Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)
Acum 11 ore, ianachim a spus:

un pret pentru revizii ar ajuta ......

piese si manopera

Salut. Preturile pentru consumabile sunt: ulei motor 10w40 SYM - 55 RON litrul, ulei transmisie 15 RON, filtru de aer 40 RON. Ora de manopera in service este cel mult 100 RON + TVA. 

Edited by nicolaem82

Ora de manopera nu le spune nimic ca mai stim noi pe unii carora le ia doua zile sa shimbe un ulei.

Asa ar trebui sa arate un plan de service. Asta e planul primit la scuterul cumparat acum doua luni.

IMG_20190521_104044.jpg

La 20.05.2019 la 1:54, nicolaem82 a spus:

- Jet 14 disponibil: -  in varianta 125 cc, 11.5 CP,  cu racire pe aer sau racire pe lichid, cu franare CBS, momentan

- in varianta 200 cc, 12 CP, cu racire pe aer si franare ABS 

- Symphony ST disponibil: -  in varianta 125 cc, 11.5 CP,  cu racire pe aer sau racire pe lichid, cu franare ABS

-  in varianta 200 cc, 12 CP, cu racire pe aer si franare ABS 

Modelele disponibile au termen de livrare 2 saptamani ? "Termenul de livrare este de maxim 2 saptamani pentru orice scuter comandat. "

Se livreaza cu numere rosii sau exista posibilitatea inmatricularii definitive ? 

La 19.05.2019 la 17:09, ianachim a spus:

am dat arvuna pentru un JET 200

Poti sa ne spui peste cat timp se va face livrarea  si care este procentul din pretul final pentru arvuna ? Exista accesorii pentru acest model ?

Numerele rosii pentru cat timp sunt valabile la livrare ?

Posted (edited)
La 19.05.2019 la 23:29, Gixu. a spus:

Coane,pune mana si cauta un SH300 de la Onda. E campioana la vanzari si nu e degeaba.  Consumul la un 125-150cc e cu 0.1-0.3 litri mai mic decat la un 300cc. Cu un 300 ai optiunea de a merge pana la mare cu sotia in spate cu un 120-130 fara a ajunge in limitare.

coanee, e vreo 1900 cel mai eftin pe mobile.de 500 adusul.. tu dc ti-ai luat kymco? :)

Acum 8 ore, mrrlr a spus:

Modelele disponibile au termen de livrare 2 saptamani ? "Termenul de livrare este de maxim 2 saptamani pentru orice scuter comandat. "

Se livreaza cu numere rosii sau exista posibilitatea inmatricularii definitive ? 

Poti sa ne spui peste cat timp se va face livrarea  si care este procentul din pretul final pentru arvuna ? Exista accesorii pentru acest model ?

30% avansul, vine cu numere rosii, 30 zile parca

termenul e maxim 2 saptamni din momentul in care dai comanda, dar poate fii si mai scurt. pt ca transporturile vin la 2 saptamani.

Edited by Cavaleru

Acum 22 minute, Cavaleru a spus:

coanee, e vreo 1900 cel mai eftin pe mobile.de 500 adusul.. tu dc ti-ai luat kymco? :)

termenul e maxim 2 saptamni din momentul in care dai comanda, dar poate fii si mai scurt. pt ca transporturile vin la 2 saptamani.

Honda sh300 gasesti la 1900 euro din 2008 😂😂😂

Acum 8 ore, mrrlr a spus:

Eu zic ca e  ine sa mergi la ei si sa aflii mai multe acolo

Acum 58 minute, Cavaleru a spus:

Pentru ca nu am gasit nicaieri un review pertinent si m-am lasat pacalit de review-rile platite, aka emisiunile Moto :)

Cauta intai pe YouTube cateva review-uri frantuze la Sym. Oamenii sunt Profi.

Spaniolii sunt ultra manjiti si nu merita urmariti. :)

Eu incerc doar sa va deschid ochii. Se pare insa ca doar pretul de achizitie conteaza. Eu ma retrag.Spor :)

Acum 15 ore, Gixu. a spus:

Pentru ca nu am gasit nicaieri un review pertinent si m-am lasat pacalit de review-rile platite, aka emisiunile Moto :)

Eu incerc doar sa va deschid ochii. Se pare insa ca doar pretul de achizitie conteaza. Eu ma retrag.Spor :)

La 20.05.2019 la 6:50, Maximo74 a spus:

Io nu știe franceze din alea

Acum 6 ore, caracterincompatibil a spus:

Io nu știe francize din alea

....fixed!

Acum 22 ore, Gixu. a spus:

Gixu man

buna ideea de review insa am cautat si doar unul cu jet14 am gasit prezentat de o tipa

daca ai tu ceva linkuri pe modelul asta ...multam frumos

nu tot timpul DOAR pretul de achizitie conteaza insa este un criteriu imp.

mergand des prin grecia am tot vazut cam ce au baietii la inchiriere si prin curti

SYMul este destul de des vazut si nu m am luat deloc dupa reviewuri platite sau nu

Si kymco e majoritar la inchirieri,dar nu si la useri;e ca la incepatorii auto,nu le dai din prima scule bune si mai scumpe

Am cochetat și eu cu ideea unui SYM după ce am închiriat unul în Turcia (300 cm3) de am băgat vreo 1500 km cu el și am rămas impresionat!

Cred că ajung și eu pe la showroom!

Ianachime, eu cred că trebuie să îți dea o reducere, ceva important, la ce reclamă le-ai făcut cu topicul ăsta!

Acum 11 ore, Tornada a spus:

Am cochetat și eu cu ideea unui SYM după ce am închiriat unul în Turcia (300 cm3) de am băgat vreo 1500 km cu el și am rămas impresionat!

Cred că ajung și eu pe la showroom!

Ianachime, eu cred că trebuie să îți dea o reducere, ceva important, la ce reclamă le-ai făcut cu topicul ăsta!

Par baieti salon’..... gasim noi o cale de mijloc😜

oricum pregatesc niste review dupa ce vine jucaria

Chiar sunt curios cum vei suporta downgrade-ul 

Oricum,chiar meriti discountul pt promovare .Spre rusinea mea nu auzisem de marca Sym pina la topicul tau

Am mers si eu cu un Fiddle de 150 in Grecia si a fost super OK, fortos si stabil pe viraje.

Suspensia era cam tare pe fata mai ales... in rest buna jucaria...

Acum 15 minute, mihai c a spus:

Oricum,chiar meriti discountul pt promovare 

....sau gratis ca-n tarile civilizate,prin Germania unul a primit o Hayabusa pt. review-urile lui pe canalul propriu de yt!

Acum 3 ore, mihai c a spus:

Chiar sunt curios cum vei suporta downgrade-ul 

Oricum,chiar meriti discountul pt promovare .Spre rusinea mea nu auzisem de marca Sym pina la topicul tau

Prima data in viata pe 2 roti motorizate am mers pe scuter de 50 in insula IOS, asta prin 98.

cand merg in insule mai inchiriez schtere deci nu va fi asa o mare problema la DOWNGRADE😂😂😂

oricum de cand am zis ca trec si pe scuter se pare ca MOTOCICLISM .RO m a trecut la FEMEI......aloooo colegiii imi iau scuter nu fac operatie de SEX😡😡😡😡

1C24BA66-A835-4CD4-A520-76D35424AF0D.jpeg

:)))

oi avea si tu ..o ''membra''.... super

Acum 22 ore, caracterincompatibil a spus:

Asta e Mamutu' pe care- l călăresc acum

g-000199-g_W1995279_4-sym-maxsym-400i-636765252226124046.jpg

asa e mai bine

Eh.ajunge la 250kg cu lichide.nu e așa greu.consuma el extra 3,5% ..consuma.pe ăla urban nu îl zic,că e rușine,le dau cu firma în cap celor care pregătesc scuterele pentru vânzare și confunda consumul extraurban,cu cel urban.se prostitueaza destui care spun că un 400 consuma maxim 5 în oraș.poate chiar un 4-4,5....bomba am auzit de la unul fomist care vroia să vanda.burgmanul 400 din 2000,,modelul care consuma 1l de ulei la fiecare 1000km,lui îi consuma fix 3,5 %în oraș,cat îmi consuma mie asta pe injectie, in afara

Pentru mine scuter inseamna ......mobilitate in oras

deja un maxi..... nu si mai are restul

nu sunt in italia sa fac naveta intre orase si pe ss sau autostrazi sa nu pot intra cu sub 300cc

aaaa.... daca stau in ploiesti si lucrez in pipera ....da poate m as gandi la un peste 300 dar sa l frec intre semafoare printre dobitoci care stau pe 2 benzi clar nu se justifica

si jet ul imi pare un pic cam lat dar asta mi o asum

caut un semi parbriz acum si protectii la manere pentru cand o sa plec spre grecia

Acum 18 minute, caracterincompatibil a spus:

Eh.ajunge la 250kg cu lichide.nu e așa greu.consuma el extra 3,5% ..consuma.pe ăla urban nu îl zic,că e rușine,le dau cu firma în cap celor care pregătesc scuterele pentru vânzare și confunda consumul extraurban,cu cel urban.se prostitueaza destui care spun că un 400 consuma maxim 5 în oraș.poate chiar un 4-4,5....bomba am auzit de la unul fomist care vroia să vanda.burgmanul 400 din 2000,,modelul care consuma 1l de ulei la fiecare 1000km,lui îi consuma fix 3,5 %în oraș,cat îmi consumamie asta pe injectie, in afara

Stai chill...astia au  mobre eco verzi ca la energie ...astia baga benzina in pompa ...ei nu alimenteaza niciodata  :))))

Am la munca niste specimene cu baragladine mari ( conserve -van/7x7 ) care au niste consumuri de moare si i3 de invidie ...plange priza ..

atentie la parbriz ca da niste turbulente in casca...de imi vine sa-l scot

eu la 300cmc am consum 4-4.1% dar stau la 18km de Bucuresti,altfel ar fi vreo 4.5

Acum 2 ore, mihai c a spus:

atentie la parbriz ca da niste turbulente in casca...de imi vine sa-l scot

eu la 300cmc am consum 4-4.1% dar stau la 18km de Bucuresti,altfel ar fi vreo 4.5

Daca ai sta in trafic,s ar duce și 300 in 5% fara stres.socotesti și tu consum extra la urban.in aia 18km.nu îl freci pe accelerare/frânare, incontinuu.iar aici nu are sens sa băgăm o polemică,deoarece am 2:maxiuri de 250,unul e pe carburatie și celalalt injecție.greutatea e similară 163-165kg.iar diferența între un 250 și 300 e infima

Turbulentele nu apar la parbrizuri aftermarket.sunt înalte și aruncă tot curentul de aer peste casca

Acum 3 ore, ianachim a spus:

Pentru mine scuter inseamna ......mobilitate in oras

deja un maxi..... nu si mai are restul

nu sunt in italia sa fac naveta intre orase si pe ss sau autostrazi sa nu pot intra cu sub 300cc

aaaa.... daca stau in ploiesti si lucrez in pipera ....da poate m as gandi la un peste 300 dar sa l frec intre semafoare printre dobitoci care stau pe 2 benzi clar nu se justifica

si jet ul imi pare un pic cam lat dar asta mi o asum

caut un semi parbriz acum si protectii la manere pentru cand o sa plec spre grecia

Mie îmi place să merg cu maxiul in afara stau mai bine decât pe motor și merg liniștit.nu mă mai mănâncă palma sa alerg.as vrea pe viitor un touring 600 .mai mare,consider că nu are sens să mă lupt cu greutatea suplimentara a unui miar,inca am ss ul,daca vreau viteza