Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

Acum 49 minute, prafrau a spus:

 

 

 

Domnisoara, diploma nu canta!

Acum 44 minute, Starcream a spus:

Buddy, eu nu am zis ca stiu tot (ca nu stiu), ci tu.

 

N-ai zis, dar te exprimi ca unul care stie (dar nu cunoaste).

 

Acum 44 minute, Starcream a spus:

Iar tu esti nimeni, un nume fake care arunca cu pareri pe forum. Pune un video cu tine la circuit calare pe 500cp si poate atunci o sa iti iau in considerare expertiza, dar din cate am inteles, doar cu scuterul te pricepi.

 

Te agiti cam mult pt un user fake. Sa fie ura sau prostie?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 477
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da un logan de cupa nu merge? Poate nu are cine stie ce acceleratie dar cu siguranta se tine bine pe drum si franeaza bine. In plus e chelit de elemente inutile. 

Strict pt cineva care vrea sa merga pe circuit sau un raliu de amatori e bun, mai ales ca nu rupe la buget. Pt drumuri publice cred ca e inutil.

http://www.rallymax.ro/2013/10/de-vanzare-dacia-logan-1-6-cupa-dacia/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, adnohepentrupoponari a spus:

lol, tu nu vezi ca de abia se taraie cu cotetu' ala? loganu' si fun-ul! da, e amuzant sa vezi oligofreni care chiar isi cumpara asa ceva!

Si putin asfalt

Oricum, ma bucur ca aici pe forum, pe langa piloti de motogp, e plin si de piloti de wrc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Starcream a spus:

Nu e hatereala.

 

E hatereala, sa stai sa ma urmaresti pe orice topic doar pt ca v-am dat suturi in cwr pe topicul cu bulangii e hatereala. Pe mine nu ma afecteaza dar sunt oarecum fascinat de gradul de ura de care sunt unii capabili in urma unor discutii pro si contra. Dar viata m-a invatat ca numai oamenii mici cu caractere mizerabile sunt capabili de ura.

 

Acum 1 oră, Starcream a spus:

 

 

Vorbim de niste masini mai puternice decat media luate de noi pentru distractie, atat. Nu performanta, nu concurs, nu dat mare, nimic, doar distractie. Si vii tu gica atotstiutorul si spui ca nu e bine cu ce ne distram noi, trebuie 300 cp/tona ca asa ai vazut tu la Promotor. Asta in conditiile in care ti-am spus, sunt de parere ca mergi cu loganul.

 

La un moment dat discutia luase in calcul si mersul cu masina pe pista, in acel context am mentionat 300cp/tona. Si mai adaug ca nu e de ajuns sa ai 300cp/tona, trebuie sa ai si caroseria/suspensia/franele potrivite pt asa ceva dar asta e o discutie lunga care te depaseste total. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, Starcream a spus:

 

Nu flacau, ca toti oamenii cu frustrări, o dai si tu in mania persecuției.

 

Te bagi ca chilotii-n fund pe orice topic si o faci pe istetul sub protecția anonimatului. Cred ca ai acoperire pe toate topicurile HOT, ai produs postări intr-un an cati altii in 7 si apoi te miri de ce zice lumea ca esti prost.

 

😂😂😂

 

Bag seama ca te-ai enervat din nou, inainte erai mai timid... aproape ca o fata mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@littlekriminal

 

Multam fain ! Am salvat pagina tipilor...in pastrare pt dupa momentul in care imi ating scopul.Acum am strans cureaua si fac doar cheltuieli esentiale .Bine ca va mai arata superbecu ceva diversitati culinare  ... daca va bazati pe mine va aratam doar oua si cremvusti de azi incolo..😂

8 hours ago, john17 said:

IMG-20190225-WA0004.thumb.jpg.8168433f2f9e1842352b6cad889f068d.jpg

Deocamdata nein!

Misto daca se mareste la noi limita la 150, in loc de 179km/h o sa o pot arde cu 199 fara sa risc permisul! 😇

Cotetzului postat de @flower ii mai trebuie un abtibild mare pe luneta "ned4sped", scris fix asa! :crack:

@goe 75 , eu zic ca mai fun decat sa faci drift cu capul tractor (in trafic deschis) n-are ce sa fie! :P

Mda, 300 cp pe tona, dar e mai fun de 100x daca ai 150/500kg decat 600/2t!

 

Faptul ca atat de multi au votat "Da " ne spune ca au si ei o droaie de expirati care in loc sa-si vada de medicamente se baga sa-si dea cu opinia despre lucruri care nu-i mai afecteaza decat pt un singur drum.

 

Faceam drift cu utilajul cand aveam manulale de 10,12,13 si 15 viteze.Acum am o mizerie de automat si cu softul facut sa nu pot bloca pe manual deloc.Acum mai merge doar pe vreme rea ...destul de rea ca numai de distractie nu-ti mai arde.Singurele momente placute au ramas sa alergi peste trecatorile de munte cand esti gol.Maine o sa fac pasul Resia de la Imst la Bolzano.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, adnohepentrupoponari a spus:

 

bre nene, orice tigan analfabet cu bmw din '90 merge mai repede decat cacatu' ala de logan cu cel mai bun pilot din galaxie...

Da, merge mai repede, de acord. De aia suntem pe primul loc in europa la morti/milion de locuitori. Pana aici suntem de acord.

Daca as fi in situatia initiatorului cu 10.000 euro de cheltuit pe masina fun, as pune problema in urmatorul fel:

1. masina de fun (pentru circuit sau raliuri de amator) cu care poti sa inveti ceva si nu rupe buzunarul (defectiuni, accidente)

sau

2. masina de accelerat din semafor in semafor, ca daca bagi un TT pe circuit, devine costisitor repede si nu cred ca daca bugetul e de doar 10.000 euro "face sens sa o arzi racing" cu o masina la care orice piesa banala costa enorm (vezi preturi piese pt o tamponare usoara a unui colt de masina - exemplu: unitate de control far curba  = 1453 lei)

 

Acuma, daca initiatorul vrea sa fun pe drumurile publice, nu are rost discutia despre varianta mea, care nu este despre care cotet accelereaza mai repede pana la ce viteza maxima.

 

In plus, daca unu ar vreea sa isi ia un motor de 500 sa se dea pe circuit, sa invete, nu i-as spune "du-te dreaq bre, esti prost, hayabusa accelereaza mai bine".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
4 hours ago, exilatu' said:

 

Esti exilat in trecut?😂

 

Am avut mare ...drag pt hondele din era aia...si inca ma mai loveste nostalgia uneori.

Dar consider masinile de genul ala cam la capat de linie ...adica daca o cumpar o sa fiu ultimul idiot care da o groaza de bani pe asa o vechitura si raman cu ea .

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Pop Mihai Lucian a spus:

Daca tu esti mai rapid ca asta din filmare, jos palaria. Dar nu cred

 

 

Cum pana mea ai nimerit tocmai golanul la care, cand i-a pus aghiuță să verifice, axa cu came nu avea ștanța care atesta conformitatea?!? Decât Alex Mirea nu merg mai repede, omu' n-are toată țigla pe casă! :D Dar, dacă vrei să vezi PILOTAJ, caută onboardul lui Raul Badiu cu Loganul pe Babarunca în 2012! A bătut la integrale de numa'.  Dar la ce m-am dat eu cu cotețul meu Loganul de cupa nu are cum sa fie mai rapid nici macar decât hârca mea din '79 cu chiulasa din tuci! :blbl:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
4 hours ago, cuki said:

 

Ai fi bun de politician :) ... ai scos din oameni 8 pagini (chiar mai multe), lumea te-a crezut pe cuvant si a incercat sa te ajute...unii s-au luat chiar la harta pe tema asta...iar cu postul asta iti pregatesti frumos iesirea...

 

L.E. Uite am si gasit iesirea ta din schema... :( Chiar imi pare rau pentru tine.

Cred ca ai putea sa ceri unui Admin sa-ti inchida topicul...

 

Imi pare rau dar ai inteles total gresit.

 

Sunt foarte fericit cu felul cum a iesit topicul .Au fost tone de replici super funny asa ca scopul principal a fost atins.

 

Si la scopul secundar a ajutat destul de mult ...ca nu ti se pare tie ...asta e. 

 

Ideea mea initiala ( cu mult inainte de a deschide un topic din plictiseala si din lipsa de un topic auto activ) a fost sa vad daca-mi pot permite o masina sport veritabila. Am ajuns la concluzia ca as fi cam la limita ...si mai bine recurg la varianta ieftina = Mx5.

Pana la urma mi-am dat seama ca nu caut o masina pt ca am deja doua ( mi-am adus aminte ca inca mai am si Skoda) dar mai mult o experienta putin altfel decat am avut pana acum.

Daca e sa cumpar Mx5 se pare ca o sa-mi fie usor sa explorez the gay side of things.😂

 

In consecinta am decis sa fac niste eforturi suplimentare si sa incerc sa cumpar una din masinile de pe lista initiala ,adica un Caterham 7 de minim 135 cai.O sa fie extrem de dificil pentru ca este vorba de minim 20000 €.

Daca nu-mi iese o sa consider toata treaba ca un esec personal .O sa si dureze ceva timp dar nu este nimic nou pentru mine.Cand am decis sa-mi schimb masina de munca a durat doi ani pana am si cumparat-o .Si lista scurta spunea Superb ,Octavia si 520d si am cumparat 320d ...asta-i viata.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit ... (la corleone cand stateam pe tron)

 

Polo GTI ala cu motorul de 1.8turbo (nu tfsikkt) ~2005-2007, are 150 stock dar e chiar banal de impins peste 200

 

ffs, mx5 nu e o masina sport veritabila, e un gunoi pt wannabes ....

 chiar ieri am fost prin Ardeni si am alergat un fraier din asta cu mx5 modelu nou ... praf si pulbere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O Honda NSX 2000... :)

Daca un Wrx nu-i bun...

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, superbec a spus:

m-am gandit ... (la corleone cand stateam pe tron)

 

Polo GTI ala cu motorul de 1.8turbo (nu tfsikkt) ~2005-2007, are 150 stock dar e chiar banal de impins peste 200

 

ffs, mx5 nu e o masina sport veritabila, e un gunoi pt wannabes ....

 chiar ieri am fost prin Ardeni si am alergat un fraier din asta cu mx5 modelu nou ... praf si pulbere

 

cu un 320d? ai luat si tu ce are petre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, prafrau a spus:

cu un 320d? ai luat si tu ce are petre

 

N-am avut in viata mea diesel, mereu am considerat dizelu' masina saracilor care fura motorina de la locul de munca.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, goe 75 a spus:

U la la! 

Nici nu am indraznit sa caut pe piata sh...Au fost cam 90000 de noua ...si cred ca au devenit masini de colectie.

Nu te baza pe ce a fost,cauta concret amu.Vezi,poate ramai surprins.

Acum 3 minute, petre81. a spus:

 

...mereu am considerat dizelu' masina saracilor care fura motorina de la locul de munca.

Oare d-aia sa nu se iegziste F1 si MotoGP pe motorina? :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu iexista f1 dar la Le Mans diesel este rege absolut .

 

Normal ca diesel este masina saracului ...un Q7 pe motorina este un stift fata de Loganu benzinar.

 

Nsx a devenit masina de colectie .In toata germania am gasit doar 17 la sub 75k si doar 3 intre 48k si 50k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exceptia intareste regula.Intotdeauna.

Azi maine face si bembeu' utilitare...

 

Legat de benzinare,ultima mea experienta a fost un WRX STI-ce e drept(an 2015),cu peste 300 cp,cea a nasului meu.Stabilitatea transmisiei integrale simetrice,mi-a zis ca,urmatorul Subaru va fi unul d-asta.Deocamdata e bun si asta pe care-l am. :)

Ca si completare,eu caut un Subaru Baja in mintile lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...