Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

O buna perioada de timp am locuit undeva unde diesel era o raritate.Cand m-am intors in Eu am pus botu la povesti  ....dar in final m-am desteptat.

 

Neata.

@john17

 

Categoric o sa fie ceva inmatriculabil , chiar daca in rest 100% jucarie.Trebuie sa fie inmatriculata ca sa ma duc pe Cheia sa depasesc motociclisti viteji.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 477
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ia sa fac un sondaj de opinie, cat ati fi dispusi sa platiti pt o masina de circuit cu 300cp/tona? Masina ar fi ceva basic, cat mai putina electronica posibil, motor V6 sau V8 amplasat central, neinmatriculabila. Performante: acc 0-100 in 4 sec, viteza maxima 270km/h, discuri frana 340mm, etriere cu 4 pistonase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, petre81. a spus:

Ia sa fac un sondaj de opinie, cat ati fi dispusi sa platiti pt o masina de circuit cu 300cp/tona? Masina ar fi ceva basic, cat mai putina electronica posibil, motor V6 sau V8 amplasat central, neinmatriculabila. Performante: acc 0-100 in 4 sec, viteza maxima 270km/h, discuri frana 340mm, etriere cu 4 pistonase.

corleone .. inchide frate ca te sunam noi, poate n-ai bani pe cartela

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, Starcream a spus:

Discutii d-astea aveam si eu cand eram mic si ma intrebam cu prietenii mei ce am face cu banii daca am castiga la loto si raspunsul era intotdeauna: jumatate pe curve si cealalta jumatate pe masini.

 

Asa sarac erai? Sau jucai la loz in plic?

 

Acum 37 minute, superbec a spus:

tu intelegi cat te duce capu.... daca nu esti curleone probabil esti alexen ...

 

Alexen stiu cine e dar curleone?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, adnohepentrupoponari a spus:

 

gta 147 adusa in zilele noastre cu suspensia, franele si diferentialul “cam” ia curbele cu tot cu bolovanul ala in fata. dar e masina de gagici, drept dovada o are nevasta-mea...

 

tits or gtfo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Starcream a spus:

 castig mai bine decat vreo 6 mecanici auto la un loc. 

 

Pai la banii astia iti permiti lejer o masina numai pt circuit... ce model ai? Curve banuiesc ca nu ai pt ca esti homosexual.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Starcream a spus:

Iti dezvolti simtul umorului in fiecare zi ce trece. Intr-o zi o sa ajungi la iUmor, tine-o tot asa.

 

Mai gaozel, ai zis ca tu castigi cat sase mecanici iar asta inseamna un venit lunar foarte mare. Daca visul tau era sa dai jumatate din bani pe curve si jumatate din bani pe masini banuiesc ca ti-ai luat deja o masina de distractie. Din ce vad nu ti-ai luat nici masina si nici curve, concluzia este ca minti in privinta venitului tau lunar pe care il estimez la 1500 lei plus bonuri de masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R32 poate sa faca ceva frumos, mi se pare o idee buna (uitasem complet). Eu in ultimul timp ma uitam si la Golf 4 R32, chiar si alea VR5 (exista si 4motion daca nu ma insel). Astea din urma ar fi o varianta mai ieftina pana mai strangi ceva bani si iti iei ceva mai racheta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu cred ca o sa ma bag la ceva intermediar pt ca se pierd bani ...pe  acte ...poate un itp ...o mica reparatie , niste cauciucuri...

Cand o sa vreau sa vand o sa fuga lumea ...ca taxe mari...

Pentru un blast ocazional isi face treaba si bmw-ul ,momentan.

 

 

Arata super cool TT-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, Starcream a spus:

Si are idee cineva ce trebuie sa fac sa trec si rotile de 19 in carte?

 

Pai de ce sa te opresti la 19? Mai bine pui de 20, si cand nu-ti mai plac alea pui de 21, si tot asa. Ia zi, la ce te ajuta rotilea alea? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu te mai agita atata  ca jentile alea luate individual nu sunt mai scumpe decat motoreta ta ...dar luate cate doua sunt.🤣

Daca iti arata si incatamintea te-a blocat de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, Starcream a spus:

 

 

De obosit, nu prea. Mai mult m-am plicti.

 

On topic:  am luat jucaria de la detailing de cateva zile, i-am pus rotile de vara ca cele de iarna erau nasoale rau oricum. Nici de astea nu sunt foarte incantat (nexen n8000), e drept ca nici mazga din Bucuresti nu prea ajuta,  dar as vrea sa iau ceva mai bun. Ceva recomandari?

Si are idee cineva ce trebuie sa fac sa trec si rotile de 19 in carte?

 

 

 

yokohama advan neova

nu te-ar ajuta la mazga de acum totusi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, goe 75 a spus:

Nu te mai agita atata  ca jentile alea luate individual nu sunt mai scumpe decat motoreta ta ...dar luate cate doua sunt.🤣

 

Ce-mi place mie cand intalnesc cate un partzar de asta pe drum care incetineste in mod inexplicabil, te gandesti ca ceva nu e in regula si incetinesti si tu... cand colo partzarul cu jantele de fitze pe masina incetineste ca a vazut cea mai mica denivelare posibila pe sosea si-i e frica sa nu strice jantele pwlii cu care nu poate sa mearga. Si asta in conditiile in care oricum merge cu maxim 80km/h pt ca nu mai are bani de benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Starcream a spus:

 

 

De obosit, nu prea. Mai mult m-am plicti.

 

On topic:  am luat jucaria de la detailing de cateva zile, i-am pus rotile de vara ca cele de iarna erau nasoale rau oricum. Nici de astea nu sunt foarte incantat (nexen n8000), e drept ca nici mazga din Bucuresti nu prea ajuta,  dar as vrea sa iau ceva mai bun. Ceva recomandari?

Si are idee cineva ce trebuie sa fac sa trec si rotile de 19 in carte?

IMG_4049.jpg

041bc7b0-fce2-4d17-b218-af0f47ec7273.JPG

 

Exista dimensiuni omologate si dimensiuni tolerate.

Intreaba la RAR care sunt aceste dimensiuni pentru modelul tau.

Am intrebat si eu pentru un Nissan X-Trail. Costa 100 lei lucrarea.

Daca acest model nu are omologate jentile de 19 si vrei sa le treci in carte o sa te coste cat nu face.

Fii-miu si-a luat un Nissan 200 SX si vroia sa puna jenti mai mari.

Am intrebat de la RAR si au spus ca da, se poate face omologare.

Se verifica nspe mii de chestii, costa alte nspe sute/mii € si gata.

 

Aici poti vedea care dimensiuni se potrivesc (nu neaparat sunt si omologate): https://www.wheel-size.com/

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Starcream a spus:

 

Nici de astea nu sunt foarte incantat (nexen n8000), e drept ca nici mazga din Bucuresti nu prea ajuta,  dar as vrea sa iau ceva mai bun. Ceva recomandari?

Si are idee cineva ce trebuie sa fac sa trec si rotile de 19 in carte?

 

 

in functie de motor,suspensie , buget si nu in ultimul rand aspirante sportive ... Michelin CUP !!! Michelin Pilot power 4 .... astea sunt top pe  segmentul lor

 

eu cum nu castig cat 6 mecanici si doar un umil salariu de director ,  merg de 10 ani doar pe TOYO !  pret de chinezisme performante apropiate de michelin .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...