Sari la conținut

Motocross si Enduro track langa Bucuresti?


Postări Recomandate

Cat de util ar fi un proiect de motocross si enduro pe langa Bucuresti? 

Ma gandesc sa fac o investitie mai serioasa care sa includa un teren in jur de 2 hectare ( 20.000 mp) la maxim 30 km de oras pe care sa fac 4 track-uri separate. Motocross, Enduro, Trial si un track motocross pentru copii. Boxe si ce mai e necesar..

Atasez si cateva proiecte de track-uri la care ma gandesc si un plan al terenului.

 

Orice parere este binevenita.

enduro track 2.jpg

motocross track 13.jpg

Plan Track.png

Plan Track2.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta idee, dar lipseste ceva pentru a acoperi tot, plus ca ar fi o nisa... Un track de SM. Succes si sper sa fi fost utila ideea mea ✌️

Poate cu ocazia asta fac si eu trecerea de la SS la SM(nu ca acum m-as da pe circuit dar 30km nu suna rau pt a iesi cu ea din oras :)) )

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as veni la asa ceva daca ar avea si un spatiu pentru depozitare moto (conta cost, evident). Nu neaparat individual. Poate sa fie si o parcare acoperita (hala), supravegheata si cu o ancora in podea pentru o siguranta suplimentara. Tragi o husa peste ea si aia e. 

 

Stau la bloc si nu am unde sa tin o motocicieta de MX. Daca nu am unde sa tin motocicleta, nu am unde sa tin nici o remorca moto. Sa inchiriez un garaj undeva, sa ma duc sa iau remorca cu motocicleta si sa o duc inapoi dureaza mult, mai ales la ce trafic avem. Timpul este limitat si de multe ori nu ies nicaieri fix din motivul asta. Daca as avea motocicleta acolo, as veni direct si as pleca la fel. Plus ca daca motocicelta e acolo, clientul vine si ramane la tine fix din motivul mentionat mai sus.

 

Pe langa partea de circuit eu as vrea spalatorie moto cu autoservire, loc unde sa tin motocicleta permanent si posibilitatea sa inchiriez cu ora sau cu ziua un loc cu elevator moto si curent electric ca sa fac mentenanta si sa imi repar ce trebuie reparat cand se strica.

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Există circuitul de la Ciolpani și mai e unul la Prundu. Cred că trebuie să faci un studiu de piață serios dacă vrei să îți scoți banii, pentru că eu cel puțin nu am auzit despre colegi forumiști care să fi dat prea des pe la motocross. Baftă! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, taong_mapagbiro said:

 

In alta ordine de idei , ar fi fost fain sa existe si ceva ''la liber '' ...in sensul in care sa fie un teren amenajat cu gropi cu apa , cu noroaie , cu pietre , cu diferite rampe ...etc .....ceva unde sa te dai la liber nu sa faci un tur anume .

Pai, de-asta s-a inventat Enduro nu? Ca sa nu te invarti in cerc. 
Circuitul de la Ciolpani a fost redesenat si e destul de mare. Poti sa si mixezi traseele daca vrei. Un telefon la RAMS cred ca rezolva situatia :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.02.2020 la 23:55, LimpTA a spus:

Pai, de-asta s-a inventat Enduro nu? Ca sa nu te invarti in cerc. 
Circuitul de la Ciolpani a fost redesenat si e destul de mare. Poti sa si mixezi traseele daca vrei. Un telefon la RAMS cred ca rezolva situatia :D 

 

La Ciolpani e 40 lei intrarea de mobra.  Si ai ce face toata ziua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...