Sari la conținut

Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Io tot astept sa posteze Cicloburu pe aici :)

 

 

HA! HA!

 

Pleacă omul în concediu și e deja căutat! Am văzut topicul de cînd l-a deschis Raul, dar nu prea am ce posta. Barba mea e pe față începînd cu 4 iunie 1993. Am impresia că-i mai bătrînă decît unii dintre cei care-au postat! O îngrijesc cu foarfeca și de acum vreo zece ani și cu o mașină de tuns normală (cea mai ieftină pe care am găsit-o, nu-i dedicată pentru barbă). Adică o tund cînd sare consoarta pe mine că IAR arăt ca un popă! De obicei o tund la 12 mm și o las să crească pînă pe la 25-30. Iarna o las mai lungă pentru că ține de cald! E perfectă pentru protecția feței la vînt și pe munte și cînd merg cu motocicleta. Nici iarna nu-mi place o cască „închisă”, am cea mai ieftină cască open-face, deci barba chiar ajută!

 

M-am învățat atît de mult cu barba, că n-aș putea s-o mai dau jos. Am încercat ultima dată prin 1998! Am ras atunci fața o singură dată și nu mi-a mai trebuit! Cît despre produse de îngrijire... Apă, săpun (sau șampon de păr) și prosop! Sau fără prosop!

 

Mai mare problemă mi s-a părut cînd s-a vorbit de citirea apometrelor! Păi asta am făcut-o-n bloc pînă mîine! :D Tocmai ce mi-am dat demisia, că devenise grav! Lumea mă pețește să devin administrator! Iar ăsta-i semn de bătrînețe!

 

P.S. :pics:

Zece pagini irosite! Nici o poză cu bărbile lăudate, parfumate, uleiate sau bărbierite! Așa că încep io:

 

Prima e din 1994: post-7334-0-61401600-1504608350_thumb.jpg

 

A doua e din 2012: post-7334-0-80220100-1504608383_thumb.jpg

 

Ultima e de anul trecut, din decembrie: post-7334-0-54727200-1504608519_thumb.jpg

 

 

Să vă crească bărbile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_

@cb

Si eu care credeam ca te cheamă lumea la război, ca sa tee alături și tu miștoului general de la început :))).

 

Mie unul îmi priește și fără ea. Deh, poate prea mulți ani fără și-au spus cuvântul. Tot ziceam ca ma întorc la lucru și o las din nou, dar încep sa am second thoughts. Plus ca îmi este asa de bine fără griji...

Deși arat ca dintr-un film turnat în anii 60 :).

 

Bucurie maxima pe jumătățile mele mai bune (care m-au disperat în cele 3 luni de purtat barba) iar în contrapartida am ajuns ciuca mistourilor lui frate-meu (bărbos cu state vechi) care îmi zice ca seman din ce în ce mai tare cu Matt Damon in ultimul lui rol,

in Suburbicon (ca look de proletar casnic, ca asa pitic și nasol îmbrăcat chiar nu sunt :)) )

» Post actualizat in 05 Sep 2017 21:21

Ca ai zis de protectia fetei, pe motor - in Grecia plecam de la plaja cu ea plina de sare și, ajuns acasă, spălăm de zor la musculite sărate. Deh, asa e când îți place să o arzi cu un open face chiar și la bătrânețe (nu mai pot adaugă emoticoane).

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cb

Si eu care credeam ca te cheamă lumea la război, ca sa tee alături și tu miștoului general de la început :))).

 

Mie unul îmi priește și fără ea. Deh, poate prea mulți ani fără și-au spus cuvântul. Tot ziceam ca ma întorc la lucru și o las din nou, dar încep sa am second thoughts. Plus ca îmi este asa de bine fără griji...

Deși arat ca dintr-un film turnat în anii 60 :).

 

Bucurie maxima pe jumătățile mele mai bune (care m-au disperat în cele 3 luni de purtat barba) iar în contrapartida am ajuns ciuca mistourilor lui frate-meu (bărbos cu state vechi) care îmi zice ca seman din ce în ce mai tare cu Matt Damon in ultimul lui rol,

in Suburbicon (ca look de proletar casnic, ca asa pitic și nasol îmbrăcat chiar nu sunt :)) )

» Post actualizat in 05 Sep 2017 21:21

Ca ai zis de protectia fetei, pe motor - in Grecia plecam de la plaja cu ea plina de sare și, ajuns acasă, spălăm de zor la musculite sărate. Deh, asa e când îți place să o arzi cu un open face chiar și la bătrânețe (nu mai pot adaugă emoticoane).

'neata, TM-ule!

Ceva noutati? Ceva pareri noi? Te-ai acomodat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Ziua buna de la capitala, SST!

Săpunul de bărbierit este cea mai buna investiție pana acum. Pot face spuma pana ma plictisesc, fără a mai avea nevoie de bol (buna treaba, un lucru mai puțin în bagaje) și fără riscul de a mai trezi pe cineva cu somn mai discret.

După săpun, lamele Feather sunt iarăși incredibil de bune și mult peste Derby. Pentru mine, cel puțin. Am început aseară cu Derby și, la fel, după n treceri, tot mai aveam porțiuni aspre.

M-am enervat, am scos Feather-urile din bagaj, am montat una și... revelație.

Nu mai agata/zgâria, aluneca pe fata și lasă o piele perfect curata.

Derby sunt acum amintire.

Aaa, si mulțumesc pentru pontul cu apa în chiuveta. Nu am mers literalmente pe varianta asta, pe motiv de dop lipsa și riscat sa trezesc pe toată lumea. Am folosit un bol de plastic.

Mult mai practic, mai lejer și mai eficient.

Piatra de alaun e out și ea. Nu îmi place senzația de sare în exces pe fata și de piele strânsă când se usucă.

Uleiul de cocos este fain și el. Mai fain decât cel de argan, în sensul ca se absoarbe relativ mai repede și nu Aveam fata asa uleioasa ca de la cel de argan.

 

Testez, învăț, adaptez.

Aceeași concluzie de netăgăduit - fata mult mai fina decât după bărbierit modern.

 

Mulțumesc de ponturi și promit ca atunci când se apropie de terminare lamele Feather sa iau și Kai. Cu spuma Hair gum sunt ușor in dubiu. Mi s-a părut f practic/mi-a plăcut f mult săpunul de bărbierit. Pare, acum cel puțin, genul de produs ce va fi "here to stay".

 

O zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna de la capitala, SST!

Săpunul de bărbierit este cea mai buna investiție pana acum. Pot face spuma pana ma plictisesc, fără a mai avea nevoie de bol (buna treaba, un lucru mai puțin în bagaje) și fără riscul de a mai trezi pe cineva cu somn mai discret.

După săpun, lamele Feather sunt iarăși incredibil de bune și mult peste Derby. Pentru mine, cel puțin. Am început aseară cu Derby și, la fel, după n treceri, tot mai aveam porțiuni aspre.

M-am enervat, am scos Feather-urile din bagaj, am montat una și... revelație.

Nu mai agata/zgâria, aluneca pe fata și lasă o piele perfect curata.

Derby sunt acum amintire.

Aaa, si mulțumesc pentru pontul cu apa în chiuveta. Nu am mers literalmente pe varianta asta, pe motiv de dop lipsa și riscat sa trezesc pe toată lumea. Am folosit un bol de plastic.

Mult mai practic, mai lejer și mai eficient.

Piatra de alaun e out și ea. Nu îmi place senzația de sare în exces pe fata și de piele strânsă când se usucă.

Uleiul de cocos este fain și el. Mai fain decât cel de argan, în sensul ca se absoarbe relativ mai repede și nu Aveam fata asa uleioasa ca de la cel de argan.

Testez, învăț, adaptez.

Aceeași concluzie de netăgăduit - fata mult mai fina decât după bărbierit modern.

Mulțumesc de ponturi și promit ca atunci când se apropie de terminare lamele Feather sa iau și Kai. Cu spuma Hair gum sunt ușor in dubiu. Mi s-a părut f practic/mi-a plăcut f mult săpunul de bărbierit. Pare, acum cel puțin, genul de produs ce va fi "here to stay".

O zi faina!

Pai vezi,TM-ule? Vezi? Trebuia sa ma asculti de la inceput... Tu cu fata ta .....de chinez :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p-aproape.... "salbatic" din Game of Thrones

 

tormund-vom-wildling-zum-konig-von-atlan

Cand il vad pe barbarul asta, imi sare-n retina povestea acestui tanar:

 

"Un bărbat la epilat 1f609.png;)

Doamnelor si domnișoarelor, să nu vă mai aud că ziceti “voi nu știți prin ce trecem” că eu acum știu!

Scurt istoric: Mă rad sub braț de vreo 12-13 ani. Firesc, firul se făcea tot mai trainic și mai frumos, începuse să o ia în jos, spre coate. Deci așa nu se mai putea. Fără mângâierea lamei, axilele mele ar fi arătat în curând ca ZZ Top (căutați pe google cei care nu-i știți) în mizerie. Așa că am luat suprema decizie de a trece la epilat. Am coborât la salon curios de ce mi se poate întâmpla. M-a întâmpinat domnișoara care m-a tuns cu găuri cu ceva vreme în urmă. “Vă tundeți?” I-am zâmbit mulțumit de răspunsul ce urma să i-l dau: ”NU! Mă epilez sub braț” A zâmbit, ca la o glumă bună: ”Glumiți?” “NU! Ce-i de glumit în asta?!” A mai zâmbit o dată și a zis ”Nimic”, plecând.. Între timp a venit epilatoarea, "Bună ziua, poftiți în cabinet".

Am intrat în “cabinetul” care arăta ca o sală de operații.. Și am fost invitat să mă întind pe un pat la fel de medical. Începusem să fiu intimidat. Mi-am dat tricoul jos, mi-am supt un pic burta, am ridicat brațele. Doamna a proptit deasupra mea un bec extrem de puternic, fix ca alea de la chirurgie, și a început să mă studieze: ”Mda. nu-i rău, totuși vă va durea un pic. mda, în fine, să începem”. Eu zâmbeam. Durere, zici?! “Durere” eram poreclit în copilărie, eu am inventat durerea, mănânc durere pe pâine! Doamna amesteca maglavaisul într-o oală. M-a informat că fiind prima oară, folosim cear clasică. Ok, cum zici tu, mare scofală! Apoi cu o spatulă mi-a întins sub brațe şmecheria. O cremă caldă și galbenă, mai că-mi era poftă să gust un pic. “Vă arde?” “Nici pomeneală, domnișoara” – am răspuns zâmbind la fel de șmecher. A început să apese ceara care se întărea și, pe neașteptate, JBANG!!! Ochii au dat să-mi iasă un pic din cap. Smulsese ceara întarită cu tot cu firișoarele mele. Domnișoara m-a studiat din priviri și m-a întrebat: “V-a durut?” “Un pic, asta-i tot?!” am provocat-o eu viteaz. “Nu, nu-i tot.” – a venit replica pe care nu o doream și nu o așteptam. “Mai dăm un strat, că au mai rămas firișoare.” Și din nou m-a uns cu ceară fierbinte. Adevărul e că mă așteptam să fie mai dureros. Că atât de mult vă plângeți, domnișoarelor și doamnelor, încât m-am așteptat la ceva similar cu luatul unui șut in c...e. Zona tocmai epilată îmi era însă deja sensibilă și cea de-a doua “extragere” a fost mai dureroasă. Ochii mi-au ieșit cam jumate din cap. Și cu toată vitejia mea, am recunoscut: ”Nu-i teribil de plăcut.” Domnișoara mi-a zâmbit și a spus: ”Încă o dată și gata!”

Încă o dată?!?!?! Păi de ce? “Tot v-au mai rămas niște firișoare. Aș putea să le smulg cu penseta. Cum doriți?” Eram învins. “Cu ceară, domnișoară, cu ceară.”Mi-a aplicat cel de-al treilea strat. Nu mai îmi era bine, nu mai zâmbeam, voiam să se termine o dată, îmi era dor de lama mea și de usturimea after-shave-ului aplicat după ras. Și JBANG!!!!! - a treia oară!!! Mi-am mușcat buzele. Mi-a venit să o iau pe domnișoară de freză și să o dau cu capul de lampă, de dulapuri de pereți. ” fir-ar de ceară și epilare, mai bine îmi las cârlionți ca evreii!” Domnișoara își cerceta opera. Mă intreabă: ”Aveti Baneocin acasă?” “Nu știu ce-i ala, și de ce ar trebui să am?” “Pentru că v-a dat un pic sângele.” “Vaaaaaaaaaaiiiii, ceara mă-tii care te-a făcut de ceară și de epilare. – înjuram în gând ca birjarul. “Mi-a dat sângele?” “Da, un pic, se oprește repede.” M-a dat cu niște creme calmatoare, cu o pudră, și mi-a zis că-s gata. Da, eram gata, la propriu. Țineam mâinile pe lângă corp de parcă aveam sub braț două becuri fierbinți. Și acum simt tot așa. În plus am început să transpir. Și cică nu am voie să fac duș vreo două-trei ore. Și nici să mă dau cu after-shave. Deci da, știu prin ce treceți. Și da, știu că se poate și mai rău. Nu vreau să-mi închipui ce s-ar fi întâmplat dacă ceara mi-ar fi fost aplicată și apoi smulsă din zone, să zicem, mai sensibile.

1f609.png;) Și continuarea!!:

Au trecut în jur de două luni de la prima epilare, rădăcinile păruţului meu, zăpăcite și bulversate după violentarea lor extremă, au dat din nou roade. Dar un fel de roade nefirești, avortoni ai mândrului păr ce-l aveam odată sub braț. Aspru și viguros. Acum mi-au crescut niște floace subțiri și moi, ca barba unui chinez bătrân. Deși eram încă destul de traumatizat după prima experiență, trebuia sa aleg. Ori stau cu mini-şomoiogul sub braț – arătând total nemasculin, ori îl rad – și aș fi luat-o de la capăt, ori mă duc din nou la epilaterie. Și am mers la epilaterie. Acum vă scriu sub impulsul momentului, încă sunt fierbinte.

Am avut noroc de o cosmeticiană nouă. Precedenta, o doamnă bine facută ce era cu un cap mai înaltă ca mine, mă intimidase. Avea parcă mișcări prea bruște și aprige. Asta e micuță și drăguță ca o vrăbiuță. O domniță delicată, mi-am zis, ce va lucra cu deosebită finețe. M-am culcat pe monstuosul pat alb, (da, mi-am supt și de data asta burta) și mult mai degajat mi-am ridicat brațele. De ce am fost mult mai degajat? Pentru că toată lumea m-a asigurat că prima oară e mai greu. Credibil, având în vedere rebuturile ce-mi crescuseră sub braț. Aveam senzația că dacă scutur mai bine mâinile, îmi cad perișorii pe jos.

Zâmbind, domnișoara a început să amestece cu o spatulă în oala cu “ciorbă” fierbinte. Un pic de stres tot persista la mine. Stres care s-a majorat substanțial atunci când s-a întâmplat una dintre chestiunile pe care știți prea bine că le urasc. Au început să-mi chiorăie mațele. Aș putea zice că a fost un apogeu al chiorăirii mațelor. Pentru că niciodată nu mi s-a întâmplat să îmi chirăie mațele stând cu burta în sus, fără a avea nimic pe mine. pe burtă, mă refer. O situație total nouă, absolut incontrolabilă. Trebuia să acopăr cumva sunetele, așa că am vorbit:

– Data trecută nu a fost foarte plăcut. Mi-a dat sângele.

– Serios? Tare?

– Destul de tare. Dacă vă uitați în tavan mai vedeți câțiva stropi.

Drăguța de ea a ridicat ochii în tavan. Cu siguranță își dăduse seama că e o glumă, dar ca să mă simt eu bine s-a uitat în sus. Apoi a zâmbit. Luate prin surprindere, maţele au tăcut. Aveau și de ce. Începuse ungerea mea cu ceară fierbinte. Mă calmasem. Nu mai puteam fi luat pe nepregătite. Știam exact ce urmează. Așa că la prima “desprindere” nici măcar nu am clipit. Și m-am pregătit să mulțumesc, fiind sigur că cele 29 de fire fuseseră smulse până la adânci bătrânețe. Văzând că mă foiesc, domnișoara mi-a luat-o înainte:

– V-au mai rămas câteva.

Da, redevenea neplăcut. Mi-am amintit că distracția încetase data trecută la a doua extragere. Deh, nu aveam ce face, m-am conformat. A venit din nou ceara, am fost din nou uns ca o felie de pâine cu untură. Jbang, stânga, durere. Mi-am încordat maxilarele. De ce-am venit din nou?! Cine-mi vede flocii ăștia?! Soția. Ea ma place și cu ei. Aș fi plecat. Dar era aiurea să fiu chel sub brațul stâng și mini-flocos sub cel drept. Jbang, dreapta. Am scrâşnit din nou. Din burtă s-a auzit un cârâit puternic. Organismul meu începuse să protesteze pe toate căile. Mă bucur că nu s-a enervat suficient cât să-mi scape și un pârţ. De nervi că-l totrurez. Era destul. Acum chiar că nu ar mai avea de unde să fie păr. Aveam senzația că tura a doua îmi smulsese și rădăcinile ce urmau să apară în 2012. Dar iată că vrăbiuța amestecă din nou în oală.

– Ce faceți? Nu-i gata?

– Păi nu, că eu epilez pe bucăți. V-am făcut de la mijlocul axilei în jos, apoi în sus, acum trebuie să vă fac pe laterală. Că vă creste și acolo.

Lucrurile degenerau. Pielea deja mi-era mai sensibilă decât popoul unui bebeluș opărit. Abia așteptam să se termine. Iar m-a uns, a lăsat să se întărească pasta durerii, s-a proptit și a tras. Fără însă să desprindă întreaga bucată. Mi-era dor de prima cosmeticiană. Aia mare. Pentru că aia când trăgea odată, zburau toate în jurul ei și tăceau copiii care se jucau în jurul blocului. Micuța nu reușise. A mai tras încă de două ori până a luat toată ceara. Aș fi vrut să o cert. Aș fi putut să o cert. Dar era atât de finuță și de nevinovată. Experiența s-a repetat și sub brațul celălalt. Din fericire doar cu o tentativă eșuată.

Am fost apoi dat cu pudră. Exact ca bebelușii. Tăceam cuminte, nu mai zâmbeam, nu mai vorbeam, mațele nu mai chiorăiau. Credeți că asta a fost tot? Vă înșelați. Dintr-o trusă de scule mi-a apărut în fața ochilor o pensetă. Oooooo, nuuuuuu, mai că-mi venea să mă pun pe bocit. Nici de asta nu eram pregătit psihic. Din fericire nu a durut mai deloc. Poate că întreg corpul îmi era în șoc și nu mai simțeam durerea. Ca bonus, am fost dat din nou cu Baneocin. Crema. Peste pudra de sub braț. Vă dați seama că mi s-a format o pastă, care nu făcea decât să-mi sporească starea de disconfort.

M-am ridicat spunându-mi că îmi ajunge cu epilatul. În orice caz îmi ajunge pe anul ăsta. Dezorientat, nici măcar nu mi-am mai supt burta când mi-am luat bluza pe mine. Am mulțumit la fel ca un copil care fusese îngenuncheat pe coji de nucă și în final iertat. Vrăbiuța mi-a zâmbit și mi-a zis:

– Să vă fie de bine!

Ce credeți, îmi era? Nu, nu-mi era deloc. Acum însă mi-e mai bine, mulțumesc".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat pauza ca sa pot citi , nu mai pot de atata ras. Stiu, am zis ca dau unfollow si nu mai zic nimic dar ma macina curiozitatea, domnul de mai sus, care si-a descris experienta, are blog? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat pauza ca sa pot citi , nu mai pot de atata ras. Stiu, am zis ca dau unfollow si nu mai zic nimic dar ma macina curiozitatea, domnul de mai sus, care si-a descris experienta, are blog? Multumesc!

:) vezi tu daca are blog sau nu....internetu-i mare. Sunt convins ca esti suficient de inteligenta incat sa sti unde sa cauti. Am ,doar, o curiozitate? Ce faci tu pe aici pe unde lumea se barbiereste? Shezi lina, nu te "acuz" ca ai par pe fatza si cauti solutii pentru a scapa de el. (cu toate ca nu exclud aceasta ipoteza)

E doar o mica curiozitate.......:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit si eu sa vad ce ar trebui sa caut in caz ca fau de vreun barbos in viata mea, o sa fie misto sa ii tecomand documentat diverae chestii incercate de altii... in alta ordine de idei, merci de compliment

» Post actualizat in 10 Sep 2017 18:20

Dau in loc de fau

» Post actualizat in 10 Sep 2017 18:22

Mai sunt si alte chestii de corectat observ dar esentialul se intelege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit si eu sa vad ce ar trebui sa caut in caz ca fau de vreun barbos in viata mea, o sa fie misto sa ii tecomand documentat diverae chestii incercate de altii... in alta ordine de idei, merci de compliment

» Post actualizat in 10 Sep 2017 18:20

Dau in loc de fau

» Post actualizat in 10 Sep 2017 18:22

Mai sunt si alte chestii de corectat observ dar esentialul se intelege.

:) OK. Aproape ca am inteles ce ai vrut sa scrii. O seara linistita iti doresc! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) multumesc la fel ! Ps: esti perspicace asa de felul tau! E un compliment!

:) hai sa ramanem la subiect. Poate-l va ajuta pe viitorul tau potential barbos (sau nu). Doar o intrebare: Crezi ca-l va interesa parerea ta de "femeie" referitor la cum sa-si ingrijeasca fatza? :) Evident ca tu ii poti sugera ce sa foloseasca (in urma research-ului tau pe aici), dar oare el, in mandria lui de mascul feroce, va si accepta ideile tale imprumutate? Presupun ca esti destul de matura incat sa stii ca barbatii au mandria lor cand e vorba de personalitate/?....Intreb si "io"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pisicuta, nu ma cunosti!

» Post actualizat in 10 Sep 2017 18:57

Nu ma intelege gresit, e mai bine asa, altfel ramai fara barba!

Pisicuta? :) Bine. Cum zici tu. Nici n-as vrea sa te cunosc.....

Daca ai fi fost putin atenta, ai fi inteles ca eu nu am barba. Eu sunt cel care recomanda produse de cea mai buna calitate pentru BARBIERIT!!! :)

Editat de SST
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

:)))))))

Here we go (again).

 

Ca sa nu opresc apa la moara:

Povestea aia cu epilatul este cam lunga și cersetoare de atenție. Bine ca nu a făcut prin alte zone, ca cine știe ce povestea.

Anyway, stranie alegere epilatul la axila, când, ca bărbat, mai exista cel puțin 2 soluții, mai utile, nedureroase, rapide, ieftine, decente, masculine, specifice... pick one.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

:))))

Ca sa revenim puțin la subiect (nu e musai când pana și inițiatorul topicului și-a dat barba jos :))) ), am trăit alaltăieri niște experiente faine vizavi de tuns:

Știam ca este sâmbăta dimineața (zi de nunti și alte paranghelii specifice), asa ca m-am dus devreme la municipiu sa ma tund. După experienta cu faimoși cu preturi de patru ori mai mari și calitate no comment, am mers în cartier, unde știam eu ca este decent. Ziceai ca este un centru de tratament pentru tinerii dependenți de Fb. Full, full, lume in picioare, o mama pocăita cu 4 juniori după ea și toți calare pe smartphone-uri.

V-ati prins. Începea școala :)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat pauza ca sa pot citi , nu mai pot de atata ras. Stiu, am zis ca dau unfollow si nu mai zic nimic dar ma macina curiozitatea, domnul de mai sus, care si-a descris experienta, are blog? Multumesc!

25 de zile. Hai ca nu e rau! Se putea si mai bine dar nu e rau deloc. Poate faci un efort sa resetezi contorul si sa incerci sa bati recordul de 25 de zile. Hai ca se poate! Postul #119 din acet topic pentru detalii. Pentru o mega psiholoaga manipulatoare, esti banal de previzibil/previzibila.

 

SST, pentru ca ai trezit monstrul din somn cu povestioara aia, ar trebui ca data viitoare sa te razi cu un Gillette d-ala cu infinit plus unu lame. Sau sa nu iti mai ascuta TORMEK-ul. Nu stiu, vezi tu cum te auto pedepsesti sa nu mai faci. :)

 

 

Ca sa revenim puțin la subiect (nu e musai când pana și inițiatorul topicului și-a dat barba jos )

Fix la asta ma gandeam si eu. :laugh:

 

Chiar daca nu intentionez sa ma rad, am gasit informatiile despre aparate si tehnica de ras foarte interesante. Pana si posturile de dat barba jos sunt utile intr-un topic cu barbosi. :)

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...