Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din aceeasi oala, oarecum:

» Post actualizat in 01 Aug 2018 11:20

Cu bls, nu slayer:D

» Post actualizat in 01 Aug 2018 11:35

Si daca tot mergem spre comercial..

» Post actualizat in 01 Aug 2018 12:17

Si asta

Gata, am poluat destul, scuzaț :D

 

Sa nu te iei de FFDP ok? :)

 

Cand i-am vazut in noiembrie 2015 nu au cantat piesa asta in concert desi e extrem de enegetica, videoclipul e de Eurovision, exact genul lui Zair :)

» Post actualizat in 02 Aug 2018 20:37

Eat your heart! Maori Metal!

 

https://www.youtube.com/watch?v=5kwIkF6LFDc&index=16&list=RDeciZWNdkGqs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa scoata Behemoth album nou in octombrie. Au lansat deja un single "GOD=DOG". Ce parere aveti?

 

Piesa asta nu pare mai buna ca albumul anterior...poate restul o sa rupa

 

si putina miscare cu pisicutza...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a fost frica sa ma mai uit la clip-uri cu female singers de cand cu aia cu "Terminate the Lemonade"!, m-a afectat puternic emotional.

 

Acum am dat peste asta, nu cred ca a mai fost postat, eu nu ii stiam deloc JINJER "de la Ucraina"

 

https://www.youtube.com/watch?v=SQNtGoM3FVU

 

Pe asta as exorciza-o personal intrucat ma intriga pe unde au intrat dracii in ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote name="Altair" post="4478644" timestamp="1533241543"] Sa nu te iei de FFDP ok? :) Cand i-am vazut in noiembrie 2015 nu au cantat piesa asta in concert desi e extrem de enegetica, videoclipul e de Eurovision, exact genul lui Zair :)» Post actualizat in 02 Aug 2018 20:37Eat your heart! Maori Metal!

 

Cum as putea sa ma iau de ff, cand e guilty pleasure? E genul ala care ma indeamna la dat in blana amplificatoru:D

Ce tare e trasnaia maori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Va propun sa ascultam o piesa din vremurile lor de aur, poate de pe cel mai bun album al lor

 

 

Metale- de unde dracu i-ai scos p-aia?? :)))

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ascultam niste Korpiklaani si au aparut la recomandari... am dat click si m-am (cuvant urat) pe mine de ras :)))

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va propun sa ascultam o piesa din vremurile lor de aur, poate de pe cel mai bun album al lor

 

Despre ce vorbim aici? :)

 

Vremurile lor de aur sunt, de fapt, anii '94 - '97, cu indulgenta pana in 2000.

 

Poate cel mai bun album al lor: "Stormblast" (1996)

 

Sa ne aducem aminte:

 

 

 

"Enthrone Darkness Triumphant" (1997) a fost un album bun, insa devenea clara directia pe care o vor lua, apoi cu greu am acceptat "Spiritual Black Dimensions" (1999).

Cand a fost lansat "Puritanical Euphoric Misanthropia" (2001) am zis gata! Pana aici a fost cu Dimmu Borgir..

 

De atunci nu ma mai intereseaza circul lor pseudo black metal.

 

^ my honest opinion

» Post actualizat in 07 Aug 2018 11:05

Ah, era sa uit..

 

Tentativa lor de remixare a albumului "Stormblast" prin 2005 este aproape ok-ish, insa, cu desi au o calitate a productiei foarte buna, tot nu se apropie de original!

» Post actualizat in 07 Aug 2018 11:26

Deja-vu much? :)

 

/index.php?/topic/751364-metale-mai-usoare-sau-mai-grele/page-10&do=findComment&comment=4427334

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai au nevoie de prezenare: https://www.youtube.com/watch?v=nkXIWKdbljI&list=PL0I80mfWIcAJTDmq7GwxKCrTFtVTwwGbJ&index=9

 

Desi multi spun ca Blaze nu se ridica la nivelul lui Bruce, acest album mi se pare mult mai potrivit pentru vocea lui Blaze si, din punctul meu de vedere, este extraordinar si isi are locul printre cele mai bune albume de la Maiden.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cunoscut pe Bruce in weekend ,a băut o bere cu noi înaintea concertului de pe Manchester arena,foarte ok omul la cei 60 de ani pe care i-am făcut marți,încă mai poate,a făcut show pe scena.

 

Bruce e un tip polivalent, educat, cult si rafinat. Il admir foarte mult. Poti sa consideri ca ai avut un mare noroc sa bei o bere cu el si sa discuti de la om la om. Cu ce ocazie ai avut acest noroc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...