Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Da, e just, chiar ma aud soferii acum! E o reala imbunatatire :)

 

Pai sunt cumparate de pe e-bay si au costat 300$ cu tranport, la care se adauga vama de 98ron.

Pai n-ai dat deloc mult tinand cont de calitatea lor!Poate am si eu noroc si gasesc ceva asemanator...Merci de informatie & asfalt uscat,s-auzim numai de bine! :cheers:

Editat de Bart Bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca vreti ceva de pe ebay, va aduc eu. Free.

Pai eu chiar as vrea asa ceva : http://www.scootworks.com/swcart/shop/pu/cruzers_800.jpg ,adica niste Vance & Hines -uri slash-cut,pt un VN Classic de 800.Dca poti sa aduci da-mi si mie de veste,si-ti dai seama ca n-o sa raman dator! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul si motorul nu sunt aceleasi la A, Clasic si Drifter?

Normal ca se potrivesc, e doar politica lor de prezentare.

OK.Pai daca o fi sa fac rost saptamana viitoare de suma care trebuie,cum zici sa facem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brava dom'le!

 

te-ai dat cu ea :agree: ?

 

va multumesc de urari, m-am dat cu ea de doua ori ( sunt incepator si-mi cam tremura Gladiolele cand sunt cu ea)

 

la prima iesire am batut un conservar (metehnele deh) care n-avea loc de mine

 

intre timp s-a gandit Vanghelie, care este, sa-mi refaca strada unde am atelierul si unde tin motorul (acum 3 luni :burnout: ;) ) imi ajunge noroiul pana la jumatate rotii (Mitsubishi L200) nu mai pot iesi cu ea

 

dar, am inceput sa bag banii in ea, vezi foto

post-42372-1234465128_thumb.jpg

Editat de kaiser_soze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai incantat, sau mai bine zis, detaliul care il schimba vizual cel mai mult, este amaratul ala de chedder de crom, care initial nici nu am vrut sa-l pun, mi se parea de un manelism iesit din comun !

 

acum stau sa ma gandesc daca sa-l mai dau jos, arata prea bine - da contur si volum rezervorului.

 

....anyway.... cine stie un electrician moto competent !?!? (am luat la farurile suplimentare un releu de 30 A ) care sa-mi poata lega farurile si sa-mi monteze o alarma.

 

pb e ca trebuie sa se deplaseze la domiciliul bestiei, ca nu o pot scoate la asfalt. daca e nevoie vin si-l iau de unde vrea el .

 

multumiri eterne :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....anyway.... cine stie un electrician moto competent !?!? (am luat la farurile suplimentare un releu de 30 A ) care sa-mi poata lega farurile si sa-mi monteze o alarma.

 

pb e ca trebuie sa se deplaseze la domiciliul bestiei, ca nu o pot scoate la asfalt. daca e nevoie vin si-l iau de unde vrea el .

 

multumiri eterne :burnout:

 

Marius - 0723211823. Daca nu raspunde din prima, mai insista.Sau il gasesti aici pe forum cu id-ul mao-san si ii trimiti un PM . La mine s-a deplasat pana acasa, si a lucrat si ieftin ;)

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK.Pai daca o fi sa fac rost saptamana viitoare de suma care trebuie,cum zici sa facem?

 

Le comandam, iti arat cat au costat, imi dai banii, asteptam vreo 3 saptamani, megem la vama, achitam taxele vamale sau spaga de rigoare, le ridici, le montezi pe motor, iti apare un ranjet sardonic la auzul lor si cand iesi in trafic, si apoi bice taică.

Cam asta e problema, alte detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc de urari, m-am dat cu ea de doua ori ( sunt incepator si-mi cam tremura Gladiolele cand sunt cu ea)

 

la prima iesire am batut un conservar (metehnele deh) care n-avea loc de mine

 

intre timp s-a gandit Vanghelie, care este, sa-mi refaca strada unde am atelierul si unde tin motorul (acum 3 luni :burnout: ;) ) imi ajunge noroiul pana la jumatate rotii (Mitsubishi L200) nu mai pot iesi cu ea

 

dar, am inceput sa bag banii in ea, vezi foto

 

ft frumos arata!

brava!

 

ea zi tu unde locuiesti prin ograda lu' vanghelie ca si eu stau tot in sectoru 5 si poate iesim amandoi la plimbare cand se repara strada ta.

 

asfalt uscat!

 

ps. acea bara montata in fata, careia tu ii spui Crush(http://www.merriam-webster.com/dictionary/crush), e de fapt un Engine Guard. Crush inseamna altceva (http://www.dictionarenglezroman.ro/en/dictionary/crush)

 

 

 

Le comandam, iti arat cat au costat, imi dai banii, asteptam vreo 3 saptamani, megem la vama, achitam taxele vamale sau spaga de rigoare, le ridici, le montezi pe motor, iti apare un ranjet sardonic la auzul lor si cand iesi in trafic, si apoi bice taică.

Cam asta e problema, alte detalii?

 

Cum bine spune maestrul Lup fix asa se face, asa am facut si eu cu ajutorul Fox-ului.

Si ca tot vorbim despre esapament, ce spuneti de o intalnire in uikend? Cu aceasta ocazie ne si cunoastem maestre Lup?

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le comandam, iti arat cat au costat, imi dai banii, asteptam vreo 3 saptamani, megem la vama, achitam taxele vamale sau spaga de rigoare, le ridici, le montezi pe motor, iti apare un ranjet sardonic la auzul lor si cand iesi in trafic, si apoi bice taică.

Cam asta e problema, alte detalii?

:burnout: OK,m-ai lamurit,multumesc frumos,tinem legatura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: OK,m-ai lamurit,multumesc frumos,tinem legatura!

 

 

Iti iei tobe hotule? nu zici nimic? Poate pe aste le lasi asa cum le-a fatat maicasa, sa bubuie.

 

Oz-ule, dragurile de la tine au ajuns prin Mizil pe un Barukan 400, am jurat ca o sa le urmaresc pana or rugini ;) .

 

Va salut.

 

 

Scuzati interventia la voi acasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zeu al somnului, in uikend nu cred ca merge, ca ma duc cu nevasta si copilu un pic la munte sa ne sarbatorim de ziua lu' Valică.

 

E timp ca nici n-a inceput sezonul, asa ca la proxima ocazie ne vedem.

 

Foarte frumos, o plimbare la munte e mereu binevenita. Va urez petrecere frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ft frumos arata!

brava!

multumesc

ft frumos arata!

brava!

 

ea zi tu unde locuiesti prin ograda lu' vanghelie ca si eu stau tot in sectoru 5 si poate iesim amandoi la plimbare cand se repara strada ta.

 

pe langa Piata Progresu - ROCAR, der ne vedem bucurosi oricand (in wd)

 

asfalt uscat!

 

.... nu e ..... :burnout: e namooooolllll

 

ps. acea bara montata in fata, careia tu ii spui Crush(http://www.merriam-webster.com/dictionary/crush), e de fapt un Engine Guard. Crush inseamna altceva (http://www.dictionarenglezroman.ro/en/dictionary/crush)

 

me inginer , daca e sa o luam cu DEX ul se numesc "Highway Bar", exact la crush (in sens de suc de fructe) ma refeream, sa nu-mi zemuiasca picioarele. Cate biserici atatea denumiri (putem sa-i spunem Panselute cromate? d.ex.)

 

deci..... cand ne vedem? ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti iei tobe hotule? nu zici nimic? Poate pe aste le lasi asa cum le-a fatat maicasa, sa bubuie.

 

Oz-ule, dragurile de la tine au ajuns prin Mizil pe un Barukan 400, am jurat ca o sa le urmaresc pana or rugini :burnout: .

 

Va salut.

 

 

Scuzati interventia la voi acasa!

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...