Sari la conținut

Postări Recomandate

Posibil. Pe flansa dintre carb si cilindru scria ES250. Nici proprietarul nu stie sigur ce capacitate are.

E de 175, scrie clar pe cilindru. Nu iau în calcul tăblița pe care scrie ES175/1, ci doar cilindrul. Dacă există dubii, se dă jos chiulasa și se măsoară (grosier, cu ruleta) diametrul pistonului, cel de 175 este de cca 58 mm, cel de 250 este cca 70 mm. (repet, grosier, pentru că nu mă refer aici la cote exacte, de reparație sau noi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator VULPOIU

....şi io care mă gîndeam cînd am văzut cine o dat ultimul reply la topic că se gîndeşte Cicloburu să mute celea de pe mezeiu ăsta pe cadrul lui cel cu acte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar comenzi de ghidon (manete) cu prindere "inversa" , ca cele de M72 . Pot fi si replici . tel.0721658700 sau oferta cu fotografii la bergen_b13empfang@yahoo.de

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de 175, scrie clar pe cilindru. Nu iau în calcul tăblița pe care scrie ES175/1, ci doar cilindrul. Dacă există dubii, se dă jos chiulasa și se măsoară (grosier, cu ruleta) diametrul pistonului, cel de 175 este de cca 58 mm, cel de 250 este cca 70 mm. (repet, grosier, pentru că nu mă refer aici la cote exacte, de reparație sau noi).

Nu exista dubii sa fim seriosi :-L este un 175 CLAR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de 175, scrie clar pe cilindru.

 

Chiar dacă nu scrie și fără să mai măsori, cilindrul de 175 îl recunoști imediat după discontinuitatea formei aripioarelor de răcire de pe partea dreaptă, între aripioarele 6 și 7, indiferent dacă numeri de jos sau de sus ( că toate sunt 12). Banditul mi-a arătat șmecheria.

 

post-59949-0-72824400-1357433045_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....şi io care mă gîndeam cînd am văzut cine o dat ultimul reply la topic că se gîndeşte Cicloburu să mute celea de pe mezeiu ăsta pe cadrul lui cel cu acte...

 

Daca o sa ma misc mai cu talent un pic, ca e iarna - pentru cadrul lui o sa fie gata de grefat un motor EM250 testat(daca trece testele :-)) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmbrez mt 11

la mine ramane alternatorul,cutia + ambreaj si cardanul.sunt partial rezervate 2 roti,motorul si grupul,nimic concret deocamdata,restul sunt de dat cu certitudine.

la fel,si piesele de simson ramase - in continuare valabil.

0727196351 ori pm.

 

ps.@papa bear,maine-ti pun si coletul tau alaturi de celelalte care au ramas neexpediate.

 

 

 

Un far de Simson complet ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmbrez mt 11

la mine ramane alternatorul,cutia + ambreaj si cardanul.sunt partial rezervate 2 roti,motorul si grupul,nimic concret deocamdata,restul sunt de dat cu certitudine.

la fel,si piesele de simson ramase - in continuare valabil.

0727196351 ori pm.

 

 

attachicon.gif404294_279299395466225_1691087520_n.jpgattachicon.gif398574_279299605466204_847081600_n.jpgattachicon.gif406293_279299525466212_796959956_n.jpgattachicon.gif407726_279299692132862_954493444_n.jpg

 

 

 

salut,

nu mai am nici un far de simson,posibil sa mai fac rost,posibil sa aduc acasa unul (simson} complet,insa pentru moment ma incurca alte socoteli.

daca gasesc ceva,cu siguranta voi posta aici.

as vrea chiuloasele daca sunt okay.adica filetele de la evacuare,bujii,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut krazule, spunem si mie in ce stadiu este lampa aia de pozitie de pe atasul ala de nipra ca parca ar merge la mine pe velorex asta daca nu ai plasat o.mai sterge din mesaje ca nu itimerge PM ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/92561-accesoriipiese-pentru-chopperechopperisti/page-270&do=findComment&comment=3319598

poze mai sus, n-am rabdare sa le reatasez.

 

coburi - piele groasa caliateta pielei e buna, unul din ei are un petec la fund, banuiesc ca la ars toba - 60 lei

semnalizari complete yamaha xs750 -60 lei

scarite 40 lei

oglinzi 60 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand rezervor M72 =300Lei si ghidon 22mm cu capete metalice demontabile=100 lei

 

Revin cu poze in curand!

Mai pun la vanzare un rezervor de Simson Sr2 fara buson si robinet necesita curatare si vopsire =100lei

 

Mentionez ca preturile sunt negociabile in limita bunului simt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vând ij planeta 5 stare bună mecanic si estetic solo an94 acte numere noi aprindere gotronic cauciucuri aproape noi nu mi-am bătut joc de el alte informaţii pe pm mobil 0745929653 sau poze pe mess id vete_axe app nu il dezmembrez iar preţul e pentru fiecare cm 1euro; adică 350 cm --350euro;
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

ti-o dau cu tot dragul,moka

a fost modificata,are parghii frumos 'gandite' pana pe partea dreapta => schimbator manual.iti dau tot ansamblul daca vrei.

:cheers:

fale o poza sa vad daca se mai poate recupera ceva.

mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesele din imagini sint ale unui prieten din Moldova.In afara celor care se vad in poze,mai sint cadre moto si atas m72,ural,nipra,si aproape orice piesa sh ptr aceste modeleattachicon.gifDSC00686.JPGattachicon.gifDSC00690-1.JPGattachicon.gifDSC00688.JPG.Singurul pret pe care il cunosc este 300 de euro ,necociabil,un kit complet de tractiune pe atas

Salut

Roata de Ural(de anvelopa nu am nevoie)la ce pret este?

 

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...