Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 477
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@goe,m-am dat cu integrale,dar stabilitatea Subaru-lui si centrul de greutate coborat al motorului boxer il fac superior.In fata mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Stiu ca sunt masini fantastice .Personal nu am fost niciodata atras de Subaru chiar daca am respect enorm pt ele. S-a intamplat ca am detinut doua Mitsubishi Galant chiar in perioada de mare rivalitate inre Evo si Impreza ...si cred ca am dezvoltat un caz de loialitate fata de brand si am visat doar la un Evo.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt atuu,in fata mea;sunt inca printre putinele masini fabricate integral in tara de origine.Pana si pe becurile Phillips arse din faruri,scria Made in Japan.PENTRU asta eu un respect imens.

Nu ca D-zeu e japonez,doar am mobra spaniola,dar asta nu face subiectul topicului tau. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Si Daihatsu le face tot la mama lor ...dar nu cred ca o sa ma vezi intr-un Copen foarte curand . Am vrut sa cumpar una doar sa creez senzatie cand vede lumea cum iese o matahala dintr-o cutie de pantofi.

 

Uite ca pun si un link pt Copen , pt cine nu-l stie si vrea sa-l vada fara prea multe cautari

 

https://www.google.com/amp/s/www.carmagazine.co.uk/amp/car-reviews/daihatsu/daihatsu-copen-2007-review/

 

Mi se pare cea mai comica masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O alta optiune a mea era Daihatsu Charade T.Dar e passe...

 

Copen?Mnaa...

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Christian 1 a spus:

O alta optiune a mea era Daihatsu Charade T.Dar e passe...

 

...

Si cand te gandesti ca,altii,abia amu,or "inventat" motoarele turbo sub 1.000 pe benzina... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
11 minutes ago, petre81. said:

 

E o masina tipica Japoniei, nu e pt Europa.

 

A fost vanduta in Eu pentru cca 10 ani ...dar cu succes numai la englezi si nemti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,ma duc sa vad Maximum overdrive,poate mi-oi lua si io oarece diesel... :)Oricum AC/DC rules.

 

@goe,nu stiu cat de edificat esti dupa toata saga asta din topic,dar alege cu inima,restu' e poveste...

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
8 hours ago, Christian 1 said:

 alege cu inima,restu' 

 

 

Ok , am ales Caterham 7  485 .E 50000 € unul nou la care se adauga tva si cateva optiuni. Nu am rezolvat nimic .

Inaite sa ies la pensie o sa am suma aia in cash de aruncat pe jucarii.

Nu prea merge cu inima ...

Si pe piata sh isi mentin pretul intr-un stil fenomenal.

 

Partea buna este ca important este sa pui mana pe una ...in timp se poate face rost de un motor de busa si exista deja kit de conversie . 

Chiar daca la baza au motoare de masina ( rover 1.4,1.6,1.8 si ford 1.6, 2.0) sunt destule convertite la motoare de Busa ,XX sau Fireblade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Intrebare la Radio Erevan:
– Este adevarat ca lui Dimitri Alexei partidul comunist i-a dat o motocicleta?
– Da este adevarat, dar nu era motocicleta, era bicicleta…si nu i-a fost data, i-a fost luata! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, goe 75 a spus:

 

 

Ok , am ales Caterham 7  485 .E 50000 € unul nou la care se adauga tva si cateva optiuni. Nu am rezolvat nimic .

Inaite sa ies la pensie o sa am suma aia in cash de aruncat pe jucarii.

Nu prea merge cu inima ...

Si pe piata sh isi mentin pretul intr-un stil fenomenal.

 

Partea buna este ca important este sa pui mana pe una ...in timp se poate face rost de un motor de busa si exista deja kit de conversie . 

Chiar daca la baza au motoare de masina ( rover 1.4,1.6,1.8 si ford 1.6, 2.0) sunt destule convertite la motoare de Busa ,XX sau Fireblade.

N-am specificat:alege cu inima in bugetul ce ti-l permiti.Asa e mai complet,oricum la asta ma gandeam cand ti-am scris. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, goe 75 a spus:

 

 

Ok , am ales Caterham 7  485 .E 50000 € unul nou la care se adauga tva si cateva optiuni. Nu am rezolvat nimic .

Inaite sa ies la pensie o sa am suma aia in cash de aruncat pe jucarii.

Nu prea merge cu inima ...

Si pe piata sh isi mentin pretul intr-un stil fenomenal.

 

Partea buna este ca important este sa pui mana pe una ...in timp se poate face rost de un motor de busa si exista deja kit de conversie . 

Chiar daca la baza au motoare de masina ( rover 1.4,1.6,1.8 si ford 1.6, 2.0) sunt destule convertite la motoare de Busa ,XX sau Fireblade.

mai bine cauti un Donkervoort , e tot bazat pe super 7 dar updatat la zilele noastre , caterhamu e cam piesa de muzeu.

 

si ca tot veni vb de kitcaruri mult mai misto mi se pare un kit de AC Cobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Becule , nu am vazut niciodata un Donkevoort la sub 40k .Majorutatea sunt la  150k ...wtf?

 

Cobra nu m-a interesat niciodata .Daca tot am timp de pierdut o sa mai arunc un ochi peste ce ofera ...dar nu cred ca o sa ma suceasca.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, goe 75 a spus:

Becule , nu am vazut niciodata un Donkevoort la sub 40k .Majorutatea sunt la  150k ...wtf?

pai nu degeaba , am fost la fabricutza lor  este ce trebuie 

Acum 31 minute, goe 75 a spus:

 

Cobra nu m-a interesat niciodata .Daca tot am timp de pierdut o sa mai arunc un ochi peste ce ofera ...dar nu cred ca o sa ma suceasca.

cobra este masina, poti sa faci o mica iesire  , o minivacanta si sa bagi si cateva track days

 

super7 este doar o jucarie, proiect de facut cu copilu adolescent etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, superbec a spus:

mai bine cauti un Donkervoort , e tot bazat pe super 7 dar updatat la zilele noastre , caterhamu e cam piesa de muzeu.

 

 

Chiar daca sunt similare nu prea poti face comparatie intre ele. Donkervoort intotdeauna a mers pe motoare si puteri mari in comparatie cu Caterham.

1 oră în urmă, superbec a spus:

si ca tot veni vb de kitcaruri mult mai misto mi se pare un kit de AC Cobra

 

Hopa, ia uite cum vorbim de 300cp pe tona... ipocrizie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, goe 75 a spus:

Normal ca diesel este masina saracului ...un Q7 pe motorina este un stift fata de Loganu benzinar.

Indiferent de tipul de motor, compari audi cu dacia, ceea ce, nu e chiar fair.

Strict ca fiabilitate vorbind, diesel este un stift fata de orice alt benzinar, chiar si turbo. Observ ca romanul a ramas blocat in anii '80-'90, cand dieselul era o putoare super fiabila. Cum au incercat sa l aduca la puterea unui benzinar aspirat si normele tot mai stricte ale EU, se imputea treaba,treptat. Si uite asa, am ajuns in 2019 cu ai nostri romani, plini de iluzii legate de economie si fiabilitate, cand ei, marea majoritate,din pacate, nu si pot permite multe componente noi, gen turbo,dpf,etc. Economie? Da,sigur.😂

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Ice-D a spus:

...

Strict ca fiabilitate vorbind, diesel este un stift fata de orice alt benzinar, chiar si turbo. Observ ca romanul a ramas blocat in anii '80-'90, cand dieselul era o putoare super fiabila....

 

 

 

 

 

Corect!Oricum,un diesel fara turbina e ca pishatu' fara bashina...adica nu merge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
1 hour ago, Ice-D said:

Indiferent de tipul de motor, compari audi cu dacia, ceea ce, nu e chiar fair.

Strict ca fiabilitate vorbind, diesel este un stift fata de orice alt benzinar, chiar si turbo. Observ ca romanul a ramas blocat in anii '80-'90, cand dieselul era o putoare super fiabila. Cum au incercat sa l aduca la puterea unui benzinar aspirat si normele tot mai stricte ale EU, se imputea treaba,treptat. Si uite asa, am ajuns in 2019 cu ai nostri romani, plini de iluzii legate de economie si fiabilitate, cand ei, marea majoritate,din pacate, nu si pot permite multe componente noi, gen turbo,dpf,etc. Economie? Da,sigur.😂

 

 

 

 

 

 

Un repertoriu intreg de gogosi de aurojustificare.

 

In 10 ani de exploatare a unui diesel am platit 12000€ pe diesel .Unul cu u  benzinar comparabil si exploatare identica a platit cu 6000 € mai mult .

Juatifica aia 6000, te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, goe 75 a spus:

 

Un repertoriu intreg de gogosi de aurojustificare.

 

In 10 ani de exploatare a unui diesel am platit 12000€ pe diesel .Unul cu u  benzinar comparabil si exploatare identica a platit cu 6000 € mai mult .

Juatifica aia 6000, te rog.

 

Si n-ai schimbat nici o pompa, nici un injector?  A mers ca uns?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

In 10 ani am schimbat doar un EGR , cu piesa noua care a fost cam 650 ron.In rest perfectiune ca si azi la 275000 km.

In astia 10 ani am avut in familie 3 diesel si 4 benzinare .De benzinare ne-am scapat .Inca le avem pe toate 3 diseluri...ce fraieri ca le-am tinut pe alea mai bune... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, goe 75 a spus:

In 10 ani am schimbat doar un EGR , cu piesa noua care a fost cam 650 ron.In rest perfectiune ca si azi la 275000 km.

In astia 10 ani am avut in familie 3 diesel si 4 benzinare .De benzinare ne-am scapat .Inca le avem pe toate 3 diseluri...ce fraieri ca le-am tinut pe alea mai bune... 

 

Ai avut noroc, un coleg avea tot un 320 diesel. Numai turbina si pompa de injectie l-au scuturat intr-un singur an de 1500 de euro.

Acum 2 minute, JUST4TNT a spus:

 

Mai lasa-ne expertule  , tu vb de 300cp  dar  asa cum ai zis visul tau e sa iti cumperi un Logan pe GPL  .  

 

Mai ai ceva adidasi de vanzare? Sau te-ai angajat si ai dat de bani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...