Sari la conținut

Unde Mergem Pe 20, 21 Ianuarie 2007


Seven
 Share

Postări Recomandate

:rose: am vazut ca nu este nimic in plan pentru weekendul 20 21 Ian (weather.com anunta temp de pana la 18 grade C) si mi-ar placea sa incercam sa stabilim o destinatie (eu as vrea Bulgaria pentru ca nu am fost si mi-au placut mult pozele vazute pe aici)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:blink: am vazut ca nu este nimic in plan pentru weekendul 20 21 Ian (weather.com anunta temp de pana la 18 grade C) si mi-ar placea sa incercam sa stabilim o destinatie (eu as vrea Bulgaria pentru ca nu am fost si mi-au placut mult pozele vazute pe aici)

 

Sunt curioasa cum ar suna un topic de inceput de iunie...oare asa:"am vazut ca nu este nimic in plan pentru weekendul x si mi-ar placea sa mergem in Bulgaria pentru ca nu am fost si mi-au placut mult pozele vazute pe aici.." Am eu senzatia sau s-a format un fix pt. Bulgaria??? :rose:

Exista si alte destinatii, mai mult ca sigur mult mai interesante decat Bulgaria, sa stii... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curioasa cum ar suna un topic de inceput de iunie...oare asa:"am vazut ca nu este nimic in plan pentru weekendul x si mi-ar placea sa mergem in Bulgaria pentru ca nu am fost si mi-au placut mult pozele vazute pe aici.." Am eu senzatia sau s-a format un fix pt. Bulgaria??? :rose:

Exista si alte destinatii, mai mult ca sigur mult mai interesante decat Bulgaria, sa stii... :blink:

 

 

exista sigur, dar pe vremea asta cred ca este cam singura destinatie noua si accesibila

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accept orice destinatie cat de cat interesanta si care sa imi permita sa ma intorc in Bucuresti pe lumina deoarece sunt inca incepator in condusul motorului asa ca daca aveti propuneri nu ezitati sa le spuneti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curioasa cum ar suna un topic de inceput de iunie...oare asa:"am vazut ca nu este nimic in plan pentru weekendul x si mi-ar placea sa mergem in Bulgaria pentru ca nu am fost si mi-au placut mult pozele vazute pe aici.." Am eu senzatia sau s-a format un fix pt. Bulgaria??? :rose:

Exista si alte destinatii, mai mult ca sigur mult mai interesante decat Bulgaria, sa stii... :D

 

pt luna iunie vreau sa merg la Hungaroring in weekend`ul X :D .. corturi nebuneli etc ... :blink: :lol: :D

 

 

accept orice destinatie cat de cat interesanta si care sa imi permita sa ma intorc in Bucuresti pe lumina deoarece sunt inca incepator in condusul motorului asa ca daca aveti propuneri nu ezitati sa le spuneti

 

Incepator sunt si eu .. daca te fortezi un pik poti merge fara teama in grup

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt luna iunie vreau sa merg la Hungaroring in weekend`ul X :D .. corturi nebuneli etc ... :blink: :lol: :D

 

 

Asa da, dom'le...mai merge :D ..vezi locuri noi...chipuri noi :D ...cald afara..corturi, nebuneli, cum ai zis si tu...mai un admirat de stele :D ...mai un vrum-vrum cu motoru'...dar de 10 ori in acelasi loc...neah :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergem la Breaza si sa facem un gratar.

 

Ar mai fi un traseu micut si interesant pe care nu l-am facut pana acum> Buc - Targoviste - cetatea Negru VOda - Campulung - Pitesti - Buc dar nu stiu cati km sunt si cate ore am face...

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hungaroring suna frumos, dar e mult pana atunci!

Am fost de doua ori. E ok. Dar nu e un circuit prea spectaculos. Am impresia ca au interzis accesul jucauselor acu vreo doi ani, ceea ce a redus simtitor atractivitatea evenimentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergem la Breaza si sa facem un gratar.

 

Ar mai fi un traseu micut si interesant pe care nu l-am facut pana acum> Buc - Targoviste - cetatea Negru VOda - Campulung - Pitesti - Buc dar nu stiu cati km sunt si cate ore am face...

 

 

 

nu sunt peste 400km , cred ca e OK :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea totusi Bucuresti - Giurgiu - Ruse (cred ca drumul este mai putin circulat in weekend) cu plecare Sambata la 9.30 Fix de la podul Soseaua de Centura Jilava

 

ar fi bine daca ar veni cineva care a mai facut acest traseu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu duminica seara am injurat E85ul (parca asta e Bucuresti - Giurgiu).

 

Nu mai vreau la Ruse , sau nu prin Giurgiu.

 

 

Ar trebuii sa apreciezi sectorul respectiv de drum din urmatoarele motive:

 

1. si cel mai important este un drum sigur pt motociclisti datorita asfaltului bun

2. tot la capitolul siguranta : sensurile sunt despartite de o bordura si un gard care face circulatia pt motociclisti mult mai sigura in sensul ca nu o sa-ti intoarca nimeni in fata, nu o sa iasa in depasiri direct pe sensul tau, nu o sa treaca pietonii pe unde apuca .

3. gardul care delimiteaza sensurile te feresc si de farurile orbitoare din fata.

 

 

Dupa parerea mea drumul Buc- Giurgiu are un grad se siguranta mult mai mare fata de celelalte in special pe timp de noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate inteleg s-au "stabilit" 2 destinatii"

1. Giurgiu-Rousse...mancam bulgareste si ne intoarcem....

2. Breaza, gratar, si ne intoarcem.

Propun ziua de sambata pt ca duminca seara poate ploua si daca alegem la Breaza nu e prea ok cu aglomeratia de soferi de weekend care vin de la munte.

Intrebare: la munte nu e zapada? oare nu e mai cald un traseu in sud?

totusi varianta unui gratarel in loc de restaurant la Rousse parca ma incanta mai mult...

poate facem un gratar in vama si invitam si vamesii :rose:

ar trebui sa votam?

eu nu ma pricep sa fac voturi poate se hotaraste careva, ca eu votez :blink:

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergem la Breaza si sa facem un gratar.

 

Ar mai fi un traseu micut si interesant pe care nu l-am facut pana acum> Buc - Targoviste - cetatea Negru VOda - Campulung - Pitesti - Buc dar nu stiu cati km sunt si cate ore am face...

 

 

drumul Campulung - Pitesti ..e cam valuri....daca ai enduro sau chopper merge...dar in directia speed o sa iti sara rinichii in ceafa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...