Jump to content

Recommended Posts

pana la urma  capacitatea jucariei conteaza cel mai putin....

drumul ala neasfaltat e cel de la moroeni? care urca pe langa sanatoriu?

cum s-a descurcat scuterul?

Frumoasa filmarea!

Edited by Cavaleru

ala e drumul

sym a mers perfect fara sa gafaie😂

Misto.Sper să nu ningă până la Crăciun.asa pot să îmi aerisesc creierii la o ieșeala cu scuterul mare după perioada de repaos fortat

un pic mai mult soare daca prindeam era perfect

F4482262-EFB6-42AF-A5B0-BC177AC18467.jpeg

C2DD4389-F83D-4247-A434-940AAEB20E09.jpeg

65C751A3-DFE2-4687-997A-8D1ED7A05179.jpeg

te rog, pune si traseul pe google ceva, macar o poza cu el. sunt curios cam pe unde ai putut merge cu scutericiul.

1 oră în urmă, Mariusik85 a spus:

te rog, pune si traseul pe google ceva, macar o poza cu el. sunt curios cam pe unde ai putut merge cu scutericiul.

Buc 

moreni

moroeni

glod

cabana dichiu

piatra arsa

sinaia

dn

buc

ceva imi da cu minus : drumul acela neasfaltat, pe unde e ? din ce scrie colegul mai sus ar fi cel care urca pe langa sanatoriu, eu nu cunosc zona. pe harta vad doar un drum pe la manastirea Moroeni care urca din moroeni spre cabana dichiu, altul este prin glod...

Acum 1 minut, Mariusik85 a spus:

ceva imi da cu minus : drumul acela neasfaltat, pe unde e ? din ce scrie colegul mai sus ar fi cel care urca pe langa sanatoriu, eu nu cunosc zona. pe harta vad doar un drum pe la manastirea Moroeni care urca din moroeni spre cabana dichiu, altul este prin glod...

Drumul începe din Glod și urcă pe lângă sanatoriu. 

gata. am vazut unde e si sanatoriul ala. super fain drumul. cred ca la primavara vara il fac si eu, daca nu cu scuterul, cu masina.

Chiar acum, Mariusik85 a spus:

gata. am vazut unde e si sanatoriul ala. super fain drumul. cred ca la primavara vara il fac si eu, daca nu cu scuterul, cu masina.

Vara e cam full pe acolo plus ca nu ai culorile astea si frunze cazute

3E06D63D-DB04-4353-B94F-8A914339A841.jpeg

0F2DC034-A1B0-4A81-83B9-1432875DA37B.jpeg

76A8BDD6-CDFF-4610-B582-CF4B2C0A5538.jpeg

deci tre facut cumva in timpul saptamanii .. voi vedea atunci. problema e ca nu prea pot sa-l fac cu scuterul pe timp de toamna-iarna decat daca prind vreme frumoasa si calduroasa. nu am imbracaminte adecvata de drum lung ...

Bocancii sunt ok.mai ales că ai protecție la vânt pe scuter

Sper sa nu se confirme prognoza meteo, sa mai prind 1-2 ieșiri anul asta la jumătatea lui decembrie

salutare tuturor

maine vreau sa fac exact acelasi traseu ..daca se mai "pupa" cineva cu mine e super ok...

Acum 4 ore, Mariusik85 a spus:

deci tre facut cumva in timpul saptamanii .. voi vedea atunci. problema e ca nu prea pot sa-l fac cu scuterul pe timp de toamna-iarna decat daca prind vreme frumoasa si calduroasa. nu am imbracaminte adecvata de drum lung ...

Eu cu bocanci astia am fost si intradevar cu soseta de iarna inalta

un pont...cumpara parazapezi de urcat pe munte.....o sa vezi DE CE!!

sincer am fost si cand era soare vara insa norii si peisajul de duminica au fost wow

5BA2015B-331A-4F7D-912F-5DB2569690F8.jpeg

problema mea nu e la bocanci din pacate ianachim, ci la pantaloni si geaca. inca nu am reusit sa-mi iau pentru drumuri lungi. Eu ma misc 90% in oras cu scuterul, si pana acum nu am iesit decat de vreo 2-3 ori cu el pana spre cheia si nehoiu ... dar aia a fost pe timp de vara, in mijlocul zilei. sper ca in viitorul apropiat sa pot sa-mi iau ceva cat de cat ...

Acum 28 minute, RedRat a spus:

Foarte frumos!

Cu ce drona ai filmat?

mav air

1 oră în urmă, Mariusik85 a spus:

problema mea nu e la bocanci din pacate ianachim, ci la pantaloni si geaca. inca nu am reusit sa-mi iau pentru drumuri lungi. Eu ma misc 90% in oras cu scuterul, si pana acum nu am iesit decat de vreo 2-3 ori cu el pana spre cheia si nehoiu ... dar aia a fost pe timp de vara, in mijlocul zilei. sper ca in viitorul apropiat sa pot sa-mi iau ceva cat de cat ...

Jeaca di chelii groasa

Daca vrei,pot să îți împrumut eu pantaloni și geaca.manusile groase,nu am habar pe unde sunt dar e musai pe timp rece.am adrenaline L de iarna și held M.mănușile de iarna trebuiesc cumpărate cu o mărime mai mare.m am tepuit rău cu held urile,pe care am dat 100e.mai bune adrenaline care au costat 240 lei cu transport

Eu am 175 și 88kg

multumesc mult caracter, dar nu cred sa plec pe vreundeva in perioada urmatoare. Bebe mic de 3 luni , abia pe la anul o sa scot si eu capul pe "afara". pana atunci poate reusesc sa incropesc bani pentru echipament de touring (in nici un caz de piele). (ca idee eu am 172 si 90 kg, deci cred ca ne-am potrivi la echipament).

Combinatia asta de moto / drona este o minunatie. Culorile toamnei sunt o "grozavie", vorba unui amic.

Multumim