Sari la conținut

Honda CRF300 RALLY


Postări Recomandate

Caut 2-3 saibe fix pentru modelul asta de motocicleta. Daca as cumpara 150 sau 300 de bucati de marimi diverse, din care 5 sau maxim 10 s-ar potrivi, ce fac cu celelalte 290? Le arunc? Le tin pentru urmatoarele 29 de motociclete? Le folosesc ca greutati pentru pescuit? Nu ma pasioneaza pescuitul, de-aia caut saibe la bucata, set de 5 sau set de saiba cu filtru, altfel intreb la Honda Romania daca pot sa comand prin ei. Oricum reviziile pentru garantie le fac prin ei, inclusiv schimburi de ulei, dar vreau sa fac si schimburi intermediare (la 4000km) si nu vreau sa le platesc lor 400 de lei pe fiecare schimb de ulei suplimentar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 433
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 14 ore, ERU a spus:

Eu nu am schimbat niciodata saiba aia. Aveam la F800 si am reutilizat-o de fiecare data timp de aprox 80k km. Insa m-a invatat un prieten care lucreaza prin service-uri de tanar sa o incalzesc la flacara pana la rosu si sa o las sa se raceasca incet. La mine a functionat.

Dacă e din cupru merge, doar că eu știu că trebe răcită brusc (în apă).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ENEOS a spus:

Dacă e din cupru merge, doar că eu știu că trebe răcită brusc (în apă).

In mod normal, ca sa inmoi cuprul trebuie racit brusc. La otel daca faci asta, pui de o durificare prin calire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Va salut,

 

      Dupa ce am incercat si pe alte forumuri, incerc si aici, poate,poate.....stiti cumva unde s-ar putea gasi un Crf 300 L de inchiriat/test drive macar pentru 15-30 de minute ? La reprezentante nu au in stoc pana in martie, iar cele care au totusi, nu sunt inmatriculate. La firmele de inchirieri nu am gasit nimic. Specificatiile si review-urile le stiu pe derost, am mers cu modelul 250 L in urma cu ceva ani dar avea ambreiajul pe duca si nu mi-am putut da deloc seama de cum ar trebui sa traga in mod normal,.

      Am mers si cu DRZ 400 al unui prieten si mi-a placut plusul de cuplu si putere, am fost si inca sunt chitit pe modelul asta pentru plusul de cuplu si putere ( necesar pentru dimensiunile mele...)  dar pana acum nu am reusit sa gasesc in piata  un model in mintile lui, ( din 3 vazute, toate erau cu probleme  tehnice serioase si/sau cu actele ) si au totusi in jurul a 20 de ani vechime. Mentionez ca nu caut nimic moca, platesc pretul corect si eventual ma pot deplasa in zona Ag, Vl, Db, Buc., etc.

 

Mersi anticipat !

Editat de ridersowg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.11.2023 la 13:07, ridersowg a spus:

Va salut,

 

      Dupa ce am incercat si pe alte forumuri, incerc si aici, poate,poate.....stiti cumva unde s-ar putea gasi un Crf 300 L de inchiriat/test drive macar pentru 15-30 de minute ? La reprezentante nu au in stoc pana in martie, iar cele care au totusi, nu sunt inmatriculate. La firmele de inchirieri nu am gasit nimic. Specificatiile si review-urile le stiu pe derost, am mers cu modelul 250 L in urma cu ceva ani dar avea ambreiajul pe duca si nu mi-am putut da deloc seama de cum ar trebui sa traga in mod normal,.

      Am mers si cu DRZ 400 al unui prieten si mi-a placut plusul de cuplu si putere, am fost si inca sunt chitit pe modelul asta pentru plusul de cuplu si putere ( necesar pentru dimensiunile mele...)  dar pana acum nu am reusit sa gasesc in piata  un model in mintile lui, ( din 3 vazute, toate erau cu probleme  tehnice serioase si/sau cu actele ) si au totusi in jurul a 20 de ani vechime. Mentionez ca nu caut nimic moca, platesc pretul corect si eventual ma pot deplasa in zona Ag, Vl, Db, Buc., etc.

 

Mersi anticipat !


Incerc eu maine sa te rezolv.

A, nu ne-ai spus daca esti din Bucale... sau din alta parte.

PS Si s-ar puea sa gasesti in acelasi loc si un DRZ de vanzare. Revin cu detalii dupa ce intreb de ambele.


Am aflat, ai PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ca tot e vremea de facut mentenanta la motoare, azi am verificat "improvizatia" pe care am facut-o  cu pre-filtru la filtrul de aer. Dupa 2000 km cam asa arata filtrul de aer. Nou. 

IMG_3440.jpeg

IMG_3442.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...