Sari la conținut

Pareri magazin ATVRom


grunt628
 Share

Postări Recomandate

I-am gasit pe baietii astia printr-un ad pe FB. Frumos, dau comanda, ma suna a doua zi cu confirmarea si-mi spun ca plata se face in avans prin transfer (nu-mi convine, ce plm, e 2005?), si cica sa trimit confirmarea platii. Ma fastacesc pe-acolo si intreb daca nu se poate ramburs, si zice fata de la tel ca nu da de shefu' sa-l intrebe daca se poate face plata ramburs. Acuma ma suna si-mi zice ca da, se poate face plata ramburs doar ca n-au produsele pe stoc si doar luni le vor putea aduce, si, fii atent, imi dau de ales ori sa platesc 25% din suma totala acuma pe perioada promotiei (Black Friday) pana duminica adica, ori sa astept pana luni pentru plata ramburs dar la pret mai mare cu 40% fata de comanda pe care am dat-o io.

Cateva intrebari:
1) Eu comand o chestie la promotie, tu nu o ai pe stoc, si vii la mine si zici, "BIne boss, da' n-o am pe stoc, ti-o aduc luni da platesti cu jumate in plus." E normal sa platesti tu pentru greseala vanzatorului?

2) Cine a mai folosit ATVRom, dupa voi, magazinul e de incredere? Ati facut cumparaturi online sau off? Daca online, ati platit in avans si vi s-a adus comanda fara batai de cap?

3) Ce-mi recomanda comunitatea, imi bag (cuvant urat) in ATVRom si caut in alta parte sau sa risc cu ei?

Magazinul arata okay dar sa n-ai tu optiuni de plata in anu Domnului 2018 in-afara de transfer bancar?




 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, apriliacluj a spus:

ATVRom e unul din cei 3 mari importatori de ATVuri din RO  (deci nu-i un butic la parterul unui bloc, sau o taraba in piata...)

in principiu sunt OK, dar na, mai au si ei scaparile lor....

Mersi de raspuns, deci mi-ai recomanda sa merg pe mana lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comandat de multe ori de la ei. si de sume mari. doar prima data am achitat in avans. Apoi am platit la livrare chiar daca produsele nu le aveau pe stoc.

Singura problema a fost ca a intarziat comanda mai mult decat am convenit.

Eu unul recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus ca sunt un ''sustinator'' , ci doar ca EU nu am avut probleme cu ei. De asta a pus omul o intrebare pe forum, sa afle mai multe pareri.

Daca tu nu esti un ''sustinator''  si ai vut probleme cu ei detaliaza , sa stie omul de ce sa se fereasca pe viitor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@grunt628

Dupa mine, depinde ce scrie concret pe site.  Daca scrie despre plata parțială sau totală in avans, daca scrie ca nu se consideră comanda confirmată decat dupa telefonul de la ei, probabil ca va trebui sa le accepti conditiile. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...