Sari la conținut

Unde Mergem Pe 20, 21 Ianuarie 2007


Seven
 Share

Postări Recomandate

Unde este intersectia cu pod la Jilava?

La ce distanta de capatul tranvaiului de la iesirea de pe Giurgiului?

9,30 sambata inseamna plecarea pe la 9,00 de acasa. Cam racoare, dar merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cand vii din Bucuresti pe Sos Giurgiului si dupa ce iesi din oras cam la 3 sau 4 km este acest pod si imediat dupa pod putem sa ne intalnim

 

am spus 9.30 ca sa avem timp mai mult pt plimbare

 

pt orice eventualitate (eu merg sigur) pot sa las si numarul meu de telefon - 0722 998 345 - George

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre sud; mi-au venit 3 amenzi din octombrie pe DN1 pt. 81, 85 si 92 km/h.

Trebue asigurare si carte verde? Anul trecut nu se cerea!

 

exact

c.i., asigurare si carte verde

ultima data (cand am fost la veliko tarnovo) am prezentat tot vigneta ce trebuie lipita in parbriz (desi aveam si cartea verde), numa' asa, sa vad ce zice bulgaru'.

n-a zis nimic si am trecut bine-mersi... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buc - Ruse sunt cca 80 km. Prea putin!

Ar merge sambata: Buc - Varna, 266 km, Varna - Mangalia, 124 km, cazare

duminica: Mangalia - Buc

 

 

Mie nu mi se pare mult pentru doua zile. In total , daca am socotit eu bine sunt in jur de 750Km (dus intors)

 

Din nefericire nu am suficiente resurse. Cazarea o fii vreo 50Ron , benzina vreo 150Ron ( a mea consuma 7%) + mancare + others , pretul acestei excursii sare de 200Ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mine ca incepator ar fi de preferat un drum mai scurt si pe cat posibil de evitat mersul pe timp de noapte

 

vreau doar sa fac o plimbare de o zi, nimic mai mult

 

la primavara/vara altfel vor sta lucrurile, imi doresc plimbari de minimum 3 zile atat in tara cat si in afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet cu insistenta...dintre cei care se vor plimba sambata din nou in directia Rousse...cine imi poate aduce si mie DVD-ul cu filmul de pe 6 ian?

dau ce vreti...

 

Azi v-am asteptat la Arc de la 18.30 pana la 20.00 cu DVD-uri. Mai este si baiatul cu Moto Guzzi, care a venit la Ruse cu sotia, care voia DVD-ul. Cred ca sunt din ce in ce mai putini cei care nu au DVD, asa ca propun sa ne vedem personal, ca sa nu mai incurcam pe altii. Cautati-ma la tel 0744.823.088 sau pe mail la videograma@gmail.ro si vedem cum ne vedem ca sa vi le inmanez. Doar nu vreti sa vin in fiecare miercuri la Arc si sa incep ca tiganii din Obor: "Da, va rog! Avem DVD-uri de la Russe, va rog! Doi RON bucata, va rog!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea:

- se pare ca duminica totusi va fi mai cald decat sambata, cel putin asa zice yahoo weather

- spre munte (ex breaza) e oricum mult mai frig decat spre campie, lunca dunarii etc :blink:

 

propun sa mergem duminica pana la calarasi si sa trecem cu bacul sa vizitam Silistra.

Plecare dimineata la 9:30, stam ceva mai mult sa vizitam (nu alergam ca bezmeticii prin oras dupa ceva de papa si gata, plecarea), si ne intoarcem pe lumina pe autostrada.

 

Putem pleca pe drumul vechi spre mare sau spre Oltenita si apoi Calarasi (drum destul de misto, l-am facut prin octombrie si mi-a placut - multe curbe). La intoarcere fiind obositi o luam la trap usor pe autostrada.

 

Ce ziceti? :lol:

 

 

 

PS: am nevoie de un "calaret" pentru o prietena <50kg :D..... si cu casca daca se poate :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea:

- se pare ca duminica totusi va fi mai cald decat sambata, cel putin asa zice yahoo weather

- spre munte (ex breaza) e oricum mult mai frig decat spre campie, lunca dunarii etc :D

 

propun sa mergem duminica pana la calarasi si sa trecem cu bacul sa vizitam Silistra.

Plecare dimineata la 9:30, stam ceva mai mult sa vizitam (nu alergam ca bezmeticii prin oras dupa ceva de papa si gata, plecarea), si ne intoarcem pe lumina pe autostrada.

 

Putem pleca pe drumul vechi spre mare sau spre Oltenita si apoi Calarasi (drum destul de misto, l-am facut prin octombrie si mi-a placut - multe curbe). La intoarcere fiind obositi o luam la trap usor pe autostrada.

 

Ce ziceti? :D

PS: am nevoie de un "calaret" pentru o prietena <50kg :D..... si cu casca daca se poate :D

 

Ray, nu ti-ai vandut motoru inca?

Multe curbe, sounds like fun...pacat ca esti profesionist :D ca nimeni nu se va tine dupa tine, prietenii stiu dc :rose: :blink: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din motorul meu a mai ramas doar cadru , restu e in cutine :rose:( habar nu am in cat timp o sa fie gata , pana vad ce are stricat , pana fac comanda la piese , io nu prea ma pricem , care se pricepe nu are timp.. nu e nimeni care se pricepe si are si timp sa ma ajute ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din motorul meu a mai ramas doar cadru , restu e in cutine :rose:( habar nu am in cat timp o sa fie gata , pana vad ce are stricat , pana fac comanda la piese , io nu prea ma pricem , care se pricepe nu are timp.. nu e nimeni care se pricepe si are si timp sa ma ajute ?

 

Dc nu l-ai dus la un service? Pana mea, daca tot nu te pricepi dc te bagi ? Welcome to the club, eu pana in martie stau pe bara...dar nici nu m-as mai da pe frigu asta, deh mi-am bulit sinusurile in decembrie si nu mai vreau sa trag la greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea:

- se pare ca duminica totusi va fi mai cald decat sambata, cel putin asa zice yahoo weather

- spre munte (ex breaza) e oricum mult mai frig decat spre campie, lunca dunarii etc :D

 

propun sa mergem duminica pana la calarasi si sa trecem cu bacul sa vizitam Silistra.

Plecare dimineata la 9:30, stam ceva mai mult sa vizitam (nu alergam ca bezmeticii prin oras dupa ceva de papa si gata, plecarea), si ne intoarcem pe lumina pe autostrada.

 

Putem pleca pe drumul vechi spre mare sau spre Oltenita si apoi Calarasi (drum destul de misto, l-am facut prin octombrie si mi-a placut - multe curbe). La intoarcere fiind obositi o luam la trap usor pe autostrada.

 

Ce ziceti? :D

PS: am nevoie de un "calaret" pentru o prietena <50kg :D..... si cu casca daca se poate :rose:

Corect, duminica se pare ca vremea va fi mai buna decat sambata, 16 grade in Bucuresti, probabil si mai cald in sud. :blink:

 

Eu votez pt. traseul Bucuresti - Oltenita - Calarasi - Silistra und zurĂźck. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int...Country=1025349

 

Bucuresti-Oltenita-Calarasi:134km. Se fac in 2 ore jumate maxim. Inseamna ca am ajunge la bac pe la 12, traversam pana la 1, stam 2 ore in Silistra, pana la 4 maxim suntem in inapoi in calarasi

 

Calarasi-Bucuresti pe autostrada: ceva mai mult de 100km

la 6 suntem in Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...