Jump to content
Sign in to follow this  
robertd

Grup Adventure touring / offroad Bucuresti

Recommended Posts

E careva liber maine sa iesim la o forestiereala?

Ce traseu?

Se reporteaza ptr duminica! prin Valea Badenilor!

Ma bag si eu duminica la Valea Badenilor-Leaota. Dati de veste(tel,sms, ceva) cand plecati, eu sunt la 10 min de Badeni. 0751687359.

» Post actualizat in 28 Jul 2017 20:46

Ma bag si eu duminica la Valea Badenilor-Leaota. Dati de veste(tel,sms, ceva) cand plecati, eu sunt la 10 min de Badeni. 0751687359.

Cred ca vin si eu, dar tot asa, o ora estimativa la cat ajungeti in Valea Badenilor. Ca vin de undeva dinspre Mizil...

Ora 11, 1-2 km mai in interiorul văii!

Eu ma retrag. O sa merg cu bicicleta :D

Daca suntem macar 4, vin si eu pe Leoata.

Aici puteati fi si voi, dar na, daca aveti alte treburi.. :D

post-60366-0-46272400-1501441689_thumb.jpgpost-60366-0-00312400-1501441690_thumb.jpgpost-60366-0-79221800-1501441690_thumb.jpg

post-60366-0-30313800-1501441691_thumb.jpgpost-60366-0-79613300-1501441691_thumb.jpg

post-60366-0-30385800-1501441692_thumb.jpg

wawesh...in varf am fost vreo 20-30! Daca stiai....:D

bine ca ati avut voi ma cer senin. gami-as craca!!! cand ies io ma ploaua ca pe caine.

Sambata viitoare Vf. Papusa e in plan...daca nu ploua!

Salve! As vrea sa ma alatur grupului vostru. Cu un Gs de 1200, echipat cu anvelope de strada, pot face fata traseelor de munte?

:)) Krongnule. Era sa vin dar n-am putut sa adorm pana la 2,3 noaptea. Nu era ok sa vin obosit. Lasa ca iar ma duc 2 saptamani in Bucovina de pe 11 august. :peace:

M-am si pregatit sambata, am schimbat camera de pe fata care avea pana. :crack: Dar asa entuziasmat eram de nu am putut sa adorm.

offtopic @ danok: dap, au fost MZ-uri de la cele din anii 50 pana la Baghira si chiar un 1000SF.

@ cristian 08: sunt cateva drumuri forestiere care duc pe culmi pe care te-ai descurca cu R12 GS, de exemplu

Rausor-Crucea Ateneului in Iezer, Leaota prin Valea Badenilor, curmatura Malitei in Fagaras, chiar si Rucar-Papusa...

Pana nu incerci nu stii, dar este evident ca trebuie sa compensezi handicapul suplimentar al gumelor de strada cu oarece skill.

Vf. Papusa e o ispita majora, sper sa am timp; mergeti careva pana pe varf ?

Cristian 08, depinde de trasee! De exemplu traseul de duminica e accesibil si ptr. Dacia 1310, dar pe Grohotis ma indoiesc ca poti ajunge!

Intentia e sa urcam pe varf! Nu stiu traseul! Ramane de vazut!

Edited by krong28

Salve! As vrea sa ma alatur grupului vostru. Cu un Gs de 1200, echipat cu anvelope de strada, pot face fata traseelor de munte?

Cristi, iti recomand sa mergi pana la coclau in Titan (https://goo.gl/maps/vqaNGVsJrxn). Daca poti sa faci urcarile si coborarile de acolo cu motorul, nu o sa ai probleme nici la munte.

Va multumesc, pentru sfaturi!!!!!

Pe 7 august intru in concediu si sper sa fac o tura alaturi de voi(acolo unde pot accesa zona).

Va urmaresc de ceva timp cu interes.

Pana atunci, poate chiar sambata(5aug), voi merge la coclau Titan sa vad de ce sunt in stare.

Sper sa nu ploua duminica!

Ar fi bine sa nu fii singur la coclau, am un amic care si-a pus DR350 pe picior acolo si si-a facut o arsura

zdravana cu evacuarea pana a reusit sa iasa singur de sub mobra. In plus, dacat coclau sambata mai bine

forestierul Rucar-Papusa cu trupa.

Daca cochetezi cu forestiereala, sper ca ai ceva crash bars ca sa nu pui pe jos capacele de culbutori daca scapi mobreta.

» Post actualizat in 01 Aug 2017 20:48

Track sambata:

https://www.bikemap.net/ro/route/4136871-rucar-papusa-2/#/z12/45.3691522,25.1238441/terrain

pe varianta din Pravat nu am fost niciodata, pe cea din Rucar am mers cu baieti care aveau KTM 990, Vstrom, BMW 800GS, d-astea...

track-ul e desenat pana pe Papusa, va prindeti voi pana unde puteti merge.

Genial! E ca si stabilit traseul! Cristian 08, asculta la cei cu experienta(svgobi) si lasa dreaqu coclaul(oricum o sa mori de cald dupa primele 30 de sec)......hai la munte!

Duminica, din pacate, sunt prins cu treaba.

Mobra este pregatita pentru busheala, mai putin eu.

Vin negresit cu proxima ocazie!!!

Va urmaresc cu maxim interes, de luni bune!

Incepand de luni sunt disponibil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sambata mergem, caci duminica am si eu treaba!

Salut !

M-as baga si eu cu GS-ul. Sunt nedumerit privind destinatia fiindca pe google maps am gasit mai multe Varfuri Papusa. Unul in judetul Gorj si altul in judetul Arges.

Pe la ce ora plecati si unde e punctul de plecare?