Sari la conținut

Postări Recomandate

ce face cu ele ?

se gandeste la viitor. vei vedea k peste 10 ani cand vei cadea cu motoru (doamne fereste) si strambi rezervoru sau reconditionezi un jupiter 3 si nu gasesti piese unde cauti ?

la Robyb bineinteles care stii ca are rezervoare si la mine care are restul de piese poate tot motoru deci ???? :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce inseamna k necesita tinichigie?

poti pune mai multe foto ma intereseaza podeaua ?

este complet ?

Este absolut complet. Am sa pozez fundul cand ajung la el. Tinichigerie inseamna ca in principiu e copt unde sunt intariturile si a stat apa intre table. Gauri efective pe fund are cat doua boabe de mazare.

 

@Dimethylmercury-nu poti primi mesaje!

Amu fac un pic de loc la mesaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Se vinde atasul din imagine.

 

daca se da si pe bucatele: as fi interesat de stop (doar daca e intr-o stare perfecta), de butonii aceia in care se fixeaza husa, de husa si de cotiere, daca sunt in stare buna. ma intereseaza si scaunul, mai ales partea de sezut, daca e intr-o stare impecabila. si emblema laterala, cea mica, fixata in 4 nituri, a atasului -daca e intr-o stare impecabila. si "tampoanele " de cauciuc de sub atas, in caz ca acestea sunt in stare buna. desigur, nu pe degeaba si doar daca omul vinde si separat.

 

pentru toate acestea ofer 150 ron, adica mai mult de jumatate din valoarea intregului atas. plus taxele de expediere prin posta, pe care le platesc tot eu. in caz ca omul e de acord si ce m-ar interesa sunt intr-o stare buna, astept un semn...

 

-l-as fi cumparat cu totul, pretul nu e mare, dar costurile de expediere pana aici sunt mari pentru tot ansamblul-

 

 

 

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia IJu neamule ca a revenit primavara si mai este timp de surubarit plus ca vine iarna si este timp mai mult de stat in garaj cu o tuica fiarta langa si cu fieru in fata sa tot muncesti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cel mai simplu si mai ieftin stearsa seria de pe cadru cu flexu si pansonata cea de pe cadru stramb, pansoane au mai toate servisurile auto de cartier si o rezolvi cu o bere doua,se gasesc si la magazin cam 60lei setu dar nare rost sa bagi bani in ele.

Nu e asa simplu cum pare

- nu e acelasi font cu originalul. Un meserias de la RAR se prinde usor. Cel mai tare poanson pe care nu-l gasesti e tocmai ala cu sigla RAR ce se bate in fata si in spate. Ala e iarba fiarelor, nu mai comenteaza nimeni.

- daca dai cu flexul, se vede clar modificarea. Daca incarci cu sudura si rectifici, obtii o zona cementata numa buna sa omori poansonul fara sa poansonezi nimic, deci nu merge oricum.

- dupa atata prelucrare mecanica fierbinte se topeste maretul actibild de plastic lipit de RAR la omologare, ala trebuie sa ramana rece.

 

Se poate, nu zic nu, dar nu o poate face orice gica de oriunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asa simplu cum pare

- nu e acelasi font cu originalul. Un meserias de la RAR se prinde usor. Cel mai tare poanson pe care nu-l gasesti e tocmai ala cu sigla RAR ce se bate in fata si in spate. Ala e iarba fiarelor, nu mai comenteaza nimeni.

- daca dai cu flexul, se vede clar modificarea. Daca incarci cu sudura si rectifici, obtii o zona cementata numa buna sa omori poansonul fara sa poansonezi nimic, deci nu merge oricum.

- dupa atata prelucrare mecanica fierbinte se topeste maretul actibild de plastic lipit de RAR la omologare, ala trebuie sa ramana rece.

 

Se poate, nu zic nu, dar nu o poate face orice gica de oriunde.

 

Nu e asa simplu cum pare

- nu e acelasi font cu originalul. Un meserias de la RAR se prinde usor. Cel mai tare poanson pe care nu-l gasesti e tocmai ala cu sigla RAR ce se bate in fata si in spate. Ala e iarba fiarelor, nu mai comenteaza nimeni.

- daca dai cu flexul, se vede clar modificarea. Daca incarci cu sudura si rectifici, obtii o zona cementata numa buna sa omori poansonul fara sa poansonezi nimic, deci nu merge oricum.

- dupa atata prelucrare mecanica fierbinte se topeste maretul actibild de plastic lipit de RAR la omologare, ala trebuie sa ramana rece.

 

Se poate, nu zic nu, dar nu o poate face orice gica de oriunde.

salut eu am scris o ca o alternativa ieftina sa nu dea bani de pomana ,acum este si mana celui care face operatiunea de pansonare este o treaba putin delicata dar cel care o face iti spun eu ca o face bine,eu personal cand detineam simsone si jawa am facut personal aceasta operatiune si a iesit perfect,si nu stiu cu acest panson rar am inscris en motociclete la rar am patru in propietate si la nici una nu mi sa batut acel panson de care vorbesti poate la voi o fi altfel,si acel actibild la fel m am uitat curios sa vad daca au si nici una nu are din cat mi a duc aminte cred ca acum 10 ani la un simson m ia pus actibild.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu face parte din categoria piese moto decat ca accesoriu pentru campare am sa pun totusi si aici un anunt cu vanzarea unui felinar tip '' petromax '' fabricat in china ideal pentru intruniri la cort asigurand o lumina excelenta si puternica care functioneaza excelent cu benzina din rezervorul motocicletei ....cei care au fost la intrunirea de la Focsani si Sambata au putut vedea la mine cum si in ce fel lumineaza . Pretul 150 lei plus taxe ....dar prefer ridicare personala ca sa pot face si proba la vanzare si sa nu existe surpriza de a ajunge cu geamul spart sau indoit felinarul datorita conditiilor precare a transportului cu Posta sau curier , daca totusi va asumati acest risc eu il pot trimite oriunde in tara dar fara garantie ca va ajunge intreg la destinatie .0740376555

post-29942-0-98818900-1382523829_thumb.jpg

post-29942-0-10387200-1382523838_thumb.jpg

post-29942-0-72066200-1382523845_thumb.jpg

post-29942-0-50275800-1382523852_thumb.jpg

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...