Sari la conținut

Ce Facem Pe 14.01.2007 ?


sasser
 Share

Alegeti !  

92 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Se poate pleca la 9:00, eu merg in fiecare zi cu motorul si la ora 8:00 e destul de nasol pe sosea (mazga inghetata, usor polei) dar de la 9:00 se dezgheata si usuca asfaltul. A nu se uita ca la ora 5 si un pic apune soarele deci timp pt toata distractia undeva 8~9 ore un pic cam la limita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc mult, sunteti super cool :D Dilema e cu cine merg???

@Draku - am 49 kg, ma incadrez dar cred ca ar fi mai bine sa merg cu @ali baba,am putina nesiguranta acuma ca am citit mesajul tau.. dk aveam mai mult de 50 kg ce se intampla? ai probleme la motor sau care e situatia? Apreciez gestul tau, dar dk e vreo problema... mai bine o evitam, nu crezi???

 

pai, parerea mea e ca oricum nesiguranta e mare, daca ai curajul sa te urci pe motor cu o persoana necunoscuta (ma refer la a cunoaste modul/felul cum stie sa se descurce pe sosea, ca restul oricum e loterie). :cheers:

si nu, nu este nicio problema cu motorul sau altceva, facem fata cu brio la orice "provocare" :)

dealtfel eu prefer sa am un pasager pe vremea asta, pt ca mareste stabilitatea

in fine, vedem noi la "locul faptei"

 

da', fratilor, ori sunt eu cam tulburat, ori se intampla ceva....n-am priceput inca incotro decolam :lol:

pe 14.01, ca o fi la 8, ca o fi la 9, da' incotro?

 

 

PS

@Mystyk: vezi ca iti trebuie echipament, casca, alea alea. ai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

sincer

m.ar tenta sa ajung la vama veche prin calarasi cu bacul si sa ma intorc pe autostrada

de ce?......

drumul este super frumos iar pe seara cand esti mai obosit autostrada e destul de lejera si te duce acasa fara mari probleme

ei ?????????????

 

Asta suna chiar tentant , buna ideea si in acelasi timp propunerea. Eu sunt pentru!

 

Dar mai am o problema: m`a lasat ambreiajul, sper sa il repar pana duminica la 7 dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care stiti un mecanic bun ... sa ii faca ambreajul lui sasser..da e ambreaj hidraulic.. cred ka i s-au dus discurile..

spune-ti si voi un service.. k sa vina si el ku noi..duminik plz

 

a.. si in legatura ku plecarea.. ne strangem duminik de dimineata.. la arc .. si vedem unde mergem..votam p loc!:cheers:

 

 

Location

Longitude: 25°57' E

Latitude: 43°51' N

Station Elevat.: 37 meters

 

Sun

Sunrise: 08:04

Sunset: 16:50

 

Moon Phase

 

New: 20/12/2006 06:01

Full: 03/01/2007 05:57

New: 18/01/2007 20:01

Rousse as of 02:00 EET 11/01/2007

 

 

Forecast

5-Day forecast for Rousse is not available.

 

 

deci e vreamea super.. asea k scoateti motoarele de la iernat.. si pe capre.. motoristi..:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau neaparat sa merg undeva dar nu asa departe...cam mult mergem si prea putin stam ...as prefera o destinatie oarecum apropiata (50-60km) si un gratarell...? Ce ziceti?...sau un oarecare restaurant cu o ciorbita, un mic, o atentie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau neaparat sa merg undeva dar nu asa departe...cam mult mergem si prea putin stam ...as prefera o destinatie oarecum apropiata (50-60km) si un gratarell...? Ce ziceti?...sau un oarecare restaurant cu o ciorbita, un mic, o atentie...

 

 

Poate chiar acasa si cu o mica partida de sex dupa :cheers: :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, parerea mea e ca oricum nesiguranta e mare, daca ai curajul sa te urci pe motor cu o persoana necunoscuta (ma refer la a cunoaste modul/felul cum stie sa se descurce pe sosea, ca restul oricum e loterie). :cheers:

si nu, nu este nicio problema cu motorul sau altceva, facem fata cu brio la orice "provocare" :lol:

dealtfel eu prefer sa am un pasager pe vremea asta, pt ca mareste stabilitatea

in fine, vedem noi la "locul faptei"

 

PS

@Mystyk: vezi ca iti trebuie echipament, casca, alea alea. ai ?

Sincera sa fiu, mi-e frica sa merg cu un necunoscut pe motor pt k :

1- nu-i stiu stilul.. nu vreau sa ajung :D

2- sa se ridice cu pretentii si alea-alea... dk vrea cineva sa ma ia ca pasager o face fara niciun interes ascuns :)

Cat despre echipament -stiu ca imi trebuie, ma ocup si de asta :crack:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate chiar acasa si cu o mica partida de sex dupa :lol: :) :D

 

si una inainte... :D

 

drajilor va urez asphatl uschat la Vama Veche si Veliko Tornovo...eu raman la ideea mea cu aproapele...

 

La Curtea de Arges e superb dar nu e iarasi cam departe?

La Alexandria drumul e foarte bun, si nu e departe, sunt si ceva restaurante curatele in apropiere de Alexandria...

Spre Cheia, Valea Prahovei ati zis ca e drumul prea umblat...

In zona Buzaului sunt destul de multe puncte de vizitat, cine stie sa faca propuneri, pana la Buzau sunt 100 de km plus cativa km prin imprejurimi...eu zic ca e de luat in calcul

Cam atat la ora asta...mai propuneti si voi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincera sa fiu, mi-e frica sa merg cu un necunoscut pe motor pt k :

1- nu-i stiu stilul.. nu vreau sa ajung :)

2- sa se ridice cu pretentii si alea-alea... dk vrea cineva sa ma ia ca pasager o face fara niciun interes ascuns :cheers:

Cat despre echipament -stiu ca imi trebuie, ma ocup si de asta :D

:lol:

Pai e simplu: eu cu Draku suntem prieteni, mergem cam la fel amandoi (adica rezonabil, nu fortat) si avem motoare similare. Asa ca n-are nici o importanta. Rezolvam pe loc.

Pe de alta parte consultati topicul asta. Plecarea a ramas la ora 9 fix la intersectia sos Giurgiului cu centura. Altfel e prea tarziu. Chiar si asa o sa ne prinda un pic intunericul la intoarcere.

@Mystyk. Te luam noi, eu sau Draku, de undeva din oras, ca imi inchipui ca e greu sa ajungi la locul de intalnire altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincera sa fiu, mi-e frica sa merg cu un necunoscut pe motor pt k :

1- nu-i stiu stilul.. nu vreau sa ajung :)

2- sa se ridice cu pretentii si alea-alea... dk vrea cineva sa ma ia ca pasager o face fara niciun interes ascuns :cheers:

Cat despre echipament -stiu ca imi trebuie, ma ocup si de asta :D

:lol:

 

1.Iti recomand cu deosebita caldura o ne-sportiva pe vremea asta datorita combinatiei asfalt naspa+unghi de cabraj.Stiu ce vorbesc, m-am convins sapt trecuta.

2.Daca mergi cu vreun pilot pustan in care urla hormonii, te cred si eu ca va avea interese ascunse.Eu cred ca ar trebui sa-ti dai seama in scurt timp despre caracterul unei persoane si doleantele lui cu privire la tine.

 

Din moment ce spui asta, probabil ca ti s-a mai intamplat ca barbatii sa doreasca ceva aiurea.In orice caz foarte multe forumiste au iesit cu noi la plimbare fara sa pateasca nimic (din toate pctele de vedere :crack:).

Sansele ca un motorist sa-ti faca propuneri indecente sunt mai mici decat sa-ti faca unul cu seria 7 de exemplu, din simplul fapt ca motoristii nu sunt atat de disperati dupa parerea mea, ei intrand in contact(nu va ganditi la prostii) cu multe fete...intalniri, plimbari, excursii, gratare, etc(vezi sectiunea Poze)..Nu vorbesc de fitobikeri, bineinteles.

 

Astea fiind spuse, va doresc asfalt uscat tuturor ca aveti nevoie, la cum ploua afara.:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul care merge la Alexandria.. lasati un nr. de tel pe-aici ca voi fi si eu in zona duminica.

Plec sambata la Turnu Magurele si ma intorc duminica, deci as putea sa ma "lipesc" de voi la intoarcere.

 

Nr. meu e 0727.86.96.14

 

merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Iti recomand cu deosebita caldura o ne-sportiva pe vremea asta datorita combinatiei asfalt naspa+unghi de cabraj.Stiu ce vorbesc, m-am convins sapt trecuta.

2.Daca mergi cu vreun pilot pustan in care urla hormonii, te cred si eu ca va avea interese ascunse.Eu cred ca ar trebui sa-ti dai seama in scurt timp despre caracterul unei persoane si doleantele lui cu privire la tine.

 

Din moment ce spui asta, probabil ca ti s-a mai intamplat ca barbatii sa doreasca ceva aiurea.In orice caz foarte multe forumiste au iesit cu noi la plimbare fara sa pateasca nimic (din toate pctele de vedere :D).

Sansele ca un motorist sa-ti faca propuneri indecente sunt mai mici decat sa-ti faca unul cu seria 7 de exemplu, din simplul fapt ca motoristii nu sunt atat de disperati dupa parerea mea, ei intrand in contact(nu va ganditi la prostii) cu multe fete...intalniri, plimbari, excursii, gratare, etc(vezi sectiunea Poze)..Nu vorbesc de fitobikeri, bineinteles.

 

Astea fiind spuse, va doresc asfalt uscat tuturor ca aveti nevoie, la cum ploua afara.:D

 

:cheers: :lol: :) M-ai facut sa rad taule....

 

"ei intrand in contact(nu va ganditi la prostii) cu multe fete...intalniri, plimbari, excursii, gratare, etc(vezi sectiunea Poze)..Nu vorbesc de fitobikeri, bineinteles." - Pai ce dreq ma si normal...la stop una din 3 sigur se va urca pe motor... :D :D :crack: Io m-am trezit cu una pe motor la stop, cica : "Ma plimbi si pe mine?" :eek: :eek: :crack:

 

Iar majoritatea tipelor de la intruniri sunt cu prietenu :lol:

 

ON-TOPIC : Va doresc vreme buna si asfaltu cat mai uscat :). Infrigurare placuta fratilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Iti recomand cu deosebita caldura o ne-sportiva pe vremea asta datorita combinatiei asfalt naspa+unghi de cabraj.Stiu ce vorbesc, m-am convins sapt trecuta.

2.Daca mergi cu vreun pilot pustan in care urla hormonii, te cred si eu ca va avea interese ascunse.Eu cred ca ar trebui sa-ti dai seama in scurt timp despre caracterul unei persoane si doleantele lui cu privire la tine.

 

Din moment ce spui asta, probabil ca ti s-a mai intamplat ca barbatii sa doreasca ceva aiurea.In orice caz foarte multe forumiste au iesit cu noi la plimbare fara sa pateasca nimic (din toate pctele de vedere :crack:).

Sansele ca un motorist sa-ti faca propuneri indecente sunt mai mici decat sa-ti faca unul cu seria 7 de exemplu, din simplul fapt ca motoristii nu sunt atat de disperati dupa parerea mea, ei intrand in contact(nu va ganditi la prostii) cu multe fete...intalniri, plimbari, excursii, gratare, etc(vezi sectiunea Poze)..Nu vorbesc de fitobikeri, bineinteles.

 

Astea fiind spuse, va doresc asfalt uscat tuturor ca aveti nevoie, la cum ploua afara.:D

Pana acuma am mers cu prietenul meu pe motor sau cu amici de-ai nostri, nu cu straini --> deci nu am fost in ipostaza de a merge cu un necunoscut, doar ca acuma e alta situatie si nu pot merge cu prietenul...

Oameni buni, daca o fata vrea sa participe la o iesire organizata si nu are transport propriu solutia ar fi ca ea sa mearga ca pasager cu cineva - numai ca voi "baietzii cu motor" (NU totzi) aveti impresia ca tipa e "usuratica, vrea sa se plimbe si..." etc... stiti ce vreau sa zic... ei bine nu-i chiar asa!!! :lol:

Nu te-ai prins..tre sa pui poza la profil ca sa vina ofertele :cheers: ..Nesimtiti barbatii astia... :D

AIUREA comentariu!!!

 

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers de doua ori pasager .

Prima oara prin 1999-2000 cu un CBR600F3 si cu un pilot ce vroia sa imi demonstreze ce repede ajunge motocicleta la 100kmh in oras. fara casca, am inceput sa plang/lacrimez si sa vreau jos

A doua oara , cu Luv (Luigi Vicol, un domn cu un BMW 1100RT ,sporttouring), a fost atat de bine incat am reusit sa fac si poze in mers. Nu stiu de ce, dar si pilotul si motocicleta mi-au inspirat ceva incredere atunci pe moment si a fost totul ok. am mers pana la Belciugatele.

 

Si eu am prietena, si iti inteleg punctul de vedere. In locul tau , as veni la locul de intalnire si vei lua tu o decizie acolo la fata locului. Totul e sa ai casca si ceva echipament pe tine.

 

Din nefericire mie nu imi place sa merg cu pasager, stau cu o dubla-frica in mine, nu sunt in stare sa am in mainile mele viata altei persoane. Si nu sunt fizobiker sau vitezoman. Doar pasionat de motociclism , oameni ce calaresc motoare (fie ca sunt F sau B ) si calatorii

Editat de tuningboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci oameni buni.. unde mergem pana la urma duminik.. hai sa mergem toti udeva nu grupuri..sau hai sa ne intalnim duminik undeva si sa stabilim unde mergem... :cheers:

a.. si.. v-am rugat si eu sa imi ziceti un service pt sasser sa isi faca si el ambreajul.. eu cred k i s-au dus discurile..plzzzz k sa mearga si el duminik ku noi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat p net si o sa fie bine.. 13-15 grade. soare.. nebuneli :cheers:

 

Ok.

O varianta clara este cea cu Veliko Tarnovo si deja am vazut ca unii vor acolo.

 

Dar ceilalti ce vor sa se plimbe prin Romania ? Eu sincer nu am fost la Alexandria si as fi curios cum e...Galatiul e la peste 200km (cred) si mi se pare un pic cam departe. Evit sa merg noaptea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oameni buni, daca o fata vrea sa participe la o iesire organizata si nu are transport propriu solutia ar fi ca ea sa mearga ca pasager cu cineva - numai ca voi "baietzii cu motor" (NU totzi) aveti impresia ca tipa e "usuratica, vrea sa se plimbe si..." etc... stiti ce vreau sa zic... ei bine nu-i chiar asa!!! :cheers:

 

Mai aiurea decat comentariul asta..nu e al meu, crede-ma...al meu fusese o gluma oricum.

 

Sa-ti explic..fetele au creat chestia despre care vorbesti tu, fetele s-au lasat usor si multi dintre baieti s-au obisnuit cu asta..nu e vina nimanui ca foarte multe fete dupa ce le plimbi te invita sus la ele..

Crezi ca motociclistii violeaza pe cineva?Ai fi surprinsa cati motoristi "victimizati" de fete (din punct de vedere sexual) cunosc..probabil ca domnisoarele s-au excitat tare dupa ce au mers cu 200kmh.

 

Eu cred ca sunt mai multe fete dornice de sex dupa plimbare decat baietii..so...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...