri pe PM

Numai bine

Am dat dinamul de Simson dar cel de MZ este identic cu cel de Simson

 

Mesaj completat

Eu am dat jos asa ceva de pa un Ij dar un prieten a montat pe MZ 125.

Numai bine

 

Mesaj completat

 

Am dat dinamul de Simson dar cel de MZ este identic cu cel de Simson

Se vand piese de Jawa 250 cc originale si majoritatea nefolosite(piston segmenti lant trensmisie primara, 2 furci pt schimbator) s-au schimb cu piese Ij. Discutii negocieri pe PM.

2vtvas9.jpg

6qkuhy.jpg

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cumpar tula inmatriculata.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde una bucata Minsk, 1992, 125 cc, 2T. A avut acte vechi dar au fost pierdute.

 

Motorul si cutia au fost reconstruite de maestrul Pedro (da, cel de pe forum :) ) acum 3 ani (cele doua furci din cutie sunt noi, plus pistonul, segmentii). De atunci motorul a stat pe dreapta, intr-o curte.

 

A capatat ceva rugina dar motorul nu este blocat. Amortizoarele s-au spart dar exista 2 noi-noute.

 

500 ron (5 milioane lei vechi) usor discutabil. Albastru metalizat in care este vopsita este superb, dar are cateva zgarieturi.

 

PM pt detalii. Mobra se afla in Bucuresti.

 

post-5125-1271359714_thumb.jpgpost-5125-1271359800_thumb.jpgpost-5125-1271359849_thumb.jpgpost-5125-1271359883_thumb.jpgpost-5125-1271359948_thumb.jpg

Mesaj completat

+ un ghidon, + un piston

 

telefon 0723304338

Mesaj completat

eventual se dezmembreaza daca ia cineva mai intai piesele mari (roti, furca, cadru) - nu am un loc in care sa o tin.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu as vrea sa-l "vaduvesc" pe @mircea_simson de un eventual client la bobina pentru CZ, dar sfatul meu este ca o bobina de inductie de Dacia pe 12V, chiar second hand, prezinta mai multa incredere decit cea originala de 6V a CZ-ului. Si face "serviciu" la fel de bine ca una de 6V, fara vreo deosebire majora in functionarea motorului. Parerea mea! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o dezmembra, chiar daca a avut acte vechi, se poate inmatricula usor, numa ca se pierde o zi la alergatura RAR-monitorul oficial.

 

"mosul propietar" e intr-un sat de pe langa campina si nu prea te intelegi cu el.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu as vrea sa-l "vaduvesc" pe @mircea_simson de un eventual client la bobina pentru CZ, dar sfatul meu este ca o bobina de inductie de Dacia pe 12V, chiar second hand, prezinta mai multa incredere decit cea originala de 6V a CZ-ului. Si face "serviciu" la fel de bine ca una de 6V, fara vreo deosebire majora in functionarea motorului. Parerea mea! :love:

Nu sufar eu din cauza vaduvitului :love: De mult nu mai folosesc bobine pe 6V prefer `12V si Gotronic insa sunt multi care prefera sa aiba totul original eu pun accent mai mare pe o functionare mai buna. Am vazut motoare cu instalatie pe 6 V cu bobina de 12 V volti functionau (cele cu magnetou merg mai bine, am vazut si motoare cu instalatie de 6 V si acumulator de 12 V si aveau o scanteie grozava dar nu stiu cat timp) bine din punct de vedere fizic o bobina de 12 V alimentata cu 6 V are putere mai mica , s-au daca nu-i scade puterea la jumatate atunci va creste curentul prin platina deci se va

scurta viata platinei. Nu doresc sa initiez o polemica este o convingere personala .

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Un atas de vanzare nu stiu de la ce moto provine cine stie poate sa-si dea cu parerea . Cei interesati sa sune la 0740 376 555 , se poate vedea in Chitila , pret 100 de lei .

post-29942-1271611141_thumb.jpg

post-29942-1271611179_thumb.jpg

post-29942-1271611204_thumb.jpg

post-29942-1271611222_thumb.jpg

post-29942-1271611258_thumb.jpg

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ieri intamplator si m-am gandit ca poate va intereseaza.....

In fata la BCR-Lizeanu pe sos.Stefan cel Mare/str.Lizeanu este un Minsk de vanzare cu ap.1100 km la bord,vopsea originala,arata super,super bine,pret 2600 ron,numere vechi.

Anuntul are nr.de tel dar nu l-am luat,am uitat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU
este un Minsk de vanzare cu ap.1100 km la bord,vopsea originala,arata super,super bine,pret 2600 ron,numere vechi

 

Cîîîît?

...mai pune odată prețul poate nu am văzut eu bine.... converteÂşte-l Âşi în euro să nu existe dubii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Un atas de vanzare nu stiu de la ce moto provine cine stie poate sa-si dea cu parerea . Cei interesati sa sune la 0740 376 555 , se poate vedea in Chitila , pret 100 de lei .

 

 

Atasul s-a dat . Multumesc , se poate sterge .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

măi minskurcarilor....

sunt conÂştient că fiecare e liber să ceară cît vrea pe lucrul lui....

dar credeți-mă că Âştiu ce spun. Nu numai că unde locuiesc mi-s moldovenii ca frații....însă

să ceri 1500 lei sau, mai rău, 2600 de lei pe o beÂşină de motoretă la propriu! cum e minsk-ul...

arată ca dracu', ea a fost gîndită să fie o chestie cu care să fugăreÂşti vacile pe stepă. adecă: unu - magneto, doi - o chestie care seamănă a carburator, trei - o suspensie cît turnu' Eiffel Âşi un ghidon cît turnu' de pe Tamisa.

ÂŞi unii au curaj să o scoată pe stradă ??? :wacko:

 

păi 2600 de lei înseamnă cam 800 Âşi de euro. La banii ăÂştia îmi iau Transalp!

 

măi băieti măi... dă-ti cu lumea cî ti rîdi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

măi minskurcarilor....

sunt conÂştient că fiecare e liber să ceară cît vrea pe lucrul lui....

dar credeți-mă că Âştiu ce spun. Nu numai că unde locuiesc mi-s moldovenii ca frații....însă

să ceri 1500 lei sau, mai rău, 2600 de lei pe o beÂşină de motoretă la propriu! cum e minsk-ul...

arată ca dracu', ea a fost gîndită să fie o chestie cu care să fugăreÂşti vacile pe stepă. adecă: unu - magneto, doi - o chestie care seamănă a carburator, trei - o suspensie cît turnu' Eiffel Âşi un ghidon cît turnu' de pe Tamisa.

ÂŞi unii au curaj să o scoată pe stradă ??? :wacko:

 

păi 2600 de lei înseamnă cam 800 Âşi de euro. La banii ăÂştia îmi iau Transalp!

 

măi băieti măi... dă-ti cu lumea cî ti rîdi!

Mai ales in ideea ca minskul inca se mai fabrica si de la poarta fabricii pleaca cu pretul de 600 de euro :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..am de vanzare niste piese de simson si am pus niste poze sa va faceti cat de cat o idee

 

-pinioanele: 160 ron(aproape noi)

- far cu rama+sticla 50 ron

- kilometraj: 70 ron

Pot fi contactat la nr de tel 0763-785526 si daca este cineva interesat pot trimite prin posta ramburs.

post-47317-1271791592_thumb.jpg

post-47317-1271791653_thumb.jpg

post-47317-1271791704_thumb.jpg

post-47317-1271791779_thumb.jpg

post-47317-1271791825_thumb.jpg

post-47317-1271792179_thumb.jpg

Editat de pearl121
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farul e de Pannonia, probabil ca si sticla e la fel. Nu imi dau seama, oricum are acelasi diametru ca si cel de Simson. Kilometrajul are acul indicator de Electroprecizia.....

Oricum, daca esti interesat ofer 100 RON pe far si kilometraj.

 

Am un prieten care poposeste in Cluj in noaptea asta in drum spre casa. Daca e ok, trimite-mi adresa pe PM, probabil rezolvam sa le ridice maine dimineata.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...