Sari la conținut

Postări Recomandate

un pret ceva?imi place bobina..si releul... :)

 

Nu au pret. Sunt gratis si s-au dat imediat ce am pus anuntul. Am fost sunat mai ceva ca la informatii.

Poate trebuia sa cer bani :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

du-te la Centrul Hidraulic pe strada Tudor Vladimirescu, mie mi-au dat sa-mi fac garnituri

 

daca vrei material pt garnituta,sau chiar garnitura gata facuta,te duci pe str.libelulei nr.5 la domnu Uifalean.in cluj.dar ili suni inainte 0751 321 718

omu executa orice garnituta auto/moto.cel mai bun din cluj

multumesc pentru informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dani daca nu-ti trebuie vinul, pun eu banii pt Lidi, trimite-i suportul, Lidi iau eu vinul.
Daca mai vrea cineva sa cumpere in pastrama de oaie, ii fac conversia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dani daca nu-ti trebuie vinul, pun eu banii pt Lidi, trimite-i suportul, Lidi iau eu vinul.

Daca mai vrea cineva sa cumpere in pastrama de oaie, ii fac conversia.

De cumparat piese de Dnepr nu am intereseaza, avand Mobra, dar conversie din palinca de Salaj (prune, mere, cereale sau macese) in bani, nu as refuza :P

Editat de Doctoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut dani.mi-ar trebui un suport de sa spate pt. dnepr,complet,fara saua de cauciuc.dau 10-12 litri de vin.asta daca n-ai

Altceva in afara de vin si ocazional bere nu servesc ;) sper cai vin de ala facut pt tine, nu de ala de pe strada din pastile.

Trimite un pm cu nume si adresa ca eu nu mai am nimic din vechea agenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca omu' vrea pentru paharul carburatorului Clingheritul e soluția ideală dar trebuie si oleacă de îndemânare, sau piele de şorţ de sudură dar ăla se îmbibâ şi pute.

nu ,vrea pt un carburator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ETZ-urile sunt recunoscute pentru cadrele care se stramba usor si asta e una din chestiile care se verifica inainte de cumparare. Eu nu am verificat si acum incerc sa rezolv problema. Am mers asa 20.000 km dar vad ca-mi uzeaza prematur lantul si cauciucul fata. Tubul de sub rezervor era stramb si l-am indreptat insa asta nu a rezolvat problema. Cu roata spate aliniata corect in bascula, lantul calca gresit pe pinionul motorului, semn ca motorul nu este aliniat corect cu roata spate. Problema este deci in bascula spate, in suportul motorului sau in partea inferioara a cadrului, acolo unde se prinde bascula de cadru. Daca in mers iau mainile de pe ghidon, motoreta trage dreapta, adica problema este in bascula sau in cadru, nu in suportul motorului. La ochi, niciuna din aceste doua zone nu pare afectata deci pot izola problema numai masurand sau folosind alte metode exacte. Axul basculei este nou si PRESUPUN ca dupa accident axul original a fost indoit apoi inlocuit.

 

Am masurat cu o ruleta folosind diverse repere dar nimic nu e clar. Am deschis discutia asta pentru ca nu am idee cum si de unde sa incep.

Daca printre noi e cineva care are experienta cu alinierea / realinierea cadrelor, il rog sa-mi dea si mie cateva indicatii aici sau pe privat; stiu ca sunt cativa baieti priceputi care au mai facut chestia asta.

Cum forumul asta are 90% ingineri in curs de afirmare, ii rog de acum se se abtina si sa se concentreze pe accidente sau sex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai 2 optiuni:

A) Rezolvi problemele rand pe rand. Alinierea pinioanelor se poate face din prinderile motorului sau chiar din centrarea rotii spate- intre anumite limite. Apoi incerci sa rezolvi trasul dreapta.

B) Faci un sistem de intreptare- copiezi unghiuri dep e un cadru bun si te apuci sa tragi de el. Poti incalzi cadrul electric - mult mai controlabil si mai eficient (cei care intdreapta camioane fac asta )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nasu-le, vezi ca la semnatura am un numar de telefon. Da-mi un tignal ( sa mai fac si eu ceva minute) si cred ca te pot ajuta cu niste site de toba. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...