Jump to content
®azvan

CJ...-..., esti MARE!!!

Recommended Posts

muhaha, in Vienna stateau asa, intre masini parcate pe malul dunarii. 

Ținteau ambarcațiunile? :P Pariu că nu l-ar fi observat pe big!

Am scris ieri ce ar fi trebuit să faci dacă voiai să-l liniștești!

Posted (edited)
On 30.05.2019 at 11:06, ®azvan said:

ma apuca agresiv de brat si rosteste in timp ce ma tragea "iesi afara din curtea mea". Fac ok! Merg sa fac inca o plangere.

Discutam de o curte de firma? Chestia asta face diferenta intre a depunde plangere penala pt lovire (tu) sau pt incalcarea proprietatii (el). Daca e firma ar trebui sa aiba camere.

Edited by XaeL

Parcare mai degraba, da el o numeste curtea lui.

458973744_Screenshot2019-05-3112_48_29.thumb.png.5cde88d6f1341e2145328339f754b446.png

Semne / indicatoare de parcare privata? Eu nu vad sa fie.

Pai este parcare pt clientii magazinelor. 

16 minutes ago, ®azvan said:

Pai este parcare pt clientii magazinelor. 

atunci e publica, spor la depus plangerea

Da-i pace la plangerea pentru agresiune in acest caz. Avea 2 manipulanti afara (imbracati in salopete), care-si beau cafeaua de dimineata si au vazut toata scena, si daca el este patronul sau asociat, dar oricum sef, marturia celor 2 va fi falsa, imi va fi foarte greu sa demonstrez contrariul in lipsa unei probe video sau a unui alt martor. Prea multa bataie de cap pentru o actiune pe care o consider inutila, de aceasta data. Daca se lasa cu lovituri, situatia era alta. Aveam de mult certificatul medico-legal scos.

Si-apoi, omul chiar suferea: era rosu la fata cand a vazut ca ma indreptam catre el. Iti dai seama cate ar exterioriza saracul de nu ar avea statutul pe care-l are (patron) si de am fi trait acum 30 ani, cand un pumn nu insemna mai nimic?.. 

Probabil, arogant cum este, are si el limitele lui. 

Am zis-o de prima data: cu omul nu am nimic. Cu aroganta lui, respectiv faptul ca este un real pericol pt pietoni, am o problema, si asta se va rezolva in timp. Legal, cu ajutorul politiei rutiere.

Poti depune o plângere scrisa la Rutiera in care sa descrii situatia, sa ceri un filtru in zona respectivă, pentru ca prezintă un pericol grav (dupa tine) deoarece circula cu viteza pe trotuar in mod repetat si era sa te si calce la un moment dat daca nu te fereai. 

E cam SF, dar sunt oricum obligati sa iti dea un răspuns scris. Spor!

Posted (edited)

Are 2 plangeri de la inceputul acestui topic. Prima a fost solutionata, nu am primit acasa verdictul inca, dar am vb telefonic cu subcomisarul care a preluat cazul si a fost sanctionat contraventional (cred ca ma uraste deja mr.Big). 

Ieri am depus o noua plangere, dupa incidentul de ieri dimineata, plangere care asteapta solutionare in 30 zile, dar care, avand in vedere trecutul, va fi cu siguranta favorabila (aici deja cred ca voi avea frigiderul plin). 

Practic, nici cei de la rutiera nu pot sa-l arda decat pecuniar, conf legii. Poate la mai multe abateri...

De-aia si subliniam: daca ai bani multi, in Romania, poti sa circuli exclusiv pe trotuar. Legea o permite, atata timp cat n-o interzice! Corect?

Edited by ®azvan

5 minutes ago, ®azvan said:

Practic, nici cei de la rutiera nu pot sa-l arda decat pecuniar, conf legii. Poate la mai multe abateri...

Nu chiar. Strange puncte de penalizare si preda permisul daca ia destule

Omisesem sa spun ca mai aveam si o discutie pe un canal de socializare cu un tip care a avut parte de o experienta asemanatoare, el fiind cu copilul de mana in timp ce mr.Big rupea asfaltul trotuarului din cartier pe langa ei (asta se intampla intr-o zona unde este un parc de copii), si, in urma discutiei telefonice de ieri cu subcomisarul sef, acesta mi-a spus sa o atasez si pe aceea. Cat despre plangere, apare mentionata si agresiunea, dar este mentionata numai pentru a stabili caracterul dudului.

daca vrei am io 2 amici in cluj, iti dau ei bataie sa ai cu ce te duce la medico-legal

@superbec fara gluma, ai printre cele mai tari poante de pe forum. :))

Asta e proaspata de azidimineata

1801465933_Screenshot2019-07-0912_08_57.thumb.png.1d96a4da21a2f3bc00217793d4119289.png