Sari la conținut

Accident Popesti


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

nu am vazut lucru mai nasol decat un maner de genul ala. iti face matele si bazinul praf daca dai frontal in ceva si te prelingi pe deasupra rezervorului (rezervoarele sunt facute sa se indooaie daca dai cu bazinu in ele la partea ingusta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o dovada despre cat de expus si vulnerabil esti ca si motociclist.. R. I. P.

 

P. S.: Pe mine unul ma sperie cat de neatent am devenit la volan de cand cu telefoanele mobile..

 

Nu pleci la drum scriind pe whatsapp, dar inevitabil apare o situatie in timpul calatoriei in care cineva iti cerseste atentia la telefon.. Desi eu unul de cativa ani buni atunci cand schimb banda sau atunci cand am de dat prioritate, primul gand este sa iau in calcul ca poate veni un coleg pe doua roti.. Nu mai zic ca de cand am pierdut un prieten bun care a trecut pe verde, ma asigur si cand intru in orice intersectie! Insa nush.. Simt insa ca fara voia mea sunt mai distras de telefon decat in trecut..

 

Asadar cred ca trebuie luat in calcul tot mai serios de catre motociclisti faptul ca pe langa neindemanarea specifica majoritatii soferilor, pe langa nerespectarea legilor de circulatie pe drumurile publice de catre acestia, pe langa importanta scazuta acordata existentei si a altor categorii de participanti la trafic, a mai aparut si acest diavol care isi baga uneori pe nesimtite coada, numit telefon mobil, ce poate induce la fel de discret un posibil factor declansator de tragedie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba l-au dus pe bietul om tocmai la Pantelimon cand ai doua spitale de urgenta la 3min de mers cu ambulanta de zona unde s-a produs... :(

 

Probabil a fost dirijat de dispecerat, daca a fost un SMURD si fara medic(garantat,a fost dirijat catre Pantelimon).In unel e momente camerele de garda nu au capacitatea de a prelua un pacient mai ales intr.o stare grava(lipsa ventilatoare, monitoare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 min in benzinaria de la intrarea in Popesti. Mi s.a zbarlit pielea pe mine. Cel putin pe dreapta motocicleta era neatinsa...

» Post actualizat in 07 Apr 2017 05:49

Scuze, am postat de pe tel

post-20786-0-75539200-1491544099_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...