Sari la conținut

25 noiembrie Bistrita


Postări Recomandate

estes maaa, ne-a napadit vlogherii cu mop! :))) bah trantitilor, un video are nevoie de compozitie, de poveste, de subiect mai ales pentru a deveni viral... ai pus un go-pro pe peria de la buda si te-ai vazut moto-vloger...te-ai stropit de impresii mai baiatu, acuma fugi la dush, ca e gratuita spalarea pe dinti de iengleza, asemenea inscrierii! :)

 

sa-mi scuzi aciditatea in comentarii dar daca ai fi postat filmuletul fara impresii de vedeta cu canal youtube n-as fi avut nimic de obiectat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Laurentiu1990

 

Ti-a scapat fina ironie a colegului nostru Muretto Grundieg :)

Cum de ți-ai dat seama?

» Post actualizat in 28 Nov 2017 01:56

Decât să fi dat banii pe mopul ăla mai bine luai niște cauciucuri noi în locul opincilor de pe motor!

 

A, să știi că „abonarea” este de gen feminin, deci este „gratuită” :P

Bine domnu Vandrash, cu respect!

» Post actualizat in 28 Nov 2017 02:31

 

Esti prieten cu Masba ?

Masba, motorbike

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce stim noi, il are pe masba la abonati pe canal:)

» Post actualizat in 28 Nov 2017 04:17

Si, sa fiu ontopic:

Colegu, ideea de motovlog e misto, atunci cand ai ceva efectiv de spus. Ceva, cu care sa captivezi audienta. Nu sa ne fatzai un gopro in nas 5 minute, cum te dai tu. Sau cum injuri caruta care ri a iesit in fata. Daca vrei sa faci ceva care sa fie urmarit, trebuie sa aduci content. Eee, am dat o si pe engleza, ce zici?

 

PS, vezi ca raman urmele tale pe forum

"Mersi pentru indrumare.

Am identificat eroarea este vorba despre eroarea nr 9.

Precizez ca merge foarte bine nu se observa nici o problema la starea de functionare a motorului, trage in toate mintile. Motocicleta am achizitionato??? de 2 zile si nu stiu multe despre ia???? . Sper sa nu fie ceva grav. Mersi inca o data pentru raspunsuri. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce stim noi, il are pe masba la abonati pe canal:)

» Post actualizat in 28 Nov 2017 04:17

Si, sa fiu ontopic:

Colegu, ideea de motovlog e misto, atunci cand ai ceva efectiv de spus. Ceva, cu care sa captivezi audienta. Nu sa ne fatzai un gopro in nas 5 minute, cum te dai tu. Sau cum injuri caruta care ri a iesit in fata. Daca vrei sa faci ceva care sa fie urmarit, trebuie sa aduci content. Eee, am dat o si pe engleza, ce zici?

 

PS, vezi ca raman urmele tale pe forum

"Mersi pentru indrumare.

Am identificat eroarea este vorba despre eroarea nr 9.

Precizez ca merge foarte bine nu se observa nici o problema la starea de functionare a motorului, trage in toate mintile. Motocicleta am achizitionato??? de 2 zile si nu stiu multe despre ia???? . Sper sa nu fie ceva grav. Mersi inca o data pentru raspunsuri. "

Am spus și o spun încă o dată că vreau să mă apuc de motovlog. Asta este un introduction video sau într-o sau ia-l cum vrei tu engleză română video de prezentare. Cei cu atâta tam-tam nu pot să-mi dau seama... Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uamenii e rai , nu apreciaza tehnica de filmare , story-ul si nu sant aproape de visele tale de motovlogger, + ca is invidiosi ca ai primit ca optional la moto si batul ala .

 

Daca intro-ul asta e asa bun , sigur cand intri in chestii serioase o sa rupi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am dedicat 4 minute si 47 de secunde din timpul meu liber. Excelent tutorialul de folosire a batului ala, cum i-o fi zicand lui in engleza, ca-mi scapa numele...

eu dupa un minut mi-am dat deja seama de cum se foloseste chestia aia.....

 

 

Numa' belbozi pe aici

bine punctat! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii nu sunt oameni răi, sunt așa mai ...mucaliți….Ce se înțelege de aici, sintetizând opiniile, e că pentru filme (mari sau mici) de succes, e nevoie de mai multă muncă și de un pic de talent.

O poveste, chiar și scurtă, trebuie să aibă un început, un punct culminant și un epilog. Nu strică un scenariu existent, pus pe hârtie. Filmările trebuie să fie captivante, în unghiuri diferite, chiar cu mai mai multe camere dacă e nevoie. Nu trebuie să insiști pe ceva doar că ți-a plăcut ție. Cadrele mai lungi de 6-7 secunde produc plictiseală cu excepția filmelor documentar-științifice.

După ce tot materialul e pregătit, se face montajul și se introduc diferite efecte.

Muzica, de preferat originală, ar trebui să aibă o legătură cu imaginile și eventual, sincronizată cu schimbarea cadrelor.

Ideea transmisă privitorului e să-l facă să trăiască ceea ce se întâmplă acolo, să-l incite și surprindă.

Bref, ce ne-ai arătat tu, e o înșiruire de momente în care te dai cu motoreta (așa cum fac milioane de oameni) totul văzut din vârful bățului.

Poate că important pentru tine dar dacă vrei să transmiți cuiva ceva, pe care să îl și deții ca public captiv, trebuie să înveți din greșelile altora și să să te străduiești mai mult.

 

Tuturor ne place muzica dar foarte puțini dintre noi ne apucăm de compoziție sau de cântat. Sau unii, chiar o fac, dar ce iese…

Succes în continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-o să intru în detalii pentru că nu sunt de meserie. Am încercat și eu câte ceva și deși pe moment am fost mulțumit, după aia mai aveam un pic și dădeam la boboci.

Cred că am muncit cam o oră pentru fiecare minut și am folosit câte 6 sau 7 softuri pentru realizare.

Produsul final a fost băgat la păstrare și revăzut după 6 luni, un an sau doi. Absolut dezgustător. Dacă așa mi s-a părut mie, cum putea părea altora care nu știau despre ce vorba ?

D-aia zic că e greu. Într-o țară în care scara valorilor a fost întoarsă cu susul în jos, e greu să te afirmi, pe bune.Nu vreau să descurajez pe nimeni dar e greu de strâns voturi dacă nu ai har. Sau multă muncă în spate și, eventual, ceva talent, aptitudini. Tehnologia ne permite tuturor să facem clipuri cu telefonul sau gopro-ul.

 

Și-mi vine-n cap poetul ăla cu...”E ușor a scrie versuri...”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-o să intru în detalii pentru că nu sunt de meserie. Am încercat și eu câte ceva și deși pe moment am fost mulțumit, după aia mai aveam un pic și dădeam la boboci.

Cred că am muncit cam o oră pentru fiecare minut și am folosit câte 6 sau 7 softuri pentru realizare.

Produsul final a fost băgat la păstrare și revăzut după 6 luni, un an sau doi. Absolut dezgustător. Dacă așa mi s-a părut mie, cum putea părea altora care nu știau despre ce vorba ?

D-aia zic că e greu. Într-o țară în care scara valorilor a fost întoarsă cu susul în jos, e greu să te afirmi, pe bune.Nu vreau să descurajez pe nimeni dar e greu de strâns voturi dacă nu ai har. Sau multă muncă în spate și, eventual, ceva talent, aptitudini. Tehnologia ne permite tuturor să facem clipuri cu telefonul sau gopro-ul.

 

Și-mi vine-n cap poetul ăla cu...”E ușor a scrie versuri...”

Te înțeleg pe deplin și îți mulțumesc că încerci să oferi niște sfaturi, chiar asta era și ideea, critici, sfaturi toate sunt bine venite. Crede-mă nu vreau neapărat sa fie viral canalul meu, acest video a fost filmat sâmbătă pe grabă, că uite vremea nu ne mai permite să ieșim, eu în momentul acela încă nu aveam montura prinsa de cască pentru că nu prea am încredere în monturile duble adezive sau nu prea vreau să risc să pierd camera așa că am comandat sugru ca să am un plus de siguranță și încă nu mi-a ajuns. Așa că am zis filmez cum pot și cu ce pot pentru că probabil este ultima ieșire pentru mine anul acesta, zis și făcut. Ajuns acasă video editat în jumătate de oră, prea mult de lucru nu am avut, având doar vreo 15 minute de material deci totul a fost pe grabă. În momentul de față încă aștept să primesc coletul cu accesoriile care îmi sunt necesare printre care microfon lavaliera și adaptorul pentru acesta. Și da bine zici, am și cameră secundară și anume gopro hero 4 session care va fii montat pe parbriz + o montură pe codiță ca să o pot muta uneori pentru traficul din spatele meu. Categoric, mai am de învățat dar până la urmă toți au început de jos și nu cred că a fost acea explozie de subscriberi sau vizualizări la primele videoclipuri, trebuie sa înveți din greșeli și să avansezi. Mersi pentru discuția civilizată.

O seară faină!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...